gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Hukuk okumak istiyorum hangi liseye gitmem lazım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben ilerde hukuk okumak istiyorum ama lise olarak bu sene hangisini seçeceğim bilmiyoru. Hukuk okuyabilmek için hangi liseleri tercih etmem gerek ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Hukuk, her şeyden önce bir düzen demektir. Fakat hukukun öngördüğü düzen,fiilen gerçekleşen bir düzen değildir. Hukuk, toplum içinde insanların gerçekten nasıl davrandıklarını değil, nasıl davranmaları gerektiğini gösterir. Hukuk, kendisine uyulmak ve uygulanmak için vardır. Adalet değeri dolayısıyla, insanlar arası ilişkileri bir düzene koymak, toplumsal yaşamın gerçekleşmesini sağlamak ister. İnsanlara, “Bana uy; Beni gerçekleştir” buyruğu ile seslenir. Hukuk düzeni, doğduğu andan itibaren bireyin karşısına kabul edilmesi ve uyulması gereken, kesinlikle doğru kurallar olarak çıkar.
    Hukuk Okumak İçin Eğitim Mesleğin temel eğitim süresi 4 yıldır. Daha sonra yaptıkları stajın konusuna göre Avukat, Hakim ve Savcı ünvanları ile çalışmaktadırlar.
    Okutulan dersler ; hukuk felsefesi ve sosyolojisi, Türk hukuk tarihi, anayasa hukuku, Roma özel hukuku, medeni hukuk, idare hukuku, devletler umumi hukuku, İslam hukuku, borçlar hukuku, ceza hukuku, ticaret hukuku, ve vergi hukuku gibi derslerdir.

3. NURGUL KAHRIMAN

NURGUL KAHRIMAN Forum Okuru

tamamda hagi liseye gitmeliyimmmmmmmmmmmmm

4. ebru çayır

ebru çayır Forum Okuru

bende hukuk istiyom ama hangi l.se

5. elif su yılmaz

elif su yılmaz Forum Okuru

sosyal bilimler lisesi kazanmak gerkiyor

6. serkan gezer

serkan gezer Forum Okuru

hukuk okumak icin herhangi bi anadolu lisesi okusan da olur

7. Bilimsiz

Bilimsiz Forum Okuru

Evet gidebilirsin en iyi bir anadolu lise sine gidilip 10. Sınıfta savcı hakim avukat çıkıyo istediği ni seçebilirsiniz

Hukuk okumak istiyorum hangi liseye gitmem lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hangi liseler diploma notuna göre öğrenci almaktadırlar?

Hangi liseler diploma notuna göre öğrenci almaktadırlar?

diploma puanına göre alan liseler diploma puanıyla alan liseler puanı ile girilen puanıyla girilen 2011 kızımın sbs puanı197,783 ilk tercihte bir yer tutturamadık dibloma notu59,49 dibloma notuyla alan liseler varmış bu dibloma notuyla liseye ğirebilirmi okulumuzda rehberlik hocası yok ne yapacagımı bilmiyorum
  2. Oyuncu olmak istiyorum hangi üniversiteye gitmem gerekiyor ne yapmalıyım arkadaşlar

Oyuncu olmak istiyorum hangi üniversiteye gitmem gerekiyor ne yapmalıyım arkadaşlar

Kızlar selam bende oyuncu olmak isteyenlerdenim. Hangi özellikler gerekiyor oyuncu olmak için, bunun için oluşturulmuş ajanslar var mı ( bu arada istanbuldayım arkadaşlarım ) yada liseden sonra hangi üniversiteye gitmek gerekiyor. Bana bu hususta yardımcı olmanızı rica ediyorum. Gerçekten de oyuncu olmak zor mu ?
  3. aşure yaparken hangi duaları okumak lazım

aşure yaparken hangi duaları okumak lazım

Kızlar akşama doğru aşure yapmayı düşünüyorum , 3 gündür oruç tuttum. Sizden öğrenmek istediğim aşıre yaparken nasıl dua etmeliyiz ?
  4. 2013 Lisede Hangi Durumlarda Sınıf Tekrarı Yapılır?

2013 Lisede Hangi Durumlarda Sınıf Tekrarı Yapılır?

2013 lisede sınıf tekrarı lisede sınıf tekrarı 2013 Sevgili melekler, cuma günü okullar kapanıyor ve umuyoruzki tüm öğrencilerin karneleri de gayet güzel gelir ve rahat bir attil geçirirler. Karnelerinde kırık olanlar da üzülmesinler ve yaz tatilini verimli bir şekilde geçirerek hatalarından ders almaya baksınlar. Bu sayfamızda sizlere 2012-2013 MEB lise yönetmeliğine göre sınıf tekrarı...
  5. Abdest Alırken Hangi Duaları Okumak Gerekir?

Abdest Alırken Hangi Duaları Okumak Gerekir?

abdest alırken okunacak dualar abdest alırken hangi dualar okunur abdest alırken okunması sevap dualar Müslümanlara farz kılınan namaz için ön hazırlık olan abdest alma esnasında okunması oldukça sevap olan bazı dualar vardır. Abdest alırken bu dualar okunmasa da yine de abdestimiz kabul olur ama okunduğu takdirde faziletlerinden çok daha iyi bir şekilde yararlanabiliriz. Sırası ile abdest...

Sayfayı Paylaş