gebe
  1. destina_

destina_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Hitit Duası

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında destina_ tarafından paylaşıldı.

cesaret duası cesaret duaları duasi değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme tanrım bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için Tanrım, Beni yavaşlat.
    Aklımı sakinleştirerek kalbimi dinlendir...
    Zamanın sonsuzluğunu göstererek bu telaşlı hızımı dengele...
    Günün karmaşası içinde bana sonsuza kadar yaşayacak tepelerin sükunetini ver .
    Sinirlerim ve kaşlarımdaki gerginliği,
    belleğimde yaşayan akarsuların melodisiyle yıka, götür.
    Uykunun o büyüleyici ve iyileştirici gücünü duymama yardımcı ol...
    Anlık zevkleri yaşayabilme sanatını öğret;
    bir çiceğe bakmak için yavaşlamayı,
    güzel bir köpek ya da kediyi okşamak için durmayı,
    güzel bir kitaptan birkaç satır okumayı,
    balık avlayabilmeyi, hülyalara dalabilmeyi ögret...
    Her gün bana kaplumbağa ve tavşanın masalını hatırlat.
    Hatırlat ki yarışı her zaman hızlı koşanın bitirmediğini ,
    yaşamda hızı arttırmaktan çok daha önemli şeyler oldugunu bileyim...
    Heybetli meşe ağacının dallarından yukarıya doğru bakmamı sağla.
    Bakıp göreyim ki, onun böyle güçlü ve büyük olması yavaş ve iyi büyümesine bağlıdır...
    Beni yavaşlat Tanrım ve köklerimi yaşam toprağının kalıcı değerlerine doğru göndermeme yardım et.
    Yardım et ki, kaderimin yıldızlarına doğru daha olgun ve daha sağlıklı olarak yükseleyim.
    Ve hepsinden önemlisi...
    Tanrım,
    Bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için CESARET,
    Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için SABIR,
    İkisi arasındaki farkı bilmek için AKIL ve
    Beni aşkın körlüğünden ve yalanlarından koruyacak DOSTLAR ver...

_HiTiTLERiN M.Ö.2000 YILINDAKİ DUVAR YAZISINDAN ALINMIŞTIR_

2. sevil-78

sevil-78 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzeldi tşklerrrrrrrrrrrrr

3. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    Bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için CESARET,
    Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için SABIR,
    İkisi arasındaki farkı bilmek için AKIL ve
    Beni aşkın körlüğünden ve yalanlarından koruyacak DOSTLAR ver...

hepside çok dogru amin demeklten başka söze gerek yok paylaşımın için tşkler

4. badella

badella Forum Okuru

:)

demekki kaplumbağa ile tavşan masalı milattan 2000 yıl önce vardı :))ilginç..

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

evet mısırda hiyerogliflerle falan idare ediyorlardı ama hititler kitaba geçmiş bile.

Hitit Duası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hitit uygarlığının sonunu kuraklık getirmiş

Hitit uygarlığının sonunu kuraklık getirmiş

Hitit uygarlığının sonunu kuraklık getirmiş Eski çağ tarihi uzmanı Prof. Dr. Hasan Bahar, kuraklığın Anadolu'da tarih boyunca hüküm süren pek çok medeniyetin en büyük sorunu olduğunu söyledi. Prof. Dr. Bahar, Hitit uygarlığının kuraklıktan en çok etkilenen medeniyet olduğunu dile getirdi. Hititler'in, Anadolu topraklarında Kral 4. Tuthalia...
  2. anadolu uygarlıkları-HİTİTLER

anadolu uygarlıkları-HİTİTLER

anadolu uygarlıklarına ait eserler eski anadolu uygarlıkları uygarlığına ait eserler eski uygarlıklara hititlere tarihi Hititler Hititler ile ilgili bilgilerimiz daha bu yüzyılın başlarına dayanır. Ondokuzuncu yüzyılın sonlarına kadar, Hititlerin tarih içindeki konumu bilinmiyordu. Gerçi Mısır metinleri ve Tevrat bir kavimden söz ediyordu ama bu kavmin Anadolu kökenli olabileceği kimsenin...
  3. Hitit Süredizini

Hitit Süredizini

(Tüm tarihler milattan öncedir) 3200 Anadolu'da erken tunç çağının başlangıcı. 2500 Hatti diline ait ilk kayıt. 2500 – 2000 Kızılırmak havzası içinde Hatti rahip beylerinin güçlenmesi. 2250 – 2000 Hint – Avrupa'lıların Karadeniz'in Kuzeyinden Avrasya'ya yayılmaları. 2300 Urkis kentinde (Mardin'in güneyinde) Hurri diline ait ilk kayıt. 2200 Hititlerin Hatti ülkesine olasılıkla Kafkasya...
  4. Hitit Seramik - Yeni Porselen Serileri

Hitit Seramik - Yeni Porselen Serileri

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Deyrebi Duası

Deyrebi Duası

deyrebi duası deyrebi duasi okuduğu dersi zihninde tutamayanlar için dua okuduğunu unutmamak için dua okudugunu unutmama duası Allahümme ahricna min zulümatilvehmi ve ekrimna bi nuril fehmi veftah aleyna ebvabe fadlike venşur aleyna hazaine rahmetike bi rahmetike ya erhamer rahımiyn* Kullarım Beni sana soracak olursa,muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım.Bana dua ettiği zaman dua edenin...

Sayfayı Paylaş