gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Humus Tarifi

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

humus nasıl yapılır humus tarifi humus yapılışı

Sofralarımızın birbirinden leziz mezelerinden biri olan humusun tarifini sizlerle paylaşmak istiyoruz melekler :)

Malzemeler:

* 1.5 bardak nohut
    * Yarım bardak tahin
    * Yarım bardak zeytinyağı
    * 3 çay kaşığı kırmızı biber
    * 4-5 diş sarımsak
    * 3 limon
    * Tuz
    * Üzeri için zeytin, turşu, maydanoz

Hazırlanması:

* Nohut ayıklanıp akşamdan ıslatılır.
    * İyice haşlanıp kabukları alınır.
    * Ceviz makinesinden geçirilir veya havanda dövülür.
    * Porselen bir kaseye alınıp tahin, dövülmüş sarımsak, kırmızı biber, tuz konur.
    * Azar azar zeytinyağı ve limon suyu ilave edilir.
    * Tabağa yerleştirilip limon dilimleri, zeytin, maydanoz yaprakları ve turşu ile süslenir.
    Afiyet olsun...

Humus Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. humus!

humus!

Kullanılan Malzemeler : 250 gr. nohut 1/2 bardak tahin 2 diş sarımsak 1 adet limon 2 çay kaşığı kimyon 2 çay kaşığı kırmızıbiber 2 çay kaşığı tuz 1 kahve fincanı sıvıyağ Kaç Kişilik : 4 Tarifi : Nohutlar iyice haşlanır. Mutfak robotuna konur püre haline getirilir. Püreye tahin, dövülmüş sarımsak, tuz, kimyon ve limon suyu katilir. Servis tabağına alınıp, servis yapılır.
  2. Tarif

Tarif

Tarif Adamın biri, ilk defa gittiği küçük bir kasabada şaşkın şaşkın gezindikten sonra yol kenarında duran bir arabanın yanına sokulmuş ve arka koltukta tek başına oturan çocuğa: - Buraların yabancısıyım, demiş. Parkın hemen yanı başındaki fırını arıyorum, çok yakın olduğunu söylediler. Çocuk, arabanın penceresini iyice açtıktan sonra: - Ben de buraya ilk defa geliyorum, demiş. Ama sağ...
  3. Humus nasıl yapılır?

Humus nasıl yapılır?

Humus nasıl yapılır Humus tarifi kızlar çok acil tarafından humus tarifini istiyorum sizden ama lütfen detaylı bir anlatım olsun resimlide olsun olsunda olsun :)
  4. Antakya Mutfağı - HUMUS (Tereyağlı)

Antakya Mutfağı - HUMUS (Tereyağlı)

Malzemeler 4 Kişilik 500 gr. nohut 2 diş sarımsak 1 çorba kaşığı tereyağı 1 çorba kaşığı çamfıstığı 1,5 su bardağı tahin Tuz Hazırlanışı : Nohut bir gece önceden ıslatılır. Düdüklü tencerede iyi pişinceye kadar haşlanır. Suyu süzülür. İnce delikli süzgeçten iki defa çekilir. limonIarın suyu sıkılır. Sarımsak dövülür. Tahin, ezilip püre haline getirilmiş nohuda karıştırılıp tuz...
  5. İftar Tarifim

İftar Tarifim

İFtar yemekleri için özel tariflerim hep olmuşturç Geçenlerde de arkadaşımın katıldığı bi uygulama sayesinde farkettiğim yarışma ile, yaptığım en özel yemeği Özgür Şef'in jüri olduğu bir sistemle ödüllendireceklermiş. Umarım usta da beğenir yemeğimi :) https://bitly.com/NO7gXJ

Sayfayı Paylaş