gebe
  1. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113

Hızlı Biber Turşusu Yaptım Ben Melekleeerr :)

Konu, 'Turşular' kısmında karakuzu tarafından paylaşıldı.

Biber Turşusu Tarifi Kolay Biber Turşusu

Kizlar size cok basit biber tursusu tarifi vericem.Eminim herkes yapabilir bu tursuyu.O kadar basitkii , hemde cok lezzetli.Veeee simdi yap 2 saat sonra ye :) Ramazan ayindan 1 gün önce bahceden biberleri topladim, cok fazla biber vardi tursu yapiyim dedim.Normalde biber tursusu gec olur baktim Ramazan ayinin ortasina yetiscek ancak, bende hizli tursu yapiyim dedim.yaptim yedik bitti bile :) Simdiden sizede afiyet olsun.

1 su bardagi sirke
    1 su bardagi yag
    Göz karari kadar biber(sivri sari tatli )(hic tartmadim ne kadar biber koydugumu:))
    Tuz
    7-8 dis sarimsak

Melekler ilk önce sirke su ve tuzu derin bir tencereye koyun ve kaynatin.Kaynar kaynamaz icine yeteri kadar biberlerinizi ve sarimsaklarinizi koyun.Biberlerin hafif rengi deisinceye kadar haslayin.Cok fazla kaynatmamaya dikat edinki biberler yenmeyecek kadar erimesin sonra.Soguyunca bir kavanoza koyun tursunuzu tabi suyunuda icine koyun.Ve simdi afiyetle yiyebilirsiniz :)

fattoss bunu beğendi.
  2. fattoss

fattoss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    hımmm denemem gerek ellerine sağlık canm::::::..........

3. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Valla denemek lazım kuzu, ellerine sağlık :)

4. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
Hızlı Biber Turşusu Yaptım Ben Melekleeerr :) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Biber Turşusu (sirkeli)

Biber Turşusu (sirkeli)

sirkeli biber turşusu sirkeli biber kırmızı turşusu çeşitleri tarifi Malzemeler 1 kilo biber 1 bardak sirke 1 baş sarımsak 1 demet kereviz yaprağı yarım limon tuz Yapılışı Biberlerin sapları ve uçları hafif kesilir. Bir kaç yerinden ince ince dilimlenerek delinir. Yıkanır ve süzülmeye bırakılır. Bir bardak sirke, bir bardak su kaynatılır. Bibberlerin üçte biri bir veya iki taşım...
  2. Basit Acele Biber Turşusu

Basit Acele Biber Turşusu

acele turşu haşlanmış biber turşusu haşlanmış kırmızı biber turşusu haşlama haşlama turşu MALZEMELER - 1 lt sirke - 2 çorba kaşığı tuz - 1 bardak zeytinyağı - 1 kilo biber - 1 baş sarımsak - 1 demet maydanoz YAPILIŞI Sarımsak ayıklanıp her diş dilimler halinde kesilir. Biber ayıklanıp yıkanır ve uçları kesilir veya delinir. Sirke, tuz ve yağ bir tencerede kaynatılır. Daha sonra...
  3. Doldurulmuş Biber Turşusu

Doldurulmuş Biber Turşusu

MALZEMELER 1.5 kg dolmalık biber 4-5 adet salçalık kırmızı biber 1 diş sarmısak, 1 demet maydanoz 11-12 dal kereviz 1 adet küçük lahana 2 bardak sirke tuz HAZIRLANIŞI Biberleri yıkayıp saplarını ve tohumlarını ayırın. Lahana, salçalık biber, sarmısak, maydanoz ve kerevizi ince ince kıyıp kanştırın, biberlere sıkıca doldurulup kavanoza yerleştirin. Dörtbuçuk su bardağı suya bir çorba kaşığı...
  4. Kahvaltılık Biber Turşusu

Kahvaltılık Biber Turşusu

Kahvaltılık Biber Turşusu tarifi var mı sizde evet evet yanlış okumadınız Kahvaltılık Biber Turşusu istiyorum :)
  5. Kırmızı Biber Turşusu Tarifi

Kırmızı Biber Turşusu Tarifi

Malzemeler 2 Kg Kırmızı Biber 2 Baş Sarmısak 2 Demet Maydanoz 1 Su Bardağı Sirke 1 Çay Bardağı Limon Suyu 1 Çay Bardağı Sıvı Yağ Yeterince Turşu Tuzu Yemeğin Tarifi Kırmızı biberleri bol suda yıkayarak kurulayalım. Fırın tepsisine dizelim. Fırında kabukları soyulup, yumuşayana dek fırında tutalım. Biberleri boyuna iki eşit parçaya bölüp, çekirdek yataklarını çıkaralım. Biberleri iri iri...

Sayfayı Paylaş