gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Hüseyin Üzmez tahliye oldu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Cinsel taciz suçlamasından tutuklu bulunan Vakit gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez tahliye edildi.
    Bursa'nın Mudanya İlçesi'nde 26 Nisan'da düzenlenen operasyon kapsamında ''çocuğun cinsel istismarı'' suçundan Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesinde tutuklu yargılanan Yazar Hüseyin Üzmez ve 14 yaşındaki mağdure B.Ç'nin annesi olan Livaze Ç'nin tahliye edilmeleri kararlaştırıldı.

Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasında, İstanbul Adli Tıp Kurumunca hazırlanan B.Ç'nin ''beden ve ruh sağlığının bozulmadığı'' yönündeki rapor doğrultusunda iki sanığın tutukluluk halinin kaldırılmasına karar veren mahkeme heyeti, Üzmez hakkında yurt dışına çıkış yasağı koydu.

Mahkeme heyeti, İstanbul Adli Tıp Kurumunca hazırlanan ve mahkemeye dün ulaşan ''B.Ç'nin beden ve ruh sağlığının bozulmadığına oy birliği karar verilmiştir'' ibaresinin yer aldığı rapor doğrultusunda ''suç vasfının değiştiğini'' dikkate alarak sanıkların tahliye taleplerini kabul etti.

"HAC'DA GİBİ YAŞADIM"

Üzmez, cezaevinde ''Hacdaki gibi'' yaşadığını ifade ederek, ''Çok rahat bir yer, herkes görevini yapıyor. Sizinkiler diyorlardı ki; 'tek kişilik hücreye konmuş', öyle bir şey yok. Bütün arkadaşlar beni seviyor, ben de onları seviyorum'' dedi. Üzmez, çalıştığı gazeteden özür dileyecek bir konumda olmadığını belirterek, ''Gazetem bir tanedir. Sizin hepinizle başa çıkıyor, daha ne istiyorsunuz! Kırgın olduğum kimse yok. Ben Allah'a inanan bir insanım. İnsanı sevmeyen, Allah'ı sevemez. Benim düşmanım yok, benim düşmanım Amerikancılar, bunu bana yapmış olan dinsizler, din düşmanları ve kapitalistlerdir.''

Hüseyin Üzmez, şöyle konuştu: ''Demek ki takdiri ilahi buymuş. Aileden şikayetçi olmayacağım, onlara karşı herhangi bir kırgınlığım yok. Aileyle aynı şekil ve samimiyette görüşmeye devam edeceğim. Benim düşmanım şeytan, benim düşmanım nefsim. En çok kendi nefsime ve şeytana kırgınım. Kime kırgın olayım?''

guncel.net

Hüseyin Üzmez tahliye oldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hüseyin Turan - Şu Uzun Gecenin Gecesi Olsam

Hüseyin Turan - Şu Uzun Gecenin Gecesi Olsam

Şu uzun gecenin gecesi olsam Şu uzun gecenin gecesi olsam Sılada bir evin bacası olsam Dedilerki nazlı yarin pek hasta Başında okuyan hocası olsam Evlerinin önü üç ağaç çınar Dillerim tutuşur yüreğim yanar Eşinden ayrılan böylemi yanar Anam hangi derdime yanam aman Katipler oturmuş yazıya bakmaz Herkes sevdiğini dilden bırakmaz Hey allahtan korkmaz kuldan utanmaz Gönül...
  2. Hüseyin Turan - Nasip Olsa

Hüseyin Turan - Nasip Olsa

Nasip olsa Nasip olsa gine gitsem yaylaya, Doya doya baksam suna boyluya, Senin için yalvarayım mevlaya, Belki seni bana yaza yaradan Seni gördüm evvel bahar yaz iken, Bu güzellik sende ilvan naz iken, Güller taze iken teller saz iken, Belki seni bana yaza yaradan
  3. Hüseyin Turan - Hazan Oldu

Hüseyin Turan - Hazan Oldu

Hazan Oldu İki gözüm yalan mıydı? Bu hasretlik sonum oldu Sen gelmedin hiç gelmedin Ne kıymetim kadrim bildin Hazan oldu hazan oldu Bahar geçti hazan oldu Gonca güldüm yar bağında Gülüm soldu hazan oldu Uçan kuşlar esen yeller Yare benden selam söyler Yine hicran yine akşam Duman duman doldu gözler Hazan oldu hazan oldu Bahar geçti hazan oldu Gonca güldüm yar bağında Gülüm...
  4. Ergenekon'da 3 tahliye daha

Ergenekon'da 3 tahliye daha

Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunan Muammer Karabulut, Orhan Tunç ve Vedat Yenerer tahliye edildi. Ergenekon davasının 11 aydır tutuklu bulunan sanıkları Noel Baba Barış Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Karabulut, Gazeteci-Yazar Vedat Yenerer ve emekli Astsubay Orhan Tunç'un tahliyesine karar verildi. Tahliye kararını açıklayan Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, mevcut delil...
  5. Ebru Gündeş'in Eşi Reza Zarrab Tahliye Oldu!

Ebru Gündeş'in Eşi Reza Zarrab Tahliye Oldu!

ebru gündeş reza zarrab, ebru gündeş haberleri, reza zarrab Sevgili melekler, 17 Aralık soruşturması kapsamında tutuklanaak cezaevine konulan şarkıcı Ebru Gündeş'in eşi Reza Zarrab tahliye edildi! Ünlü şarkıcı Ebru Gündeş, eşi Rıza Sarraf'ın tahliye haberini avukatından aldı. İşte Ebru Gündeş'i havalara uçuran bu haberin detayları... Ebru Gündeş'in eşi Reza Zarrab'ın vukatlarının...

Sayfayı Paylaş