gebe
  1. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Hissizlik Bilinç kaybı durumunda ilk yardım

Konu, 'İlk Yardım Çeşitleri' kısmında İzmirella tarafından paylaşıldı.

Beyine giden kan miktarının azalması sonucu, beş duyu organından gelen uyarılara geçici olarak cevap verememe haline bilinç kaybı, ya da bayılma denir. Bu durumdaki bir kişi, sözle ya da dokunarak kendisine ulaşmaya çalışan ilkyardımcıya cevap veremez, ancak, ağrı yaratan bir uyarana refleks karşılık verir. Basit bayılmalar genellikle uzun süren açlıklar, ağır yorgunluk, uykusuzluk, ani korku ya da acılar sonucu olarak ortaya çıkar. Bilinç Kaybında İlk Yardim
    -Yaralı veya hastaya temiz hava sağlayınız ve solunum yollarının tıkanmasını önleyiniz.
    -Solunum bozulmuş veya durmuşsa suni solunum yaptırınız.
    -Hastayı yana yatırınız.(sağa ya da sola)
    -Giysilerinin boyun, göğüs ve bel kısımlarını gevşetiniz.
    -Battaniyeye sariniz, sıcak uygulama yapmayınız.
    -Yiyecek ve sulu şeyler vermeyiniz.
    -Hastayı yalnız bırakmayınız.
    -Mümkün olan süratle tıbbi müdahaleye naklediniz.

Hissizlik Bilinç kaybı durumunda ilk yardım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ilk yardım gerektiren durumlar ve hastalıklar

ilk yardım gerektiren durumlar ve hastalıklar

tegretol zehirlenmesi kanamalar ve ilk yardım slayt bilinç kaybı ve şok slayt ilk yardım gerektiren durumlar çocuklarda gerektiren durumlar Bayılma Diyabetes Mellitus (şeker hastalığı) Epilepsi (sara) Kalp Krizi Felç Bayılma Aniden ortaya çıkan dolaşım yetmezliğine bağlı olarak, beynin kısa süreli kansız kalması sonucu görülen geçici bilinç kaybıdır. Nedeni; açlık, kan basıncının düşmesi,...
  2. hissizlik bilinç kaybı durumunda ilk yardım

hissizlik bilinç kaybı durumunda ilk yardım

Beyine giden kan miktarının azalması sonucu, beş duyu organından gelen uyarılara geçici olarak cevap verememe haline bilinç kaybı, ya da bayılma denir. Bu durumdaki bir kişi, sözle ya da dokunarak kendisine ulaşmaya çalışan ilkyardımcıya cevap veremez, ancak, ağrı yaratan bir uyarana refleks karşılık verir. Basit bayılmalar genellikle uzun süren açlıklar, ağır yorgunluk, uykusuzluk, ani korku...
  3. ilk yardım kırıklar

ilk yardım kırıklar

kırık kola tel takılması ilk yardım eşyaları kırık kola ne iyi gelir Yüksekten düşen, üzerine bir cisim düşen, trafik kazası geçiren kazazedelerde kırık, çıkık ve burkulmalara sıklıkla rastlanır. Kırıklar, büyük kemik kırıklarında görülebilen iç kanamalar dışında, hayatı doğrudan tehdit etmeyen olaylardır. Bununla birlikte, hatalı yaklaşımlar sonucu bir boyun ya da omurga kırığı olan...
  4. İlk yardım animasyonu

İlk yardım animasyonu

ilk yardım nedir, nasıl yaplır, resimleri, animasyonları, neler yapılmalı hakkında genel bilgiler sevgili melekler ilk yardım anında neler yapacağımız bir çoğumuz bilmiyoruz ve ilk yardım bazen hayat kurtarabiliyor işte size ilk yardımla ilgili çok güzel bir animasyon film animasyon için BURAYA tıklayın arkadaşlar
  5. Geçici Bilinç Kaybı Nedir :(

Geçici Bilinç Kaybı Nedir :(

Geçici Bilinç Kaybı Nedir Komatöz vakalarda, koma sebebi açığa çıkarıldıktan sonra ve hastanın çevresi araştırıldıktan sonra ilk yardıma yön verilir. Hastanın soluk yolunun açık tutulması ve solunumun sağlanması, ilk önce yapılması gereken müdahale olmalıdır. İmkanlara dayanan oksijenasyon tercih edilir. Suni solunum yaptırılmaya imkan olmayan baş ve göğüs yaralanmalarında, tıbbi-cerrahi...

Sayfayı Paylaş