gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Hukuku Amme Borçlari:

Konu, 'İcra ve İflas Hukuku' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Madde 47 - Para cezasiyle diğer hukuku amme borçlarının takibi hakkındaki kanunlar hükmü mahfuzdur. Şu kadar ki, Devletin bir akitten veya haksız bir fiilden doğan alacakları hakkında bu kanunun hükümleri cereyan eder.

Hukuku Amme Borçlari: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İdare Hukuku - Ceza Hukuku

İdare Hukuku - Ceza Hukuku

Ceza kanunu idareyi de bağlar. Dolayısıyla ceza hukuku hükümleri idarî faaliyetin bir sınırıdır. Bu şu anlama gelir ki, idarî makam ve merciler, konusu suç teşkil eden bir faaliyette bulunamazlar; bulunurlarsa, bu makam ve mercileri işgal eden gerçek kişiler, ceza hukuku anlamında suç işlemiş olurlar ve cezalandırılırlar. Anayasamızın 137’nci maddesinin ikinci fıkrası açıkça “konusu suç teşkil...
  2. Amme suresi türkçe meali

Amme suresi türkçe meali

Selamun aleyküm millet, bana Amme suresi türkçe meali lazım, bu konuda yardım edecek arkadaşlarıma şimdiden tşk ederim
  3. Amme suresi arapça okunuşu

Amme suresi arapça okunuşu

Herkese selam olsun diyor ve sizlerden Amme suresi arapça okunuşu istiyorum arkadaşlarım.
  4. Amme süresinin meali

Amme süresinin meali

Amme suresi türkçe meali Amme suresi türkçe anlamı Merhaba Sevgili Melek'ler, bu sayfamızda Amme Süresinin türkçe anlamı hakkında bilgiler sunuyor ve Amme Süresinin mealini isteyen tüm arkadaşlarımızın isteğini yerine getiriyoruz. Amme suresi türkçe anlamı 1. Neyi soruşturuyorlar?.. 2. O çok büyük haberi; 3. ki hakkında bir türlü anlaşamadılar!.. 4. İhtilâfa ne gerek var; yakında...
  5. Amme suresi okunuşu arapça

Amme suresi okunuşu arapça

Amme suresi arapça okunuşu Amme suresi arapçası Şüphesiz ki yer gök dua üzerine kurulmuştur, her derdin çözümü olan bir dua vardır ve yine şüphesiz ki Yüca Allah ona açılan elleri boş çevirmez. Hayatın anahtarı olan dualarımız kabul olsun diyor ve sizlere bu sayfamızda Amme Suresinin Arapça okunuşunu sunuyoruz Melek'ler. Amme suresi arapça okunuşu Bismi’llâhi’r-Rahmân’ir-Rahîm (1)...

Sayfayı Paylaş