gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

hurmalı kek

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

hurmalı kek trabzon hurmalı kek trabzon tarifler Hurmanın kekle mükemmel uyumu
    Malzemeler
    250 gr dogranmis hurma
    300 ml kaynamis su
    115 gr margarin
    1 su bardagi (175gr) toz seker
    3 adet yumurta
    1 cay kasigi vanilya
    2 su bardagi (225gr) un (ben aldigi kadar un koydum)
    1 cay kasigi tarcin
    1 cay kasigi karbonat

Sosu icin

1 kahve fincani + 1 yemek kasigi kahverengi seker
    60 ml sut kremasi
    50 gr margarin

YAPILISI
    Hurmalari kucuk kucuk dograyin ve kaynar suyun icine koyup, 2-3 saat bekletin. Derin bir kabin icine margarin, toz seker ve vanilyayi koyup, 30 saniye cirpin. Yumurtalari tek tek kirip cirpmaya devam edin. Ayri bir kapta tarcin, karbonat ve unu iyice karistirin ve bu karisimi, yumurtali karisima ilave edip, hurmalarida suyuyla ekleyip, iyice harmanlayin. Kesinlikle kelepceli duz kalip kullanin ve kalibiniz teflon olsun veya icine yagli kagit serin. 180 derece firinda 1 saat pisirin. Sos malzemelerini buyukce bir cezveye koyup, 3 dakika kaynatin. Kek pisince, keki firindan cikartin ve firinin ayarini 80 dereceye dusurun, kaynayan sosu kekin uzerine, her tarafini kaplayacak sekilde dokup, tekrar firina verin ve 5 dakika daha pisirin. Kek soguduktan sonra kaliptan cikartip, dilimleyin ve hurma taneleriyle susleyip, servis yapin.

2. Hayalet

Hayalet Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    saol canım deneyecem:):)ve yiyecem:dombili:eek:lcam

3. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Yakışır sana kilo Yüsracımhahaha

hurmalı kek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hurmalı Turta

Hurmalı Turta

MALZEMELER 100 gr hurma 250 gr dondurulmuş tart (yada milföy) hamuru 1 çorbakaşığı mısır nişastası 50 gram şekerkamışı 3 yumurta 1 /4 litre süt 1 limon 100 gr ceviz 1 adet muz 4 Kişilik HAZIRLANIŞI Oda sıcaklığında ılınmış tart hamurunu yayın. Çapı 22-24 cm olan bir kalıba yerkeştirin. Dibine bir çatalla delikler açtıktan sonra folyo serin. Üstüne fırında kabarmaması için biraz kuru fasulye...
  2. Hurmalı zencefilli kek

Hurmalı zencefilli kek

Hurmalı Zencefilli Çikolatalı Cevizli Kek Malzemeler: 3 yumurta 1,5 su bardağı toz şeker 1 su bardağı sıvıyağ 1 su bardağı süt 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 15 adet hurma 1 tatlı kaşığı zencefil 1 tatlı kaşığı tarçın 1/2 su bardağı ceviz içi 1/2 su bardağı çikolata kırığı (ben 10 adet madleni rondodan geçirdim) 3 su bardağı un Üzeri için: 1 yemek kaşığı pudra şekeri...
  3. Hurmalı ve Muzlu Kurabiye

Hurmalı ve Muzlu Kurabiye

muzlu kurabiye Pazar günü topladığım yirmi hurmalı tarifi tek tek açıp aralarından birini seçme çabalarıma başladım. Benim gibi seçim yapmak konusunda sıkıntılı biri için bu yemek etkinlikleri çok zor geçiyor. Her tarife en az 3 kere göz atıyorum "hangisini yapsam görüntüsü güzel olur ve evdekiler tarafından tüketilir?" diye düşünüyorum. Bu defa öncekilerdeki düşüncelerim yerine...
  4. Hindistancavizli kek

Hindistancavizli kek

Merhaba meleker.. Size kendimde yapdigim kek tarifi vericem,cok guzel ve kolay kek. Malzemeler 4 tane yumurta 1 cay fincani toz seker 1 cay bardagi siviyag 1 cay bardagi sut 1 cay fincani hindistancevizi 2-2,5 cay fincani u 1 paket kabartma tozu Yapilisi. Karistirma kabina yumurtalari,kiralim mikserle karistiralim,bu arada azar-azar uzerine sekeri ilave edelim miksere karistirmaya...
  5. Hurmalı Sticky Toffee Puding Tarifi

Hurmalı Sticky Toffee Puding Tarifi

Resimli Stıcky Toffee Pudding Tarifi sticky toffee puding Sevgili melekler, bu yazımızda hurmalı değişik bir tatlı tarifiyle karşınızdayız. Sticky Toffee puding tarifimiz şöyle. Önce malzemeler.. :) Kek İçin 1 su bardağı hurma (40 adet) 1 çay kaşığı vanilya ekstresi 1 çay kaşığı karbonat 1 çay kaşığı kabartma tozu 1 su bardağı sıcak su ¾ su bardağı toz şeker 1 adet yumurta 40 gram...

Sayfayı Paylaş