gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Hıyarşembe Bitkisini Hiç Duydunuz mu ?

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Hıyarşembe Yararları Hıyarşembe Tedavisi Kabızlık için Hıyarşembe

Doğada ki şifalı bitkilerden alternatif tıp tedavilerinde kullanılan hıyarşembe bitkisi ile ilgili bilgiler şöyle melekler :)

Baklagillerden, "Leguminoseae" denilen bir ağacın meyveleridir. Doğu Hind, antil ve Brezilya'da yetişir. Meyvesi silindirik ve siyahtır. Terkibinde, seker, pektin, zamk, tanen ve esans vardır.

Kabızlığı önler. Fazlası müshildir

Hıyarşembe Bitkisini Hiç Duydunuz mu ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Havaciva Otunu Hiç Duydunuz mu ?

Havaciva Otunu Hiç Duydunuz mu ?

Havaciva Otunun yararları kaşıntı önleyici bitkiler sancı kesici bitki Alternatif tıp tedavilerinde sancı kesici ve yara iyileştirici özellikleriyle bilinen havaciva otunun faydaları ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Kökleri birçok hastalığın tedavisi için kullanılır Çayı dahilen adet kesici olarak kullanılır Kökleri antibakteriyal, kaşıntı önleyici ve yara iyi edicidir Kökü adet...
  2. Goji Bitkisini Hiç Duydunuz mu ?

Goji Bitkisini Hiç Duydunuz mu ?

goji bitkisi nedir goji faydaları nelerdir gojinin faydaları Alternatif tıp tedavilerinde faydalanılan şifalı bitkilerden goji bitkisi , faydaları ve kullanımı hakkında ki bilgiler şöyle melekler :) Goji bir sesquiterpene olan ve kalp ile kan basıncı ayarlamalarına yardımcı olan cyperone içerir. Anthocyanin maddesi ise kalp damarlarının dayanıklılığını arttırır. KİLO VERDİRİR Asya’da...
  3. Kardeşkanı Bitkisini Hiç Duydunuz mu ?

Kardeşkanı Bitkisini Hiç Duydunuz mu ?

Kardeşkanı bitkisinin yararları Kardeşkanı bitkisi hakkında bilgi Kardeşkanı nedir, nerelerde kullanılır İşte garip isimli ve alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden biri daha melekler ; kardeşkanı bitkisi :D:D Birçenekgiller sınıfının, zambakgiller familyasından, Kanarya adalarında yetişen bir ağaç veya ağaçcıktır. Gövdesi kalındır. Yaprakları sert ve kılıç...
  4. Çadırkuşağı Bitkisini Hiç Duydunuz mu ?

Çadırkuşağı Bitkisini Hiç Duydunuz mu ?

Çadır kuşağı nedir Çadırkuşağı bitkisi Çadırkuşağının Faydaları Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan doğanın birbirinden şifalı bitkilerinden çadırkuşağını hiç duydunuz mu melekler ? Doğrusu ben ilk kez duyuyorum ve faydalarını merak ediyorum :tik: Çadırkuşağı; Maydanozgillerden özsuyu hekimlikte kullanılan bir bitkidir. Böceklerin, gövdesine açtığı, deliklerden özsuyu sızar. Zamk...
  5. Kinoa (Quinoa) Bitkisini Daha Önce Hiç Duydunuz mu ?

Kinoa (Quinoa) Bitkisini Daha Önce Hiç Duydunuz mu ?

kinoa bitkisi quinoa nedir Sevgili melekler, yeryüzünde milyarlarca çeşit bitki ve hayvan cinsi var olduğunu ve bizim bunların henüz bir kısmını keşfedebildiğimizi hepinizi biliyorsunuzdur. İşte bu ucu bucağı olmayan çeşitlilikte benim ilk kez duyduğum, Orta ve Güney Amerika'da tüketilen bir bitkiden bahsetmek istiyorum sizlere. Üstelik bu bitki ülkemizde bazı büyük marketlerde de satılan...

Sayfayı Paylaş