gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hobbit’in ilk baskısı rekor fiyata satıldı

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

İngiliz yazar J.R.R Tolkien’in fantastik kurgu romanı “The Hobbit”in ilk baskılarından biri, Londra’daki bir müzayedede rekor fiyat olarak nitelenen 60 bin sterline (yaklaşık 150.000 YTL) satıldı. Tolkien’in yakın arkadaşı Elaine Griffiths’e ithaf ettiği ve imzaladığı kitabın, açık artırmaya telefonla katılan kimliğinin açıklanmasını istemeyen bir kişi tarafından satın alındığı bildirildi.
    Satış öncesi tahminlerin iki katına satıldığı belirtilen kitap, ilk kez 1937 yılında yayınlanmış ve ilk baskıda 1500 adet basılmıştı.

Hobbit’in, dünyada yaklaşık 50 dilde 100 milyondan fazla basıldığı bildiriliyor.

Sinema filmleri yapılan Tolkien’in “Yüzüklerin Efendisi” üçlemesinin öncülü olan Hobbit’in de bir Hollywood filmine dönüşmesi bekleniyor.

Hobbit’in ilk baskısı rekor fiyata satıldı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rekorlar

Rekorlar

* Dünyanın en şişman kadını 1972 yılında ölen Percy Pearl Washington'dur.Hastaneye kaldırıldığında 400 kiloydu. * Dünyanın en uzun boylu insanı 1918'de ABD'de doğan 2.72 metre uzunluğundaki Robert Waldow' dur. * Dünyanın en kısa boylu insanı 1876'da Hollanda'da dünyaya gelen Pauline Musters' dır.Doğduğunda boyu 30 santim di,1895'te öldüğünde ise 59 santim. * Dünyanın normal boydaki en zayıf...
  2. Ütü Baskısı

Ütü Baskısı

Ütü Baskısı İnkjet ütüleri baskı kağıtlarında denediniz mi hiç? Ben denedim ve çok işe yarıyorlar. Birkaç hata olduysa da ufak tefekti ve tabii ki kullanıcı hatasıydı. Ütüyü uzun süre üstünde bıraktığım kısımda hafif bir sarılık oldu. Fakat eğer nostaljik bir görüntü istiyorsanız bu mükemmel. Farklı olarak yaptığım tek şey, baskıdan sonra ve ütülemeden önce tüm beyazlığı resmin kenarından...
  3. Kayserili Öğrencilerin El Baskısı Rekorlar Kitabına Girdi

Kayserili Öğrencilerin El Baskısı Rekorlar Kitabına Girdi

valla Türk halkının rekorlar kitabındaki haberleri beni mutlu ediyor bakın şu öğrencilerin başarısına şimdi:) Kayserili öğrenciler hazırladıkları bin 944 metrekarelik el baskısı Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Kayseri'de özel bir ilköğretim okulundaki 106 öğrencinin 2.5 yılda hazırladığı 2 bin 944 metrekarelik el baskısı Guinness Rekorlar Kitabı'na 'dünyanın en geniş el baskısı' olarak...
  4. Bodrum'da Rekor Fiyata Satılan Lahmacun Ayrana Tatlıses'den Tepki Geldi!

Bodrum'da Rekor Fiyata Satılan Lahmacun Ayrana Tatlıses'den Tepki Geldi!

bodrum yemek fiyatları bodrum lahmacun ayran fiyatları ibrahim tatlıses haberleri Turizm cenneti Bodrum da rekor fiyata satılan ve birçok kişinin tepkisini çeken 64 tl lik lahmacun ayran haberini daha önce sizlerle paylaşmıştık. Lahmacun ve çiğ köfte denince akla gelen ilk isimlerin başında gelen İbrahim Tatlıses bu haberi duyunca resmen sinirden çılgına döndü. İnsanlara yapılan bir...
  5. "Recep İvedik 4" İlk 3 Günde İzlenme Rekoru Kırdı!

"Recep İvedik 4" İlk 3 Günde İzlenme Rekoru Kırdı!

recep ivedik 4, recep ivedik serisi, recep ivedik 4 izlenme oranı Sevgili melekler, Şahan Gökbakar'ın merakla beklenen filmi Recep İvedik 3 sonunda görücüye çıktı. Vizyona girdiğinden itibaren ilk 3 günde izlenme rekorları kıran film tam 1 milyon 640 bin kişi tarafından izlendi. Tüm zamanların en büyük ilk 3 gün rekorunu kıran filmle bu rakam sinemaların da yüzünü güldürdü. Hafta sonu...

Sayfayı Paylaş