gebe
  1. melegimeren

melegimeren Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Hurmalı zencefilli kek

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında melegimeren tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Hurmalı Zencefilli Çikolatalı Cevizli Kek
    Malzemeler:
    3 yumurta
    1,5 su bardağı toz şeker
    1 su bardağı sıvıyağ
    1 su bardağı süt
    1 paket vanilya
    1 paket kabartma tozu
    15 adet hurma
    1 tatlı kaşığı zencefil
    1 tatlı kaşığı tarçın
    1/2 su bardağı ceviz içi
    1/2 su bardağı çikolata kırığı (ben 10 adet madleni rondodan geçirdim)
    3 su bardağı un
    Üzeri için:
    1 yemek kaşığı pudra şekeri
    Yapılışı:
    1. Öncelikle bir kaba un, kabartma tozu, zencefil ve tarçını eleyin. Elinizle karıştırın. Ceviz içini ve çikolatayı rondodan geçirin. Hurmaları sıcak suyun içine koyun ve 10 dakika bekletin. Kuruladıktan sonra doğrayın ve unlayın. (Dibe çökmemeleri için)
    2. Yumurta ve toz şekeri bir tutam tuz ekleyerek köpük köpük oluncaya kadar çırpın.
    3. Süt, sıvıyağ ve vanilyayı ekleyin, çırpmaya devam edin.
    4. Unlu karışımı dökün, karışıncaya kadar çırpın. En son dövülmüş ceviz içi, çikolata ve hurmaları ekleyin. Tahta kaşıkla karıştırın.
    5. Fırını 175 dereceye ayarlayın ve açın.
    6. Hamuru yağlanmış kek kalıbına (ben 26 cm kelepçeli kalıp kullandım) veya tepsiye dökün. Önceden 3 dakika ısıttığınız fırına koyun ve kızarıncaya kadar pişirin.
    7. Soğuduktan sonra üzerine pudra şekeri eleyin.
    Afiyet olsun…

2. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Hurmalı zencefilli kek
    paylasim icin tsklerr,canimm,,,c

canim sanirsam yarina kadar daha konu acamiyoruzz haberin olsunn,sevgilerr

Hurmalı zencefilli kek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hurmalı Turta

Hurmalı Turta

MALZEMELER 100 gr hurma 250 gr dondurulmuş tart (yada milföy) hamuru 1 çorbakaşığı mısır nişastası 50 gram şekerkamışı 3 yumurta 1 /4 litre süt 1 limon 100 gr ceviz 1 adet muz 4 Kişilik HAZIRLANIŞI Oda sıcaklığında ılınmış tart hamurunu yayın. Çapı 22-24 cm olan bir kalıba yerkeştirin. Dibine bir çatalla delikler açtıktan sonra folyo serin. Üstüne fırında kabarmaması için biraz kuru fasulye...
  2. Zencefilli Limonata

Zencefilli Limonata

Malzemeler Yarım demet zencefil 1 fincan limon suyu 1/2 fincan bal 2 lt su Yapilis TarifiÖncelikle suyu kaynatın. Zencefili 2,5 cm uzunluğunda kesin. Bir eşarbın içine yerleştirdiğiniz zencefilin eşarbın içinde ezerek suyunu çıkarın. Posasını atın. Diğer bir yanda suyu kaynatın. Su fokurdamaya başlayınca, limon ve zencefil suyunu ekleyin. 20 dakika kadar limonatayı dinlendirin. Daha...
  3. Zencefilli Tavuk Kanadı

Zencefilli Tavuk Kanadı

kanat sote Malzeme - 1 paket tavuk kanadı - 1 su bardağı yoğurt - 1 tatlı kaşığı zencefil - 1-2 tatlı kaşığı köri - 4-5 diş sarımsak - 1 tatlı kaşığı tabasko sos - 2 adet kuru soğan - 1 yemek kaşığı ketçap - 2 yemek kaşığı bal - 1 tatlı kaşığı kırmızı tozbiber - 1 yemek kaşığı sıvı yağ - 1 yemek kaşığı limon suyu - Tuz, karabiber - 15-20 adet taze kişniş yaprakları veya toz 1 tatlı kaşığı...
  4. Hurmalı ve Muzlu Kurabiye

Hurmalı ve Muzlu Kurabiye

muzlu kurabiye Pazar günü topladığım yirmi hurmalı tarifi tek tek açıp aralarından birini seçme çabalarıma başladım. Benim gibi seçim yapmak konusunda sıkıntılı biri için bu yemek etkinlikleri çok zor geçiyor. Her tarife en az 3 kere göz atıyorum "hangisini yapsam görüntüsü güzel olur ve evdekiler tarafından tüketilir?" diye düşünüyorum. Bu defa öncekilerdeki düşüncelerim yerine...
  5. hurmalı kek

hurmalı kek

hurmalı kek trabzon hurmalı kek trabzon tarifler Hurmanın kekle mükemmel uyumu Malzemeler 250 gr dogranmis hurma 300 ml kaynamis su 115 gr margarin 1 su bardagi (175gr) toz seker 3 adet yumurta 1 cay kasigi vanilya 2 su bardagi (225gr) un (ben aldigi kadar un koydum) 1 cay kasigi tarcin 1 cay kasigi karbonat Sosu icin 1 kahve fincani + 1 yemek kasigi kahverengi seker 60 ml sut kremasi 50...

Sayfayı Paylaş