Hırslarımız ve aşklarımızz

ukalayazar

Yeni Üye
Üye
Hırslarımız ve aşklarımızz
Hırslı biriyim ben...
Bir o kadar da sinirli.Yani herkes öyle der ama elbette kendimce sebeplerim var.Yenilmek herkes gibi benimde hoşuma gitmiyor.Yenilmekten çok aslında itiraf etmek gerekirse, benim istediğim yerde hiç hiç haketmeyen kişilerin olması...

düşünsenize mesela bir çocuğu çok seviyorsunuz, ama o kibirli, bencil kendinden başkasını düşünmeyen biriyle beraber...Siz birşey için bir konum iin çok çalışıp çabalıyorsunuz ama onu da başkasına kaptırıyorsunuz çünkü tanıdıkları var...

Tamam itiraf ediyorum sinirliyim , hırçınım , asiyim...Böyle oldum olalı ezilmiyorum.Hayırı duymuyorum.Diş göstermek lazım biraz, oyunu kurallarına göre oynamak.Farkettetmişsinizdir heralde artık ikiyüzlülük karaktersizlik değil bir strateji durumuna geldi...Nabzına göre şerbet veriyorsun ister istemez...Herşey zorlaştıkça başetmeyi öğrendik , yanlış bulduklarımız zamanlaaa uygulanabilir doğrular haline geldi.Böyle söylenince kulağa kötü geliyor farkındayım ama suç ne tam olarak sizde nede bir başkasında...

İtiraf edin hadi...Hiç mi aldatılmadınız...aldatıldıktan sonraaa siz hiç mi aldatmadınız...Yaptınız biliyorum , bende yaptım.Hiçbirimizin istekleri değildi bunlar.Haketmediklerimizi yaşıyoruz, kaderimizin senaristi biz değiliz.Hayat sonunda başetmeyi , kurallar geliştirmeyi öğretiyor bize...Bir savunma geliştiriyoruz zamanlaaa

- ahanda lan bu beni kesin aldatır bu aldatmadan ben aldatimmm...

- Bu çocuk kesin bana sataşır laf eder o etmeden ben edim...

- bu çocuğu önce ben tavlim ben çıkmassam şimdi şu kız çıkar

Çelme takılırız diye , birileri bizden önce davranır fırsatımızı elimizden alır diyee hiç düşünmeden , duygularımızdan emin bile olamadan koştura koştura karar veriyoruz.seçeneklerimizi aceleyle seçiyoruz.Oysa gözümüzü bir açabilsek anlayacağız , önümüzdeki hiçbir seçeneğin DOĞRU SEÇENEK olmadığını...Kaçırmamak uğruna , yanılıyoruz.

Geri