gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Hürrem Sultan'ın ilk oğlu neden ölmüştür?

Konu, 'Osmanlı Tarihi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

hürrem sultan nasıl öldü hürrem sultan neden ölmüştür şehzade mehmet nasıl öldü şehzade mehmet neden hürremin oğulları Hürrem Sultan'ın ilk oğlu olan Şehzade Mehmet neden ölmüştür sorusuna yanıt olarak gereken bilgileri sizler için paylaşıyorum. [​IMG]
    Kanuni Sultan Süleyman'ın Hürrem Sultan'dan olma ilk çocuğu Şehzade Mehmet tahta çıkmadan önce ölmüştür. Ölüm sebebi tam olarak bilinmemekle beraber hastalıktan öldüğü bilinmektedir.Tabi taht kavgası için zehirlendirildiği de bir ihtimaldir.

PaSikA ve ßeLeN bunu beğendi.
  2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Bu filme bayılıyorum ya bir yandan Hürreme kızarken diğer yandan da hakveriyorum o devirde kesinlikle yaşamak istemezdim Mehmet Şehzadeye gelince Tarihte neler yaşamış ölmüş mü onu bile şimdi öğrendim kendimden utandım valla

3. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Kanuni Sultan Süleyman'ın 15 tane oğlu varmış ve pekçoğu öldürttürülmüş...Bence Şehzade Mehmet'te tahta geçmesin diye öldürtülmüştür...
    Teşekkürler Mavişim

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Tarihin karanlık sayfalarına gömülen yada bizlere unutturulmak istenen o kadar çok tarihi gerçekler varki aslında belki çoğunu biliyoruz belkide bazılarını yanlış biliyoruz yada hiç bilmiyoruz...

5. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Sülüman Pasişaha bak sen olan evlatlarına olmuş ama ya :S yazık

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

şehzade mehmet neden öldü

mahidevran gülbahar sultan ve onun oğlu şehzade mustafa suikast hazırlayıp öldürtüyorlar.

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bence hepiniz yanlış biliyorsunuz Çünkü Mehmet kızamık hastalıgında öldü. o dönemde çok zor hastalık ve öyle bir hastalık ilk defa mehmette oldugu için kurtarılamayıp ölmüştür

8. bekir

bekir Forum Okuru

Mehmet çiçek hastalığından öldü.. mustafayı babası konya civarında çadırda boğdurdu.beyazıtı iran şahına para verip öldürttü.

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Çok haklısın Mehmet kızamık hastalığından ölmüştür. Şehzade Mustafa ve Mahidevran Sultan o zaman Amasya'daydı. Mehmet ise Manisa'daydı çünkü.

10. esmer meleQ

esmer meleQ Forum Okuru

bence o dizide hürrem sultanı çk yanlış anlatıolar ama yine de o diziyi ben seviorum hürrem sultan öle biri deil çok zeki ve çk iyi kalpmiiş o

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sülüman niye oğlunu öldürtüyor ki evladı yahu insan üzülür ama mustafayı öldürttü diye yas tutmuş cezasını çeksin

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kesınlıkle halımıze sukredelım o dewırde kım yasamak ıster di ki:) ama cok heyecanla ızlıyorum hurrem sultan a bayılıyorum :)

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Mahidevran ve şehzade mustafa, tahta şehzade mehmed'in çıkacağından korktular ve şehzade mehmed sancakbeyliğinde görev yaparken onun yannına iki tane hastalıklı kız yolladılar ! [mahidevran ve mustafa] hürrem sultan bunu onların yaptığını öğrendi ve o gün yemin etti ! öcünü alacağına ! Ve mustafyı boğdurttu ! Haklıydı da ! Kimse hürrem sultan'a hakaret edemez ! Hakaret edenler kimler oluyor ki !

14. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Hak

SELİM ve MİHRİMAH hayatta kalmış diyerlerini SÜLEYMAN öldürtmüş

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok saçma şeyler yazıyosun şehzade mustafa tüm kardeşlerini çok severdi şehzade mustafa ve mahidevran sultan amasyadaydı şehzade mehmet manisada üstelik çiçekten ölmüş hastalıktan yani şimdi gelip yok kızlar yollamış yok o yok bu hürremin mustafayı öldürmesini haklı çıkarmak için bu yazılanları kınıyorum...

Hürrem Sultan'ın ilk oğlu neden ölmüştür? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hürrem Sultan'ın Bebeği

Hürrem Sultan'ın Bebeği

hürrem sultanın bebeği hürremin doğum sahnesi hürrem sultan doğum sahnesi muhteşem yüzyıl mehmet bebek Evet arkadaşlar sonunda Hürrem Hatun dün akşam ki bölümünde muradına ererek şehzade Mehmet'i doğuruyor.Doğumu biraz güç olmasına karşın bebeğin sağlığı gayet yerinde.Hürrem'in hırsı önümüzdeki bölümlerde nasıl karşımıza çıkacak bilemem ama şu bir gerçek ki Hürrem gittikçe daha çok tehlikeli...
  2. Hürrem Neden Öldü? Hürrem Sultan Nasıl Öldü

Hürrem Neden Öldü? Hürrem Sultan Nasıl Öldü

hürrem sultan nasıl öldü hürrem sultan kaç yaşında öldü neden hatice nasıl kaç yaşında hürrem sultan neden öldü, nasıl öldü, niye öldü, ölüm sebebi, ölümü Hürrem Sultan yaşadığı zaman boyunca entrikalarla ve yaptığı hırs ve olaylarla ilgili çok olay yaratan bir kadındı.Kendi çocukları tahta geçsin diye çok mücadeler versede ne yazıkki oğullarından hiçbirinin tahta çıktığını göremeden öldü......
  3. Hürrem Sultan'ın şok eden resimleri

Hürrem Sultan'ın şok eden resimleri

gercek hürrem sultan resmi hatice sultan ın gerçek adı hatice gerçek adı hürem hürrem in eski hali Neredeyse tüm Türkiye bu diziyle yatar, kalkar oldu. Herkesin ağzında Hürrem Sultan, Süleyman, Muhteşem Yüzyıl takıları, kostümleri olayları, aşkları vs vs... Taktığı ile giydiği ile sürdüğüyle gündem olan ve takı ve parfüm sektörünün nabzını hızlandıran Hürrem Sultan'ın yani Meryem Uzerli'nin...
  4. Muhteşem Yüzyıl Hürrem Sultan'ın Türkiye deki İlk Aşkı!!!

Muhteşem Yüzyıl Hürrem Sultan'ın Türkiye deki İlk Aşkı!!!

Muhteşem Yüzyıl Hürrem Sultan Hürrem Sultanın Türkiye deki İlk Aşkı İşte Hürrem Sultanın Türkiye deki ilk aşkı...Hepinizin takip ettiği Muhteşem Yüzyıl'ın Hürrem Sultan'ı Meryem Üzerli sonunda aşkını buldu hemde Türkiye de...Umarım uzun soluklu bir ilişki olur....Meryem Üzerli'yi merak edenler varsa... İşte Hürrem'in Türkiye'deki İlk Aşkı Türkiye'ye geldiği ilk andan itibaren hiçbir...
  5. Hürrem Sultan'ın Saçlarına Olan Oldu!

Hürrem Sultan'ın Saçlarına Olan Oldu!

Bu konu, Hürrem Sultan'ın Saçlarına Olan Oldu haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Muhteşem Yüzyıl dizisinin başarılı ve güzel oyuncusu Meryem Uzerli bildiğiniz gibi bir süredir bir şampuan reklamının reklam filmlerinin yüzü. Tıpkı reklamda dediği gibi saçları oyuna gelen Uzerli'nin saçları yandı. Ünlü oyuncu şimdilerde kaynak kullanıyor.. Şampuan reklamlarında...

Sayfayı Paylaş