gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Hizmet yılımı doldurdum ayrıldım maaş ve ikramiyede sorun çıkmaması için

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selamlar arkadaşlarım.
    Hizmet yılımı doldurup ayrıldım iş yerinden. Yaşımın dolmasını bekliyorum Acaba maaş ve ikramiyede sorun çıkmaması için prim yatırmam gerekiyor mu ? Bu hususta bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi bana.

2. Editör

Editör Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    2829 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumlarına Tabi Olarak Geçen Hizmetlerin Birleştirilmesi Hakkında Kanunda belirtilen hükümlerin hakkınızda uygulanması durumundan kaynaklanacağını görmekteyiz.

2829 sayılı Kanunda, son yedi yıl içerisinde geçen çalışılan günler, hangi statüde daha fazla geçmiş ise, fazla geçen statünün tabi olacağı Kanun hükümleri uygulanmaktadır.

14.9.2011 tarihinde ilişiğinizi kestiğinize göre bu tarihten sonra 3 yıl 6 ay ve daha fazla bir süre ile memuriyet hizmeti dışında hizmetleriniz olması durumunda memur emekliliğini kazanamayacağınızı söyleyebiliriz.

Limited şirketi ortaklığı da Bağ-Kur statüsünde geçen hizmet olarak kabul edilmektedir. Ortaklık süresince Bağ-Kur kapsamında prim ödenmesi gerekmektedir.

2017 yılında maaş ve ikramiye alabilmeniz için Emekli Sandığına 6 aylık süre içerisinde müracaat ederek prim yatırılması konusunu anlamış değiliz.

Memuriyetten ayrıldıktan sonra memuriyet dışında diğer sigortalılık hizmetlerinizin 3 yıl 6 ay ve daha fazla olmaması ileride yaşınızı dolduracağınız tarihte Memur emeklisi olarak aylık bağlanmasına ve emekli ikramiyesine engel olmayacaktır. Kaynak:memurlar.net

Hizmet yılımı doldurdum ayrıldım maaş ve ikramiyede sorun çıkmaması için konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bediüzzaman ve İman Hizmeti

Bediüzzaman ve İman Hizmeti

(1931’de Irak’ın Musul şehrinde dünyaya geldi. 1980 yılında Bediüzzaman Said Nursî ve Risale-i Nur Külliyatını tanıyan Edib İbrahim Debbağ’ın Bediüzzaman’ın hayatı ve fikirleri konusunda yayınlanmış 5 kitabı ve çok sayıda makaleleri bulunmaktadır.) Biz Araplar zaman ve mekân bakımından uzak olsak da Bediüzzaman Said Nursî’yi tanıma ve anlama bakımından bir cihette daha büyük bir imkâna...
  2. Bilim adamları ve hizmetleri

Bilim adamları ve hizmetleri

geometriyi bulan bilim adamı ibni sina insanlığa hangi düşüncelerle hizmet etmiştir euclide bilim dalı ibni sinanın insanlığa hizmetleri topluma hizmet etmiş adamları Pythagoras (Pisagor – İ.Ö. yaklaşık 580 – 500) Eski Yunan’ ın büyük filozof ve matematikçilerinden biriydi. Geometri ve müzik alanlarında adı çok geçen Pythagoras, insan ruhuna ilişkin düşünceleriyle de anımsanır. Pythagoras’ ın...
  3. 2012 Yılı 10 Haziran PYBS 5. Sınıf Soru ve Cevapları Burada Melekler

2012 Yılı 10 Haziran PYBS 5. Sınıf Soru ve Cevapları Burada Melekler

10 Haziran 2012 5. sınıf PYBS bursluluk soru ve cevapları 5. sınıf PYBS soru ve cevapları Sevgili melekler, bugün yapılan 2012 PYBS sınavı saat 10:00 'da tüm yurtta ve Lefkoşa'da düzenlendi. Sınavın ardından kontrol etmek isteyenler için 5. sınıf PYBS soru ve cevapları ile ilgili bilgilerimiz şöyle... Bugün (10 Haziran 2012) saat 10.00'da tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre...
  4. EMEKLİ MAAŞI ve HACZİ

EMEKLİ MAAŞI ve HACZİ

EMEKLİ MAAŞI ve HACZİ Anayasa’nın 13. maddesinde, “Temel hak ve hürriyetler, özlerine dokunulmaksızın yalnızca Anayasanın ilgili maddelerinde belirtilen sebeplere bağlı olarak ve ancak kanunla sınırlanabilir. Bu sınırlamalar, Anayasanın sözüne ve ruhuna, demokratik toplum düzeninin ve lâik Cumhuriyetin gereklerine ve ölçülülük ilkesine aykırı olamaz” denilmiştir. Anayasa’nın 35....
  5. 2013 yılında memur maaşları nasıl olacak ?

2013 yılında memur maaşları nasıl olacak ?

2013 memur maaşlarıyla ilgili bir açıklama yapıldı mı?_Bilgi verildi de ben mi kaçırdım acaba ?

Sayfayı Paylaş