gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Hüseyin Turan - Coşar Da Bu Sazı Böyle Çalarım

Konu, 'G-H Harfli Şarkılar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Coşar da bu sazı böyle çalarım Eninden boyundan kestim olmadı,
    Yüksekten alçaktan estim olmadı,
    Elimde bir kırık testim olmadı,
    Coşarda bu sazı böyle çalarım

Sazıma dokunma ateştir yakar,
    Sihirli tellere gönüller takar,
    Aşıkta göz yaşı nur olup akar,

Uzağım yakınım etrafım bir hoş
    Cevherli sandığım gönüller bomboş,
    Boşlukta ey aşık gözün açık koç,

Bilgimiz bilginin sonundan başlar,
    Bu hale hayrandır bu dağlar taşlar,
    Sema�da sel oldu hep Nürdan yaşlar,

Hayatı anlayıp kalender oldum,
    Tutuştum yanmadım semender oldum,
    Hakikat yolunda seferber oldum,

Tasrihli konuşmak mümkün değildir,
    Lisanım o kadar düzgün değildir,
    İnan dost!Bu alem gülgün değildir,
    Coşarda bu sazları böyle çalarım

Hüseyin Turan - Coşar Da Bu Sazı Böyle Çalarım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hüseyin Turan - Sazım Yanar Sözüm Yanar

Hüseyin Turan - Sazım Yanar Sözüm Yanar

Sazım Yanar Sözüm Yanar Sürüde bir koyun oldun Kurdu kuşu ağırladın Şu dilime ateş verdin Sazım yanar sözüm yanar Yaralarım deşilince Gün geceye devşirince Gönüller taş kesilince Sazım yanar sözüm yanar Gönül türküm susmaz oldu Dost yaramı sarmaz oldu Sevdam yare yetmez oldu Sazım yanar sözün yanar
  2. Hüseyin Turan - Gelmedin

Hüseyin Turan - Gelmedin

Kara gözlüm yarelim unutamadım seni, Her akşam yüreğimden hançerler sevdan beni, Tadı yok dünyanın sensiz tadı yok, Adı yok sevdanın sensiz adı yok Neler neler verdim sana Sevdim çok sevdim Azmı yalvardım dizlerinde Gelmedin yar gelmedin Bana mektup yazmışsın açmışsın yüreğini, İçimde koptu fırtınalar kahretti sevdan beni, Tadı yok dünyanın sensiz tadı yok, Adı yok sevdanın sensiz adı yok...
  3. Hüseyin Turan - Dillerini Seve

Hüseyin Turan - Dillerini Seve

Dillerini seve Hani ektiğin saksıda büberin kırmızı oldu mu? Yiyeyim desem acıma sakın bana dalları doldumu? Bana bal gelir büberin acısı, Gönüle bacı güzelimin bacısı, Sana nar benim yüreğimin acısı,sevdiceğim yarim Seve ben senin dillerini seve Bizi söyle yar ananlargile(bubanlargile) Dile benden ah ne dilersen dile,sevdiceğim yarim Seni gönlümün korucusu yaptım gönülün oldu mu?...
  4. Hüseyin Turan - Bu Ne Şivandır

Hüseyin Turan - Bu Ne Şivandır

Karlı dağlar geçit vermez sana geleyim Neredesin ne haldasın nerden bileyim Kader tutmuş yakamızı koymaz güleyim Emman emman koymaz güleyim Emman emman dağlar dumandır Dıley dıley bu ne şivandır Felek vurmuş tokadını halım yamandır Vaye vaye bu ne zamandır Daye daye kötü zamandır Sesim yetmez bağırayım dağlar inlesin Dağların ardında nazlı yarim dinlesin Bizi bu hallere koyan zalim gülmesin...
  5. Hüseyin Turan - Aşan Bilir

Hüseyin Turan - Aşan Bilir

hüseyin turan aşan bilir merdo hikayesi Aşan bilir Aşan bilir karlı dağın ardını Çeken bilir ayrılığın derdini Bülbül kaça aldın gülün narhını Gül alıp satmanın zamanı değil Yaprak gazel olmuş durmuyor dalda Vefasız güzelden bize ne fayd Bu ayda olmazsa gelecek ayda Ölürüm vazgeçmem sevdiğim senden

Sayfayı Paylaş