gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Hürrem Sultanın Ölümü Nasıl Oldu ?

Konu, 'Osmanlı Tarihi' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu Hürrem Sultanın ölümü hakkında bilgiler vermektedir.

Yayına başladığı tarihten beri reyting rekorları kırarak birinciliği kimseye kaptırmayan Muhteşem Yüzyıl yine heyecanlı yepyeni bölümlerle yayınlanmaya devam ediyor. Dizinin baş karakterlerinden biri olan Hürrem Sultan da tarihte en çok merak edilen kişiliklerin başında geliyor. Biz de bu sayfamızda da Hürrem Sultanın ölümü hakkında sizlere kısaca bilgiler vermek istiyoruz...

Hürrem Sultan 18 Nisan 1558 tarihinde eşi Kanuni Sultan Süleyman'dan 8 sene önce 52 yaşındayken öldü. Hürrem Sultanın ölüm sebebi yüksek ateş olarak bilinmekte. Eşi Kanuni Sultan Süleymanla Edirneye gitmiş ve dönüşte hastalanmıştır.

Süleymaniye Camisi Külliyesi içinde kendisi için yaptırılan türbeye gömüldü. Türbenin iç duvarları bir cennet bahçesini tasvir eden İznik çinileriyle kaplıdır.

deniz-07 bunu beğendi.
Hürrem Sultanın Ölümü Nasıl Oldu ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hürrem Neden Öldü? Hürrem Sultan Nasıl Öldü

Hürrem Neden Öldü? Hürrem Sultan Nasıl Öldü

hürrem sultan nasıl öldü hürrem sultan kaç yaşında öldü neden hatice nasıl kaç yaşında hürrem sultan neden öldü, nasıl öldü, niye öldü, ölüm sebebi, ölümü Hürrem Sultan yaşadığı zaman boyunca entrikalarla ve yaptığı hırs ve olaylarla ilgili çok olay yaratan bir kadındı.Kendi çocukları tahta geçsin diye çok mücadeler versede ne yazıkki oğullarından hiçbirinin tahta çıktığını göremeden öldü......
  2. Hürrem Nasıl Öldü

Hürrem Nasıl Öldü

hürremin ölümü hürrem nasıl öldü hürrem neden öldü nasıl ölmüş hürremin ölümü oldu hürrem nasıl öldü, hürrem neden öldü, hürremin ölümü Herkes gibi beğenerek bende izliyorum Muhteşem Yüzyıl'ı. Forumlarda, ben Hürremim, ben değilim tarzında tartışmalar süre dursun, şimdi sizlere Hürrem'in nasıl ve neden öldüğünü yazalım. Napalım insanlar merak ediyorlar :D:D Hürrem Sultan 18 Nisan 1558...
  3. Hürrem Sultanın Ölümü nasıl olacak nasıl ölecek

Hürrem Sultanın Ölümü nasıl olacak nasıl ölecek

Kızlar bu dizi olarak seyrettiğimiz Hürrem sultan asıl olan hikayede nasıl son buluyor yani ne şekilde ve kimin tarafından öldürülüyor acaba bilgizsi olan bana net olarak birşeyler yaza bilirse sevinirim çok merak ediyorum. Hürreme ölüm :)
  4. Tarihte Hürremle Şah Sultanın arası nasılmış ?

Tarihte Hürremle Şah Sultanın arası nasılmış ?

Merhaba.Muhteşem Yüzyılın sıkı bir takipçisiyim.Merak ettiğim Şah Sultanla Hürrem in arası tarihte yani gerçekte nasıldı ? İyimiydi kötümüydü ?
  5. Mihrimah Sultanın ölümü nasıl oldu

Mihrimah Sultanın ölümü nasıl oldu

Muhteşem yüzyılıa bayılıyoruz ve sürekli izliyoruz.Mihrimah sultanın hayranıyız.Acaba Mihrimah Sultan gerçekte nasıl ölmüş bu bilgi varmı?

Sayfayı Paylaş