gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Hürrem Sultanın Hamam Sefası!

Konu, 'Magazin' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

hürrem sultan, hamam sefası, ayşe arman röportajın bir bölümünü, resimler, bilgiler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz [​IMG]

Sevgili melekler,
    Muhteşem Yüzyılın Hürrem Sultanı geçtiğimiz günlerde hamam sefası yaptı.Gazeteci Ayşe Arman'la yapılan röportajı ,hamam sefasında çektikleri resimler eşliğinde sizlere sunuyoruz...

İçimde bir his var Türk sevgilim olacak

Pırıl pırıl, güneşli bir gün.

Ayasofya, turistten yıkılıyor.

Biz hamamdayız.
    Kanuni’nin Hürrem Sultan’a özel yaptırdığı hamam.
    Ne kocalar var hayatta!
    Mimarı, Büyük Sinan. Büyük iş becermiş. Şahane bir yer yapmış.
    Tam meydanda.
    Baştan aşağı restore edilmiş.
    Orijinal hali korunmuş, etrafı da kafe.
    Bir yer bu kadar mı güzel olur.
    Röportaj filan uçuyor aklımdan, yıkanmak istiyorum ben burada.
    Belki ‘Muhteşem Yüzyıl’ın Hürrem’i Meryem Uzerli’yi de ikna ederim, birlikte yıkanırız.

Arkadaşım Cem Talu fotoğrafları çekecek.
    “Mümkün değil ikna edemezsin. Hürrem’e kaftandan başka bir şey giydirmezler” diyor.
    “Bu sıcakta ne kaftanı ya!” diyorum, “Hamam burası, bizi peştamal paklar!”
    O arada Ayşe Barım geliyor.
    Yalvarıyorum: “Ayşecim, hamamda ağır kıyafetlerle çekim komik olur. Gel biz bunu, hamam kıyafetleriyle yapalım?”
    Gülüyor.
    “Ayşe, daha Meryem’le tanışmadın bile, kabul edecek mi etmeyecek mi nereden biliyorsun? Belki de etmez?”
    “Sen deli misin!” diyorum, “Anlaşmama şansımız yok. Ben onun Türkiye şubesiyim. O da yarı Alman, ben de. O Türkçe bilmiyor, ben Almanca. Ama ikimiz de, Türk-Alman karışımı olduğumuz için acayip iyi anlaşacağız, eminim?”
    “Ve soyunacaksınız öyle mi?”
    “Tabii ki!”
    Ve birazdan Meryem geliyor.
    Sıcacık. Dünyanın en tatlı, en doğal kadını. Bizdeki ‘çakallık’ onda hiç yok, hesap-kitap sıfır. İçinden nasıl geliyorsa öyle. Ayrıca, kızın hakkını yemişler, bunun neresi tombik!
    Biz, Ayşe Barım’ın ağzından girip burnundan çıkıyoruz, üstümüzdekilerden kurtulup göbek taşına kuruluyoruz, güle oynaya bu fotoğrafları çekiyoruz.
    Dizinin yapımcısı Timur Savcı’nın da insafına sığınıyoruz.
    Hiçbir fenalık yoktu, çok eğlendik, bence estetik de oldu. Sizin de ses çıkarmayacağınızı düşünüyorum.
    Ne biçim bir ülke olduk biz, peştamalle poz vermenin neresi kötü, her şeyden korkar hale geldik.
    Lütfen üzerimize gelmeyin.
    O hamama da mutlaka gidin, şahane bir yer, tuvaletler filan enfes, alaturka tuvaletlerin orijinal hali korunmuş, üzeri cam kaplanmış, çok çok güzel.
    Son bir şey daha, Meryem burada yalnızlık çekiyor, önümüz de yaz, havada aşk kokusu, inşallah aklı başında bir Türk erkeğine aşık olur da, İstanbul’un tadını çıkarır?

Biz seni her hafta ‘Muhteşem Yüzyıl’da seyrediyoruz ama aslında fazla tanımıyoruz. Hikayen nerede başlıyor?
    - Almanya’da doğdum. Annem Alman, adı Ursula, babam Türk, adı Hüseyin. Babam İstanbul Fatih’te doğuyor. Bütün sülalesi İstanbullu.

