Hürrem Sultan'ın ilk oğlu neden ölmüştür?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Hürrem Sultan'ın ilk oğlu neden ölmüştür?
hürrem sultan nas?l öldü hürrem sultan neden ölmü?tür ?ehzade mehmet nas?l öldü ?ehzade mehmet neden hürremin o?ullar?
Hürrem Sultan'?n ilk o?lu olan ?ehzade Mehmet neden ölmü?tür sorusuna yan?t olarak gereken bilgileri sizler için payla??yorum.
hurremin%20bebegi1-111.jpg

Kanuni Sultan Süleyman'?n Hürrem Sultan'dan olma ilk çocu?u ?ehzade Mehmet tahta ç?kmadan önce ölmü?tür. Ölüm sebebi tam olarak bilinmemekle beraber hastal?ktan öldü?ü bilinmektedir.Tabi taht kavgas? için zehirlendirildi?i de bir ihtimaldir.

Bu filme bayılıyorum ya bir yandan Hürreme kızarken diğer yandan da hakveriyorum o devirde kesinlikle yaşamak istemezdim
Mehmet Şehzadeye gelince Tarihte neler yaşamış ölmüş mü onu bile şimdi öğrendim kendimden utandım valla

Kanuni Sultan Süleyman'ın 15 tane oğlu varmış ve pekçoğu öldürttürülmüş...Bence Şehzade Mehmet'te tahta geçmesin diye öldürtülmüştür...
Teşekkürler Mavişim

Tarihin karanlık sayfalarına gömülen yada bizlere unutturulmak istenen o kadar çok tarihi gerçekler varki aslında belki çoğunu biliyoruz belkide bazılarını yanlış biliyoruz yada hiç bilmiyoruz...

şehzade mehmet neden öldü

mahidevran gülbahar sultan ve onun oğlu şehzade mustafa suikast hazırlayıp öldürtüyorlar.

bence hepiniz yanlış biliyorsunuz Çünkü Mehmet kızamık hastalıgında öldü. o dönemde çok zor hastalık ve öyle bir hastalık ilk defa mehmette oldugu için kurtarılamayıp ölmüştür

Mehmet çiçek hastalığından öldü.. mustafayı babası konya civarında çadırda boğdurdu.beyazıtı iran şahına para verip öldürttü.

bence hepiniz yanlış biliyorsunuz Çünkü Mehmet kızamık hastalıgında öldü. o dönemde çok zor hastalık ve öyle bir hastalık ilk defa mehmette oldugu için kurtarılamayıp ölmüştür

Çok haklısın Mehmet kızamık hastalığından ölmüştür. Şehzade Mustafa ve Mahidevran Sultan o zaman Amasya'daydı. Mehmet ise Manisa'daydı çünkü.

bence o dizide hürrem sultanı çk yanlış anlatıolar ama yine de o diziyi ben seviorum hürrem sultan öle biri deil çok zeki ve çk iyi kalpmiiş o

Geri