hoşgörü ile ilgili kısa hadisler

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında seyde ekinci tarafından paylaşıldı.

1. seyde ekinci

seyde ekinci Forum Okuru

hoşgörü ile hadisleri daha kısa istiyorum yardımcı olun

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz,
    Hoşgörü ile ilgili bzaı kısa hadisleri sizler için derledik, umarız yardımcı olabilmişizdir. :)

" Mümin kişi, diğer mümine karşı duvar gibidir, birbirlerini takviye ederler."
    (Nesai kutub-ı sıtte, 2. Cilt , Sf. 374)

" Kardeşini güler yüzle karşılaman, kendi kovandan kardeşinin kabına su vermen de birer maruftur."
    Tirmizi, Hz. Cabir'den rivayet etti kutub-ı sıtte, 2. Cilt

"Mümin kendisi için sevdiğini kardeşi için de arzular."
    Buhari ve Müslim; Huccetü'l İslam İmam Gazali, İhya'u Ulum'id-din, 3. cilt, Çeviri: Dr. Sıtkı Gülle, Huzur Yayınevi, İstanbul 1998, s. 152

Kolaylaştırın, güçleştirmeyin. Müjdeleyin, nefret ettirmeyin. Birbirinizle iyi geçinin, ihtilafa düşmeyin.
    Hz. Said İbni Ebu Berde; G.Ahmed Ziyaüddin, Ramuz El Hadis, 2. cilt, Gonca Yayınevi, İstanbul, 1997, 510/5

Mü'min omuzları yumuşak kimsedir (iyi geçimlidir). O din kardeşine rahatlık verir. Münafık ise uzak durur. Ve kardeşine sıkıntı verir. Mü'min selâm vermekte atılgandır. Münafık ise bakar ki 0nce kendisine versinler.
    (Hz. Enes r.a.) Ramuz El-Hadis s.230

"Sana zulmedeni affet. Sana küsene git, sana kötülük yapana iyilik yap. Aleyhine de olsa hakkı söyle."
    Kütüb-i Sitte, Muhtasarı Tercüme ve Şerhi, Prof. Dr. İbrahim Canan, 16. cilt, Akçağ Yayınları, Ankara, s. 317

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok teşekkür ederim sayenizde ödevim bitti 3 saattir arıyordum ama bulamadım sonunda bu sitede buldum tam da istediğim gibi çok güzel.....

5. talanos

talanos Forum Okuru

sağol arkadaş ii oldu bu

6. AngelShe

AngelShe Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel bir paylasım olmus tesekkurler.

7. furkan kılıç

furkan kılıç Forum Okuru

ben bulmuştum hiç işime yaramamdı ama sağolun güzel sayfa

8. Araştırma Merak

Araştırma Merak Forum Okuru

Abi çok iyy yaaa neyse şaka maka iyi olmuş harbiden elinize saglik

9. şüheda çlm

şüheda çlm Forum Okuru

çok işime yaradı
    :):yas:

10. galatasaraylı

galatasaraylı Forum Okuru

Çok teşekkür ederim çok işime yaradı...! :) :D

hoşgörü ile ilgili kısa hadisler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. hoşgörü ile ilgili yazı

Kızlar bana hoşgörü ile ilgili yazı ya da sözler lazım facede bir hoşgörü kıtlığı olan biri varda
  2. Kötülük İle İlgili Hadisler

Kötülük İle İlgili Hadisler var mı sizde? Selam millet Kötülük İle İlgili Hadisler ve bilgiler istiyorum sizden ve rica ediyorum inş sorumu yanıtsız bırakmazsınız.
  3. Hoşgörü ile ilgili sözler

Hoşgörü ile ilgili sözler istiyorum sizden kızlar paylaşımınız için şimdiden çok tşkler.
  4. Hoşgörü ile ilgili atasözleri

Hoşgörüyle ilgili Atasözleri Ne kadar güzel şeydir hoşgörülü olmak. Dünyaca ünlü düşünürlerlerin hoşgörü ile alakalı söyledikleri sözler var. Tabiki örneğin bir Hazreti Mevlana'nın Hoşgörü Sözleri kadar iyi olmasada sonuçta hoşgörünün ne kadar da iyi birşey olduğundan bahsediliyor. - Hoşgörü, en iyi dindir. Victor Hugo - Bu çağın gereği ortak bir din değil, çeşitli dinlere bağlı insanlar...
  5. Temizlik İle İlgili Hadisler

bu konu temizlik ile ilgili hadislere yer vermektedir. Temizlik imandandır sözünü hepiniz duymuşsunuzdur. Dinimiz de temizliğe verilen değer çok fazladır. Kişisel ve çevre temizliğine her zaman önem vermeli ve buna göre davranmalıyız. Temizlik üzerine söylenen hadisleri sizler için paylaşarak. sizlere temizliğin dinimiz de ne kadar önemli olduğunu belirtmek istiyoruz. Ey iman edenler...

Sayfayı Paylaş