Peki Almanya ne alaka?
    - Çünkü babamın babası, yani dedem, Almanya’ya gidiyor. İşçi olarak. Dört çocuğu var, babam en büyüğü. Babam da askerliğini yaptıktan sonra, babasının yanına gidiyor. Üniversite okuyacak.

Olay nerede geçiyor?
    - Kassel. Kassel, Almanya’nın tam ortasında 300 bin nüfuslu bir minik şehir. Frankfurt’a yakın. Orayı seviyor, kalmaya karar veriyor. Sosyal bilimler ve felsefe okuyacak. O arada amcam Yalçın da geliyor. Ve kader ağlarını örüyor. Annem önce amcamla tanışıyor, sonra babamla ve babama aşık oluyor.

[​IMG]uçankuş

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Haziran 2011
    ebru58 ve sefaletinprensesi bunu beğendi.
Hürrem Sultanın Hamam Sefası! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hürrem sultanın benzeri cıktı....

hürrem sultanın benzeri cıktı....

hürrem benzeri hürremin benzeri hürreme benzeyen kız hürreme benzeyen hürrem sultan ın evettt meleklerim sizlere bir flaş haber daha söylüyorum aldıgım dedikodulara göre şu sıraaa reyting rekorları kıran muhteşem yüzyıl baş oyuncularından Meryem üzerli namı diyar hürrem sultan şu sıra hollywoordun yaramaz kızı drew barrymore benzerliği ile dillere düştüüü....
  2. Hürrem Sultan Hamamı

Hürrem Sultan Hamamı

hürrem sultan hamamı nerede hürrem sultan hamamı, nerde, diye merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı bu yazımızda arkadaşlar. Sevgili Melek'ler; "Muhteşem Yüzyıl" dizisi ile eski ihtişamına kavuşan Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı yeniden açılıyor. Hürrem Sultan adına Mimar Sinan’a inşa ettirdiği Ayasofya Hamamı eski görkemine tekrar kavuştu. Hamamda ayrıca bahçe kısmında yer...
  3. Hürrem Sultana utandıran yasak

Hürrem Sultana utandıran yasak

hürrem sultana yasak, röportaj, haberleri burada arkadaşlar. Hürrem Sultan'a yani Meryem Uzerli'ye hiç de hoş olmayan bir yasak gelmiş Melek'ler. Bugün gazetesi muhabiri Okan Işık'ın Antalya'daki televizyon ödülleri töreninde Meryem Uzerli ile yaptığı röportaja Meral Okay müdahale etmiş. Muhteşem Yüzyıl dizisinin senaristi Meral Okay, dizide Hürrem Sultan'ı oynayan Meryem Uzerli ile...
  4. Hürrem Sultana Nazar Boncuğu!

Hürrem Sultana Nazar Boncuğu!

hürrem sultan, nazar boncuğu, edildi, yüzyıl, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz melekler, Bu sezonun reyting rekortmeni dizisi Yüzyıl her bölümde nefes kesici olaylarla izleyiciyi ekrana bağlıyor.Şüphesiz dizinin ,özellikle de Show'a sonra daha iyi tanıdığımız ,en sempatik ve başarılı biri Hürrem Sultan rolünde ki Meryem Uzerli.Uzerli Show'da ki samimi...
  5. Hürrem Sultana Yasak Geldi!

Hürrem Sultana Yasak Geldi!

hürrem sultan muhteşem yüzyıl muteşem yüzyıl meryem uzerli meryem uzerli diziden ayrıldımı Bir süre önce Muhteşem Yüzyıl dizisinden ani bir kararla ve kimseye söylemeden ayrılıp Berlin'e giden Meryem Uzerli kendisine getirilen yasağın şokunu yaşıyor. Yasağa göre Meryem Uzerli Türkiye'de 5 sene iş yapamıyacak. Konu ile ilgili detaylar ise şöyle; HÜRREM’E YASAK! Muhteşem Yüzyıl’ın...

Sayfayı Paylaş