gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Hormon ilaçlarının kullanılması

Konu, 'Tüp Bebek Özel Bölüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Her iki ilacın da adı, kullanma şekli ve dozu tedavi uygulayan ünite tarafından, tedavinin gidişini etkileyecek özelliklere (kadının yaşı, kilosu yumurtalıklarının durumu vb.) uygun olarak belirlenir ve kadına bildirilir.

Hormon ilaçlarının kullanılması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ilaç

ilaç

İnsan tenine haricen sürülen ilaçlar dini hayatını ıslah etmeye, İlaç dini doğru ve halis olarak yaşamaya, faydalı ilme, öğüt dinlemeye, ferah ve sivince, İlaç içmek rızka, İlacı yutarak almak günahkarın tövbe etmesine, inançsızın hidayet bulmasına, cahiilin ilim meclislerinden istifade etmesine yahut faydalı kitap okumasına, Fitil kullanmak gizli sırları öğrenmeye, bir meselede bilgi...
  2. Kullanılan hormon ilaçlarına bağlı gelişebilecek komplikasyohlar

Kullanılan hormon ilaçlarına bağlı gelişebilecek komplikasyohlar

Aşırı uyarılma sendromu. İştah artışı nedeniyle kilo alma. Psikolojik hassasiyet, sinirlilik, gerginlik olabilir.
  3. Şiddetin Eğitim Amaçlı Kullanılması

Şiddetin Eğitim Amaçlı Kullanılması

Bebeklik, çocukluk gençlik çağında belirli davranışları önlemek için anne - babanın, çevre ve toplumun korkutma, yıldırma gibi şiddet kapsayan davranışları eğitim amacıyla kullanması, zamanla şartlı davranışların genelleşmesine yol açar. Ebeveynin, gencin giyeceğine, yiyeceğine, eve geliş gidiş saatine karışması; kendi isteklerini yaptırmak için korku, yıldırma, şiddet içeren yöntemler...
  4. Progesteron ilaçları  hangi durumlarda kullanılır?

Progesteron ilaçları hangi durumlarda kullanılır?

Progestin sentetik olarak üretilen ve progesteron hormonu benzeri etki gösteren maddelere verilen isimdir. Progestinlerden bazıları: Levonorgestrel, nörotindron, norgestrel, medroksiprogesteron asetat, norgestimate, desogestrel, gestoden, dienogest, drospirenon. Gebelikte progesteron 8. haftaya kadar esas olarak overde korpus luteumdan sentezlenir, daha sonra luteo-plasental shift meydana...
  5. Hormon ilaçları kilo aldırırmı?

Hormon ilaçları kilo aldırırmı?

Sıklıkla tiroid bezi bozukluklarında ve böbrek üstü bezlerinin bozuklukları ile tedavileri sırasında kilo alımı olabilmektedir. Örneğin tiroid bezi çok çalışan kişiler bir türlü kilo alamazken tedavinin başlaması ile kilo alarak olmaları gereken normal kiloya ulaşırlar. Ya da tam tersi olarak tiroid bezinin az çalıştığı rahatsızlıklarda bizzat hastalığın kendisi kilo alma nedenidir. Tiroid...

Sayfayı Paylaş