gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

humus!

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Kullanılan Malzemeler : 250 gr. nohut 1/2 bardak tahin
    2 diş sarımsak
    1 adet limon
    2 çay kaşığı kimyon
    2 çay kaşığı kırmızıbiber
    2 çay kaşığı tuz
    1 kahve fincanı sıvıyağ

Kaç Kişilik : 4
    Tarifi : Nohutlar iyice haşlanır. Mutfak robotuna konur püre haline getirilir. Püreye tahin, dövülmüş sarımsak, tuz, kimyon ve limon suyu katilir. Servis tabağına alınıp, servis yapılır.

humus! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Humus nasıl yapılır?

Humus nasıl yapılır?

Humus nasıl yapılır Humus tarifi kızlar çok acil tarafından humus tarifini istiyorum sizden ama lütfen detaylı bir anlatım olsun resimlide olsun olsunda olsun :)
  2. Humus Tarifi

Humus Tarifi

humus nasıl yapılır humus tarifi humus yapılışı Sofralarımızın birbirinden leziz mezelerinden biri olan humusun tarifini sizlerle paylaşmak istiyoruz melekler :) Malzemeler: * 1.5 bardak nohut * Yarım bardak tahin * Yarım bardak zeytinyağı * 3 çay kaşığı kırmızı biber * 4-5 diş sarımsak * 3 limon * Tuz * Üzeri için zeytin, turşu, maydanoz Hazırlanması: * Nohut ayıklanıp akşamdan...
  3. Antakya Mutfağı - HUMUS (Tereyağlı)

Antakya Mutfağı - HUMUS (Tereyağlı)

Malzemeler 4 Kişilik 500 gr. nohut 2 diş sarımsak 1 çorba kaşığı tereyağı 1 çorba kaşığı çamfıstığı 1,5 su bardağı tahin Tuz Hazırlanışı : Nohut bir gece önceden ıslatılır. Düdüklü tencerede iyi pişinceye kadar haşlanır. Suyu süzülür. İnce delikli süzgeçten iki defa çekilir. limonIarın suyu sıkılır. Sarımsak dövülür. Tahin, ezilip püre haline getirilmiş nohuda karıştırılıp tuz...

Sayfayı Paylaş