Hizmet yılımı doldurdum ayrıldım maaş ve ikramiyede sorun çıkmaması için

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Hizmet yılımı doldurdum ayrıldım maaş ve ikramiyede sorun çıkmaması için
Selamlar arkadaşlarım.
Hizmet yılımı doldurup ayrıldım iş yerinden. Yaşımın dolmasını bekliyorum Acaba maaş ve ikramiyede sorun çıkmaması için prim yatırmam gerekiyor mu ? Bu hususta bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi bana.

2829 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumlarına Tabi Olarak Geçen Hizmetlerin Birleştirilmesi Hakkında Kanunda belirtilen hükümlerin hakkınızda uygulanması durumundan kaynaklanacağını görmekteyiz.

2829 sayılı Kanunda, son yedi yıl içerisinde geçen çalışılan günler, hangi statüde daha fazla geçmiş ise, fazla geçen statünün tabi olacağı Kanun hükümleri uygulanmaktadır.

14.9.2011 tarihinde ilişiğinizi kestiğinize göre bu tarihten sonra 3 yıl 6 ay ve daha fazla bir süre ile memuriyet hizmeti dışında hizmetleriniz olması durumunda memur emekliliğini kazanamayacağınızı söyleyebiliriz.

Limited şirketi ortaklığı da Bağ-Kur statüsünde geçen hizmet olarak kabul edilmektedir. Ortaklık süresince Bağ-Kur kapsamında prim ödenmesi gerekmektedir.

2017 yılında maaş ve ikramiye alabilmeniz için Emekli Sandığına 6 aylık süre içerisinde müracaat ederek prim yatırılması konusunu anlamış değiliz.

Memuriyetten ayrıldıktan sonra memuriyet dışında diğer sigortalılık hizmetlerinizin 3 yıl 6 ay ve daha fazla olmaması ileride yaşınızı dolduracağınız tarihte Memur emeklisi olarak aylık bağlanmasına ve emekli ikramiyesine engel olmayacaktır. Kaynak:memurlar.net

Geri