gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

hükümdar

Konu, 'G-H' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Devlet Başkanı, Sultan.Önemli, üstün, değer verilen biri olarak yorumlanır. Büyük bir iş adamı, yönetici, devlet adamı olabilir. Ona göre yorum yapılır.Rüyasinda bir ülkenin hükümdari oldugu-nu görmek, eger memursa, mevkiinin yükselecegine, tüccarsa ka-zancinin artacagina; hasta ise iyilesecegine; yolcu bekliyorsa gelecegine; çocuk bekliyorsa bir oglunun dünyaya gelecegine isarettir. Bir hükümdarla karsilasip onunla konustugunu görmek, devlet büyüklerinden iyilik ve menfaat görecegine delalet eder.

hükümdar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuşların Hükümdarı Simurg-Anka

Kuşların Hükümdarı Simurg-Anka

Kuşların hükümdarı olan Simurg-Anka, bilgi ağacı'nın dallarında yaşar ve her şeyi bilirmiş... Kuşlar Simurg'a inanır ve onu her derdin çaresi bir kurtarıcı olarak görürlermiş. Kuşlar dünyasında bir gün her şeyler ters gitmeye başlamış. Simurg' u umutla beklemişler ama Simurg bir daha gelmez olmuş. Günlerden bir gün, uzak bir ülkede bir kuş sürüsü Simurg'un kanadının parlak tüylerinden...
  2. Tarihin en başarılı on hükümdarı

Tarihin en başarılı on hükümdarı

Türklerin İslamiyet ilk tanışmalarının üzerinden 1200 (806–2006) yıl geçti. Aradan geçen 1200 yılın yaklaşık olarak 1000 yılında, Müslüman Türk milletinin kurduğu devletler dünyanın yegâne hâkimi oldular. Tarihimizi karalamak için içerden ve dışardan yapılan faaliyetler neticesinde, koskoca tarihimizi neredeyse gündemden çıkaracaklardı. Kendi kafalarına göre yazdıkları uydurma tarihleri...
  3. Zülfü Livaneli - Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Zülfü Livaneli - Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz

zülfü livaneli eşkiya dünyaya hükümdar olmaz eşkiya dünyaya hükümdar olmaz zülfü livaneli Sene 1341 mevsime uydum Sebep oldu şeytan bir cana kıydım Katil defterine adını koydum Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz Çok zamandır çektim kahrı zindanı Bize de mesken oldu Sinop'un hanı Firar etmeyilen buldum amanı Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz Bir yanımı sardı müfreze kolu Bir yanımı sardı Varilcioğlu...
  4. Osmanlı hükümdarlarının portreleri

Osmanlı hükümdarlarının portreleri

kanuni sultan süleyman portresi kanuni sultan süleyman portre ın portresi ın portresini kim yaptı kim yaptı Ertuğrul Gazi Osman Gazi Orhan Gazi Sultan I. Murad Hüdavendigar Sultan Yıldırım Bayezid Han Sultan Çelebi Mehmed Han Sultan II. Murad Han Fatih Sultan Mehmed Han Fatih Sultan Mehmed Han'ı "Gül Koklarken" gösteren meşhur portresi...
  5. Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizi Konusu

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizi Konusu

ATV ekranlarının yeni sezon yepyeni ve iddialı dizilerinden biri olan"Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz" ilk bölümü ile seyircisi ile buluştu. Dizi de oldukça yakından tanıdığımız güçlü oyuncu kadrosu ve beğeni toplayacak bir konusu var. Dizinin konusu hakkın da bilgi edinmek isteyenler için sizlere dizinin özet konusunu aktarıyoruz. Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine Hızır isimli...

Sayfayı Paylaş