gebe
  1. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

Hüznü, Gururu Ve Öfkeyi bilseydin keşke

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

Hüznü, Gururu Ve Öfkeyi bilseydin keşke Nasılki ben kimse duymadan, kimsenin umrunda olmadan gözyaşı döktü isem sende dökeceksin... belki gözyaşların şatafatlı olacak her zamanki gibi ancak yüreğinde hissedeceksin acıyı ve hüznü... yastığım ıslanır olmuş,iş arkadaşım ya neden paylaşmıyon diye sitem eder olmuş, annem ne oldu sana der olmuş, sen ise kalbimden yok olmuşun...

Öyle sanıyorum ki
    Hüzünle ve acıyla pek barışık olmadığın için
    Benden uzun yaşayacaksın
    Benden sonra kelimelerim gelecek gönlüne
    Onların benden geldiğini bir tek sen bileceksin
    Küstah bir aşkla seveceğim seni

en özel sandığım o kolyeni artık takmıyorum, saklayacağım ama kullanmayacağım... baktıkca üzüleceğim... sonsuzluk ve sensizlik arasında dönüp duracam... hayatın ta içinde kaybolup gideceğim... sanane olacak tüm cevaplarım... seni görmemek için başımı öne eğeceğim... sana olan kinimi o usta kalem misali yazılarla değil, böyle basit cümlelerle açıklayacağım... bu yazıdan ve düşüncelerimden hiç haberin olmayacak... seni sanalda sevmedim, gerçekte ise nefret ediyorum...

Hüznü, gururu ve öfkeyi bilseydin keşke
    Hüznümün beni aşan taşkınlığını
    Gururumun binlerce yıl önceden miras kalmış hoyratlığını
    Öfkelerimin hiçbir zaman sona ermeyecek ve azalmayacak kararlılığını
    Anlayabilseydin
    Anlatabilirdim sana
    Seninle yaşanan bir aşktan sonra
    Ayrılığın ölüm bile olsa
    Mavi bir ölüm olacağını

sayfalar dolusu kin kusacağım sana, ölümün benim kurtuluşum olmayacak... ben kötü birisi değilim bilirsin.. bir başkası bilaf söylese beni bulacak karşında yine... san kini ben kusacağım sadece ben... seni hâla seviyorum demeyeceğim... bir damla misali girdim deryana, bir deniz oldum çıkıyorum... kişiliğimde oturmadan acımasızlıkları sen dizginlemiştin, şimdi ise prangalar işe yaramıyor...

Neden bilmiyorum özlemin artıyor içimde
    Zaman geçtikçe eksilir demiştim oysa
    Atalarımın öğrettiklerine de ters düşse de
    Sana inanırım bilirsin
    Zamanla unutursun demiştin
    Niye daha derinleşiyor öyleyse
    Derinleşiyor özlemin
    Ve gönlümde bir iç savaşta dökülen kanları
    Coşturuyor ayrılık sözlerin
    Öfkelerimin kararlılığını
    Aşka katık ederek konuşacağım
    Bedenim bu dünyayı terkedene kadar

ben köşelerde bir başıma ağlıyor olacağım sen ise bir köpek gibi saldıracaksın yüreğime... bedenimdeki tenini hisseden her hücreden nefret edeceğim artık... ayrılığı sen istedin üzülmeyi ise ben.. hakkını helal etme çek git... yaşanmışlar yürekte yara bende...

alıntıdır..

2. kelebek4220

kelebek4220 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cok guzel bı yazıymıss paylasım ıcın tsklerr..

3. ßeßi$iM

ßeßi$iM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    seNi sanaLda sevmediMm..

Hüznü, Gururu Ve Öfkeyi bilseydin keşke konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gurur Ve Kİbİr

Gurur Ve Kİbİr

her insan değerli ve onurludur insan neden değerli ve onurludur dağ ne kadar yüksek olursa olsun yol onun üzerinden geçer anlamı kişiliksizlikle ilgili sözler GURUR VE KİBİR HEYKELLERİ Kibir, ruhumuzda biriken kirlerdir. Noksanlıklarımız, hatalarımız, ruhumuzu kirlendirmekten ve böylece ruhumuzun aydınlığına kalın tabaka örmemizden kaynaklanmıyor mu? Muhammed Bâkır r.a. Hazretleri’nin...
  2. Bilseydin

Bilseydin

Demir perdelerini göğsüme saplayan, soğuk dişli yalnızlık... Sevimsiz ne kadar karaltı varsa, hepsi köpüren güneşin ardında saklı... Gizlice yüzünü perdeleyen bahar, henüz kapıma gelmedi. Kızgın parmaklarıyla beni itekleyen, zamanı acıtan ölümlü yalnızlık değil mi? eceli gelmiş yalnızlık değil mi, sıcaklığı damarlarımda dondurmayan, coşmayı bilen müjdenin kendisi değil mi? Yağmurlar da vefayı...
  3. Eğer ve Keşkelerimiz

Eğer ve Keşkelerimiz

Eğer ve Keşkelerimiz Eğer, herkes soğukkanlılığını kaybedip seni suçladıgı zaman, sen soğukkanlılığını koruyabilirsen; Eğer, herkes senden şüphelendiği halde onların bu şüphesini müsamaha ile karşılayabilirsen; Eğer, bekleyebilir ve beklemekten yorulmazsan; yahut iftiraya uğrar da, iftira ile mukabelede bulunmazsan; ve aynı zamanda ne cok uysal ne de çok akıllıca bir tavırla konuşmazsan;...
  4. Lohusalık Hüznü ve Depresyon

Lohusalık Hüznü ve Depresyon

Gebeliğin başlamasıyla anne adayının bedeninde gelişen değişimler doğrultusunda kadın kendini yeni yaşamına hazırlamaya başlar. Ancak bebeğin dünyaya gelişiyle birlikte anne olmak, kadının yeni yaşamında bir takım sıkıntıları da beraberinde getirerek başlamıştır. Doğum sonrasında her kadının kendini; anneliğe, bebeğine ve zorlu sürec olan yeni yaşmına alışma süresine ihtiyacı vardır. Bedeninde...

Sayfayı Paylaş