Hülya Avşar'ın Dudağının Altında ki Dövme

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Hülya Avşar'ın Dudağının Altında ki Dövme
bu konu Hülya Av?ar'?n son yapt?rd??? y?ld?z devme bilgilerine yer vermektedir.

O Ses Türkiye ve Yetenek Sizsiniz programlar?n da jüri üyesi sanatç? Hülya Av?ar'?n duda??n?n hemen alt?nda ki noktay? farketmi?sinizdir. Çok küçük oldu?u için ilk bak??ta bu noktan?n ne anlama geldi?ini bilemeyebilirsiniz. Yak?ndanbakt???n?z da ise Hülya Av?ar'?n duda??n?n hemen alt?nda ki noktan?n asl?nda bir y?ld?z dövmesi oldu?unu görüyoruz.

Peki bu y?ld?z dövmesinin anlam? ne? Hülya Av?ar son yapt?rd??? y?ld?z dövmesini neden yapt?rm?? olabilir? ??te cevab?;

hulya%20avsar%20dovmesi-162.png

Hülya Av?ar’?n duda??n?n alt?ndaki dövme modeli, y?ld?z dövmesi.
Anlam?n? ise Av?ar k?z?, “”Benim baba taraf?m Kürt. Babaannemin yüzünde olan ?ekilleri gördükçe çocuklu?umda çok özenirdim. Onunkinin rengi farkl?yd?. Ayn?s?n? yapt?rmam mümkün de?il zaten. Sonunda ben de duda??m?n alt?na bir tanecik y?ld?z yapt?rd?m. Akl?mda kalmas?n? istemedim” diyerek aç?klad?.

Aszl?nda Hülya Av?ar'?n yapt?rd??? dövmenin tamda anadolu dövmelerini yada kürt kad?nlar?n dövmelerini yans?tt???n? söyleyemeyiz. Küçüklü?ünde gördü?ü ?eyi küçük bir ?ekilde hat?rlamak amac? ile yapt?rm?? kendisi. E yak??m??ta yani. :) En az?ndan ben öyle dü?ünüyorum. ?imdi bu konuya yazmam münasebeti ile Rahmetlik Ninem'inde buna benzer ellerinde ve yüzünde dövmeleri vard?. Nur içinde yatsin Ninem...

Özellikle ?anl? Urfa'ya gidenler çok çok iyi bilirler. Oradaki kad?nlar?m?z bu tür dövmeleri çok çok kullan?yorlar. Daha do?rusu eski toprak olan kad?nlar?m?zda bu dövmeleri görmek mümkün. Merak edenler için bir kaç kare resim eklemek istiyorum.

anadolu%20dovmeleri_%20(1)-1cc.jpg

anadolu%20dovmeleri_%20(2)-e3.jpg

anadolu%20dovmeleri_%20(3)-9d.jpg

anadolu%20dovmeleri_%20(4)-26e.jpg

anadolu%20dovmeleri_%20(5)-238.jpg

Geri