hormon bozuklugu olanlar buraya

bu ilacı başka kullanan yokmu acaba..ben iki aydır kullanıyorum..bakalım bir kaç gün sonra regl olursam hormonlarıma bakılacak..inşallah düzelmiştir..

ilacı kullanırken hamile kalınıyormu diye sormuştum..kendim sordum kendim cewaplıyorum:D

malesef kullanırken hamile kalınmıyormuş öğrendim, çünkü iki aydır regl oldum hehe:D

bu ilacı bende uzun süredir kullanıyorum , doktorumun bana söylediği bu ilaç doğum kontrol hapı gibi hamile kalmayı engellemiyormuş yani ilacı kullanırkende hamile kalabilirsiniz . bende erken menepoz olduğu için doktorum verdi bu ilaç sayesinde regli olabiliyorum ve hormonları dengelediği için hamile kalmayı kolaylaştırıyor aslında .

regl oldum ve kan tahlili sonuçlarım berbat..bana hiç bir faydası olmadı tam tersi hormonlarımı yükseltti.bıraktım artık..bu ilaç yüzünden reglim azaldı menapoza doğru gidiyorum.:(

bana cylo progynovayı doktor adet düzenleyici ve hamilekalmamı kolaylaştırması için verdi.1 kutu içtikten sonra hamile kaldım fakatkendi doktoruma gittiğimde ilacın bebeği olumsuz etkileyeceğini söyledi vehamileliğin sonlandırılması gerektiği söylendi. Üniversitelerinfarmakolojilerinden ve çeşitli profesörlerden fikir aldık,genelde bu ilacınhamilelerde kullanılmasının riskli olduğu üreme organı olmayan ya da üremesisteminde problemler olan bebeklerin dünyaya gelebileceği söylendi.şimdibebeği aldırmak ve aldırmamak arasında kaldık.Çok zor ve sıkıntılı bir süreç geçiriyoruz.Cylo progynova kullanan vekullanacak olan arkadaşların bilgisine bu ilaçla ve türevleriyle ilgiliaraştırmalar yeterli değil,bunun için kullanmadan önce bunu bilmenizde faydavar.Hamilelik kategorisi de x olarak geçiyor yani zararları olası faydalarından fazla olduğu niçin kesinlikle hamilelikte kullanılmaması gerektiği uluslararası literatürde belirtiliyor.Başkalarının da bizim düştüğümüz duruma düşmemesini diliyorum.

ben de de aynı problem var. hormon bozukluğu. prolaktin hormonum yüksekti dostinex içtim düştü gebe kalamadım. erkeklik hormonlarım kadınlık hormonlarımdan fazlaymış. sebebi polikistikover sendromu diye bişey. dört ay yumurtlama takibi yaptırdım.işe yaramadı. aynı sorunu yaşayıp hamile kalan var mı iyi bir doktorda olur tanıdığınız

yorumunuzu okudum ancak sonuç ne oldu affınıza sığınarak sormak istedim. Ben de bu ilacı kullanıyorum yan etkisi yok diye duymuştum. Korktum Şimdi

arkadaslar evlenmeden oncede adet duzensızlıgım vardı.ıkı yıllk evlıyım.bır yıldır korunmadıgımız halde hamıle kalamıorum.gecen ay bu ılacı CYCLO PROGYNOVA verdı doktor kullandım bugun bıttı ama hala adet gormedım..acaba hamılelık olmus olabılır mı?arada kasıklarım agrıyor adet gorcem dıorum ama yok..

nergiz

Merhaba.Benimde bir kizimvar ve bizde ikinciyi istiyoruz.Benimde tuplerimde sorunvar . Sag yumurtalik ameliyat oldum simdi tekrar ameliyat dedilerbende olmak istemiyorum senin tuplerini nasil actilar banada yardimci olurmusun Doktorunkim?cevabini bekliyorum.tesekkurederim

ben cyle prognovayı ilk 3 ay kullandım ne adet düzeldi ne hamileleik oluştu sonra 6 ay yine kullandım yok yine bi faydası malesef ilaçalrdan doalyı 1 yılda 15 kilo aldım misem mahvldu reflü başladı sinir sistemimi bozdu bana sadece zaraları oldu başka hç bi faydadı olmadı

Geri