gebe
  1. sehr_i sukut

sehr_i sukut Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    30
    Ödül Puanları:
    28

huznun ısgalınde yuregım

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında sehr_i sukut tarafından paylaşıldı.

Kimseye belli etmiyorum savaşımı. Yokluğunla savaşmak görünmeyen bir düşmana kılıç sallamak gibi... Yoruluyorum, düşüyorum, tekrar kalkıyorum ama sensizliği yenmeyi başaramıyorum.

Hüzün işgalinde yüreğim, çünkü sen yoksun, seni düşünmek var. Yokluğun canımı öyle acıtıyor ki, parça parça oluyor yüreğim. Kalbimin parçalarını toplamaya çalışıyorum yerden. İçimde kopan fırtınaları söyleyemiyorum. Sessizleşiyorum. Saatlerce bakıyorum seni götüren yollara... Kimseye belli etmiyorum savaşımı. Yokluğunla savaşmak görünmeyen bir düşmana kılıç sallamak gibi... Yoruluyorum, düşüyorum, tekrar kalkıyorum ama sensizliği yenmeyi başaramıyorum.

En büyük korkum bu sensizlik, korkularıyla yüzleşen insanlardan olamıyorum. Çünkü sensiz olmayı yediremiyorum kendime. Bir kez kabullensem sanki o an çıkıp gidecekmişsin gibi gelir yüreğimden. Oysa yanımda, hep yüreğimde taşıyorum seni. Orada olduğunu bilmek yaşama, hayata tutunma gücü veriyor. Korkularımla yüzleştiğim anda o gücü kaybetmekten çekiniyorum.

Gece uykularım kaçıyor. Yalnızlığa isyan ederek dört duvar odayı sabaha kadar adımlıyorum. Bakamadığım aynalar kırılıyor. Binlerce parçası bedenime saplanıyor. Bir sigara, bir sigara daha... Dudaklarımda küfür lezzeti... Dumanı savuştururken tavana sensizlik üzerime çığ gibi yıkılıyor. Sonra hayaller gelip çörekleniyor üzerime. Sen, sen ve yine sen.

Gözlerimi kapatıp dalıyorum sonsuz senli günlere, seni öperken soluğum kesiliyor. Nefes alamıyorum sanki. Sonra şiddetli bir yağmur başlıyor. Sanki gökyüzü her damlasıyla sana olan sevgimi haykırıyor. Seni seviyorum seni seviyorum, seni çok seviyorum diye.

Bir hayalden bir hayale geçerken sabahı karşılıyorum. Güneş penceremden içeri girerek gecenin kasvetini getiriyor. Hayaller bir sonraki geceye kadar çekiliyor odamdan, gözlerimden. Hayaller gözlerimden çekiliyor diye kızma sakın! ! ! Çünkü benim günüm hep seninle başlayıp seninle bitiyor...

huznun ısgalınde yuregım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. **sus yuregım sus**

**sus yuregım sus**

sus yüreğim sus gözyaslarım süzülüp dökülmesin üzerine... gökyüzü benimle aglarken ismini yüregine kazısanda sevdigini anlatacak gücün varmı?.. dudaklarım ismini söylesede, kollarım hayalini sarsada icimi acıtmaktan baska yaptıgın varmı?.. umutlardır insanın sarılacagı,gözlerin bakıslarıdır sevdigini anlatan... sözlerdir aciz kalıp sevgiyi anlatamayan.. yanlıs...
  2. **unutma yuregındeyım**

**unutma yuregındeyım**

Yağmurun yeni ıslattığı taze toprağın kokusunu duyduğunda aklına ben gelmek isterim..Ya da gözlerin denizin maviliğine daldığında..Uzakta,ufuk çizgisinde sadece dumanı görünen o gemnin içinde benim olduğunu düşünmeni isterim. Küçük bir meyhanede,rakıya balığını meze yapıp içerken ve birbiri ardına özlem şarkılarını dinlerken yanında ben olmak isterim.Çakır keyif olup masadan...
  3. Yuregım kıblemdı ya nebı

Yuregım kıblemdı ya nebı

Yüreğin kıblemdi! Meltemler getirirdi gül kokunu Gözlerin Firdevs'in gül bahçeleriydi Ümmeti! ümmeti! diye akan gözyaşların Ecrin en güzide akçeleriydi Meleklerin şeydâ şeydâ dillerinden dökülen Sana olan hasret incileriydi... Yüreğin evimdi! Sevgi sarmaşıkları sarmıştı Sana meftun, sana aşık yıldızlar düşüyordu Aşkın en safi, en duru hali okunuyordu Lebbeyk! Lebbeyk! diye kalp dilin...
  4. Yucelıgımı Koyuyorum Yuregıme ..........

Yucelıgımı Koyuyorum Yuregıme ..........

Gözlerimi kapatan bir suskunluğun avuçlarında Hiç yenilenmemiş bir zamanın terkindeyim Sen kal olduğun yerdeve gülümse sevdiğim Ben sana aşklardan aşk beğenipte geleceğim şimdi düşünüyorum da seni beni ve sevdamı hepsinin de yüceleştiği geliyor aklıma... şimdi de yüceliği koyuyorum yüreğime...
  5. Yuregın Gozlerımde Uyansın

Yuregın Gozlerımde Uyansın

Bugün varlığında güne merhaba derken umut yüklü kalbimi " gözlerine " örmeye geldim. Karşımda sen varmışcasına bakışlarım mahçup ve yüreğine dokunuyormuşcasına klavyeyle konuşmalarım utangaç ve bir o kadar çekingen..Sıradan bir adamın hayatına verilmiş en büyük sevda ödülüydün sen. Hediyem sendin. Düşlerimi kelimelere ilmekleyip varlığının bir nefes uzağında yüreğimi senin gözlerine...

Sayfayı Paylaş