gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Hükümet Sözcüsü canlı yayında

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, kapatma davasının sonucu ile ilgili görüşlerini açıklıyor. Çiçek, sonucun tahlilini yapabilmek için olmazsa olmaz bir şart koştu. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, CNN Türk'ten Taha Akyol'un Eğrisi Doğrusu Özel programına konuk olarak kapatma davasının sonucu ile ilgili görüşlerini açıkladı.

Çiçek'in açıklamaları şöyleydi:

Anayasa Mahkemesi 1961 yılından beri tarihindeki en önemli kararı vermiştir. Belki bu kararın gerekçesi kendinden daha önemli olacak. mahkeme nelere dayanarak bu kararı verdi gerekçewsine baktığımızda daha iyi göreceğiz. Siyasete bırakılan alan ne kadardır. Siyasetçi neyi yapacak neyi yapamayacak? Bunun gibi 50 tane soru bu gerekçeyle cevap bulacak. İfade özgürlüğünde hangi noktada bulunduğumuzun tetleştirilmesi lazım.

Karar açıklanan açıklanmaz konuşanlar önceden hangi türküyü çağırıyorsa onu söylemeye devam etti. Önce gerekçeyi göreyim diye kimse bir şey demiyor. Yorum için mutlaka gerekçeli kararın görülmesi lazım. Bu ifade özgürlüğünün yarı çapını belirleyecektir. Karar ifade ve örgütlenme özgürlüğünü çok yakından ilgilendiriyor.

Bu karardan bizden başka da ders çıkarması gerekenler var. Biz de varız, muhalefette var, toplumda var. Bunu kamu vicdanıda değerlendirecektir.

Anayasa Mahkemesi kapatma ile ilgili mevzuat değişikliği istemiştir. Bu çok önemlidir. Bu karar sadece bizi bağlamayacaktır. Herkesi bağlayacaktır. Eylül ayında yayınlanacak hukuki metni bir görmemiz lazım. Ondan sonra biz neleri ders olarak almamız lazım karar verebilelim. Ne yaptıda bu parti laikliğe karşı odak kabul edildi bunu bilsek konuşacağız.

Karar özgürlükler anlamında Türkiye'yi daha geriye götürebilir. Ben ne yapayımda bu endişeyi kaldırayım. Bunu bilemiyorum ki. Bize göre bir sorun yok. Siz söyleyin ne yapayım. Neyse ben bu adımı atmaya varım ama o atılacak adım söylenmiyor."

AYRINTILAR GELECEK

haber7.com

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Hükümet Sözcüsü canlı yayında
    Teşekkürler..

Hükümet Sözcüsü canlı yayında konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hükümet Sözcüsü kararı yorumladı

Hükümet Sözcüsü kararı yorumladı

Hükümet Sözcüsü Çiçek, davanın sonucu ile ilgili görüşünü canlı yayında açıkladı. Çiçek'in sonucun tahlilini yapabilmek için olmazsa olmaz şartı vardı. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, CNN Türk'ten Taha Akyol'un Eğrisi Doğrusu Özel programına konuk olarak kapatma davasının sonucu ile ilgili görüşlerini açıkladı. Akyol'un "bundan nasıl bir ders çıkaracaksınız ve...
  2. Canlı yayında birbirlerine girdiler!

Canlı yayında birbirlerine girdiler!

Benim Annem Dans Edemez isimli yarışma programının canlı yayınında jüri üyeleri Sema Çelebi ile Hakan Peker arasındaki tartışma izleyenleri şoke etti. Show TV'de canlı yayınlanan Benim Annem Dans Edemez isimli yarışmada jüri üyesi Sema Çelebi, diğer jüri üyesi Hakan Peker'in taraf tuttuğunu iddia etti. Peker, bu iddiayı kabul etmezken ikili arasında milyonlarca insanın gözleri...
  3. Canlı Yayında Striptiz show

Canlı Yayında Striptiz show

sitriptiz show stripiz show sitriptiz şow şov spriptiz Türkiye'de olsa er kişi niyetine kılınırdı cenaze namazı. :D:D Ama yabancılar yapınca perfect oluyor :) 'SAHİL GÜVENLİK'İN KIRMIZI MAYOSUNU ÇIKARDIKTAN TAM 11 YIL SONRA ÜNLÜ TELEVİZYON ŞOVUNDA SOYUNDU. Gerçi gelmiş geçmiş en güzel 'Sahil Güvenlik' kızlarının arasından birinci seçilemedi ama ona en ünlüsü diyebiliriz; Pamela Anderson...
  4. Spikere canlı yayında şok

Spikere canlı yayında şok

Bu programa bi kaç kere denk geldim..Pek güzel değil...Sanki rol yapıyolar gibi..... Flash TV'deki Yalçın Çakır'ın programı artık mide bulandırmaya başladı. Hakaretler havada uçuşuyor...Flash TV'de yayınlanan Yalçın Abi İle Yüzleşme programında mide bulandıran olaylar ekrana getiriliyor. Bu kez de canlı yayında "kafanı gözünü kırarım" sözleri havada uçuştu. İki haftadır...
  5. Canlı yayında küfür

Canlı yayında küfür

Belki izlemişinizdir meleklerim bu olaydan sonra hem yarışma sona ercek konuşmaları oldu hemde çoçuklara kötü örnek oldukları konuşuldu magazinlerde.... Canlı para'da yine olay var.Tartışmalı sorularıyla gündeme gelen yarışmada bu kez küfür şoku yaşandı.Genç yarışmacı canlı yayında agzından öyle bir söz kaçtı ki izleyenler neye ugradı şaşırdı. Canlı para'ya iki kuzen olarak...

Sayfayı Paylaş