gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Hüseyin Mümtaz - Kerkük Desem Vay, Demesem Vay

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

"Ağustos'un 9'u.. Gece. Karadeniz kıyısında nem ve sıcaklık tan nefes alamıyoruz. Telefon çaldı.. Giresun'dan arkadaşlar teröristlerin Kulakkaya'da görüldüğünü haber verdi.
    Vay anasını sayın seyirciler.
    Kulakkaya, Giresun'un mesire yeridir. Denize bir saat..
    Amerikalıların, "Bir siyasi partiye ait" olarak kabulde ısrar ettikleri Kerkük'teki malûm ofise dikilen bayrak "PKK'nın Konfederasyon" bayrağı ise; dün gece Giresun'un Kulakkaya yaylasına ulaşan terörün beli de başka yerde değil, behemehal Kerkük'te kırılacaktır.
    Terörün belini kırmak için öyle uzaklara, ingiliz örneğine filan gitmeye de gerek yok.
    Yakına, kendi tarihinize bakacaksınız.
    Türk gibi bakıp, Türk gibi hissedeceksiniz."

Yazar: Hüseyin Mümtaz
    Yayınevi: Kum Saati Yayıncılık
    Sayfa sayısı: 206
    ISBN: 975-619-918-3
    Basım tarihi: İstanbul / 2008 - Eylül
    Kategori: Siyaset / Güncel

2. meleklerin sultanı

meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Hüseyin Mümtaz - Kerkük Desem Vay, Demesem Vay
    Teşekkürler bunuda not ettim...

Hüseyin Mümtaz - Kerkük Desem Vay, Demesem Vay konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vay Anam Vay

Vay Anam Vay

Sorma, derdin nedir diye sorma! Gel, gör halimi gör de anla! Azar azar içim, yanar durur o biçim Öl desen ölürüm onun için... Çok seviyorum hem de çok Tam kalbime geldi ok Delisiyim o canına yandığımın Vurgunuyum, haberi yok Yok derdime çare yok Tam kalbime geldi ok Kölesiyim o canına yandığımın Vurgunuyum, haberi yok Vay anam vay halime Vay anam vay! Dışı eli yakar, içi beni...
  2. Tarkan - Vay Anam Vay

Tarkan - Vay Anam Vay

Sorma, derdin nedir diye sorma Gel gör halimi gör de anla Azar azar içim Yanar durur o biçim Öl dese ölürüm onun için Çok seviyorum hem de çok Tam kalbime geldi ok Delisiyim o canına yandığımın Vurgunuyum haberi yok Vay Anam Vay halime Vay Anam Vay Dişi eli yakar içi beni Dile kolay Söndü havam fiyakam Menziline gireli Şimdi sabahı zor ediyorum geceleri Azar azar içim Yanar durdur o biçim...
  3. Hüseyin Turan - Vay Dünya

Hüseyin Turan - Vay Dünya

Vay dünya El vurup yaremi incitme tabip Bilmem sıhhat bulmaz hicraneler var Dert vurup ta yarem eylersin derman Her can kabul etmez viraneler var Vay dünya dünya fanisin dünya Vay dünya dünya yalansın dünya Can ile cananı alansın dünya Aşk ile pervane dönersin dünya Dert ehli olanlar dermana gelir Elbette arayan dermanın bulur Sadık der ki kimde ne var kim bilir Geçti güzar ettim...
  4. Vay Obama vay

Vay Obama vay

Başkanlığa doğru yelken açan Obama Ermeni oylarına göz dikti. Şirin görünmek için Erivan büyükelçisini sıkıştırdı. ABD'de Ermeni tezlerini savunan Demokrat Parti'nin başkan adayı Senatör Barack Obama'nın yazılı sorularını yanıtlayan Başkan George W. Bush'un Erivan büyükelçisi adayı Marie Yovanovitch, Obama'nın ısrarlı ifadelerine karşın, 1915 olaylarını "soykırım" olarak...
  5. vay başıma gelenler vay

vay başıma gelenler vay

herşeye maydonoz renesmenin başına gelenler küçükken bekar amcamın odasına girdim ve ortalığı iyice karıştırdım bir dergi buldum defter sanıp bir açtım ki ne göreyim.artık siz anladınız:uhh:

Sayfayı Paylaş