gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

HSG Rahim Filmi Sonuçları He Zaman Doğru mudur ?

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; HSG Rahim Filmi Sonuçları He Zaman Doğru mudur haberi hakkında bilgiler vermektedir.
    Sevgili melekler, anne olmak isteyen ve bu konuda bazı problemler yaşayan anne adaylarının çektirdikleri rahim filminde ki sonuçlar acaba her zaman güvenilir midir ? Bu konuda bilgi almak istiyorsanız buyrun uzmanların verdikleri cevaba bir göz atalım...

Histerosalpingografi (HSG) yani ilaçlı rahim-tüp filmi çekilmesi sonrasında tüplerden birisi veya ikisi kapalı görülebilir. Öncelikle bilinmelidir ki rahim filmi çekimi sırasında tüpte spazm (kasılma) oluşarak ilacın geçmesini engellenebilir, bu nedenle film sonucunda kapalı görüntü oluşabilir yani aslında bu tüp açıktır. Yapılan araştırmalarda rahim filminde tıkalı izlenen tüplerin yaklaşık üçte birinin gerçekte açık olduğu gösterilmiştir. Çeşitli araştırmalarda bu oran değişiklik göstermektedir.

Yine benzer şekilde rahim filminde açık olarak saptanan tüplerin bir kısmında (%15-20) laparoskopi ile problem olduğu saptanmıştır. Yani HSG'de tüpün açık izlenmesi de o tüple ilgili bir problem olmadığını yüzde yüz garanti edememektedir. (kaynak) Çeşitli araştırmalarda bu oran değişiklik göstermektedir.

Bu nedenlerden ötürü özellikle rahim filminde iki tüpün birden kapalı izlenmesi halinde durumu netleştirmek için laparoskopi yapılır.

gülme ve *LAVİNNYA* bunu beğendi.
  2. *LAVİNNYA*

*LAVİNNYA* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    557
    Ödül Puanları:
    93
    haklısın titanımm ablammm..benimde rahim filmi sonuçlarım temiz çıktı fakat kesin emin olabilmek için sulu ultrason yapılcakkk...

3. gülme

gülme Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    127
    Ödül Puanları:
    43
    yıne kafama sınek girdi benım yaaa bende 10 günden çekıncem rahım filmi kesın sonuç vermıyomu sımdı bu.bıde tüpbebek yaptırcaaz maddı manevı zor bısey yaaa.. sağol tıtancım boyle bı konu actığın ıçın

*LAVİNNYA* bunu beğendi.
  4. *LAVİNNYA*

*LAVİNNYA* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    557
    Ödül Puanları:
    93
    tabiki sonuç veriyor fakat benim gittiğim hastane araştırma hastanesi olduğu için herşeye tam bakıp öle devam etmek istyor belkide filmde bişeylerden şüphelendi bilmiyorum yaanii..

5. Ebru akkan

Ebru akkan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bende çektirecem rahim filmi ama korkuyorum nasıl oluyo çokmu acıyoooo

HSG Rahim Filmi Sonuçları He Zaman Doğru mudur ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. HSG(Rahim Filmi) çekilenler buraya!!!

HSG(Rahim Filmi) çekilenler buraya!!!

Merhaba melekler, Ben de birçoğunuz gibi yıllardır bebek özlemiyle yanıyorum ve yanlış tedavilere, yanlış yönlendirmelere kurban gittim :18: Şimdi gücümü yeniden topladım tedaviye başladım ancak bana bu kadar beklememe rağmen yeni HSG çekecekler şimdi sizlerin yardımına ihtitacım var HSG (rahim filmi) çekilenler bana deneyimlerinizi anlatır mısınız? Ama lütfen korkutmayın :bangin:
  2. izmirde (hsg)rahim filmi çektirenler

izmirde (hsg)rahim filmi çektirenler

aciiiillllll...arkadaşlar ben ege üniversitesinde bebek tedavisine başladım ama benden rahim filmi istediler,üniversitenin randevusu doluymuş,tepecik kadın doğum hastanesininde doluymuş randevuları,başkada resmi evrağımla (emekli sandığı) rahim filmini çekincem bir yer varmı bildiğiniz yada uygun fiyata güvenilir bir hastane çok pahalıya çekiyorlar ne yapcam ya biri bana yardım etsin ne olur.:18:
  3. HSG Rahim Filmi Nasıl Çekilir ?

HSG Rahim Filmi Nasıl Çekilir ?

Bu konu; HSG Rahim Filmi Nasıl Çekilir konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, anne olmak isteyen kadınlarda bebk olmama sebebplerinin araştırılmasında en çok kullanılan yöntemlerinden biri HSG yani rahim filmidir. Öyle ki sadece tüpleri tıkalı olduğu için anne olamayan hastaların hsg çektirdikten sonra hamile kaldıkları sık görülür bir olaydır. Çekilirken can yaktığı...
  4. hsg(rahim filmi)!

hsg(rahim filmi)!

selam ben pazartesi günü rahim filmi çekilceğim ama çok tereddütlüyüm ve korkuyorum ağrısının kısa bir süre olduğunu doktorum söyledi acaba acısı ,yanması veya herhangi birşey oluyormu dayanabilirmiyim süresi ne kadar maksimum
  5. Rahim filmi (HSG) sonrası kanama olur mu?

Rahim filmi (HSG) sonrası kanama olur mu?

rahim filmi çektim kanama oldu,rahim filmi sonrası kanama olanlar,rahim filmi sonrası komplikasyonlar,rahim filmi sonrası yaşanan durumlar,rahim filmi hakkında bilgiler Çok az miktarda kanama, damla damla lekelenme olabilir, Kanamanın bir iki gün içerisinde kesilmesi gerekir, bu sürede kesilmezse doktorunuzla tekrar irtibata geçmeniz gerekir. Rahim filmi (HSG) sonrası adet...

Sayfayı Paylaş