gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Hz ademin cennetten getirdiği 3 şey

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

hz ademin cennetten getirdiği 3 şey Hazreti Adem'in rivayet o ki cennetten üç şey getirdiği söylenmektedir. Araştırdım ama bulamadım. Acaba Hazreti Adem'in Cennet'ten getirdiği 3 şey nedir arkadaşlarım.
    Yardım bekliyorum teşekkürler.

Hz ademin cennetten getirdiği 3 şey konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hz. ADEM

Hz. ADEM

adem ile havva filmi hz adem filmi hz ile havva ademin kaç yaşında öldü Hz. ADEM Hz. Adem , yeryüzünde ilk insan ve ilk peygamber, bütün insanların babası'dır. Çeşitli memleketlerden getirilen toprakları melekler su ile çamur yapıp, insan şekline koydular. Mekke ile Taif arasında 40 yıl yatıp salsal oldu. Yani pişmiş gibi kurudu. Önce Muhammed aleyhisselamın nuru alnına kondu. Sonra...
  2. Hz. Havva Hz. Ademden mi Yaratılmıştır?

Hz. Havva Hz. Ademden mi Yaratılmıştır?

Hz. Havva'nın yaradılışı Kur'an-ı Kerim'de şöyle geçer: "Ey insanoğlu, sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan eşini yaratıp ikisinden birçok erkekler ve kadınlar üreten Rabbinizden korkun" (Nisa Süresi :1) Bu âyet-i celile ve diğer âyet-i kerimelerde Hz. Havva'nın, Hz. Adem'in kaburga kemiğinden yaratıldığına dair hiç bir işaret yoktur. Bu konuda kitaplarda şöyle bazı rivayetler...
  3. Hz Ademin çocukları nasıl çoğaldı?

Hz Ademin çocukları nasıl çoğaldı?

İnsanlar Hz. Âdem’le Hz. Havva’dan doğarak çoğalmışlardır. Havva anamız hep ikiz doğum yapıyordu. Bunlardan birisi erkek, diğeri de kızdı. Hz. Âdem, aynı anda doğan ikizleri, bir önce veya bir sonra doğan ikizlerle evlendiriyordu. Habil’le beraber doğan kız çirkin, Kabil’le birlikte doğan kız ise güzeldi. Bu durumda Hz. Âdem, Habil’in, Kabil’le beraber doğan kızla, Kabil’in de Habil’le beraber...
  4. Hz ademle hz havvanın kan grubu aynıydı diğer 4 kan grupları nasıl çıktı?

Hz ademle hz havvanın kan grubu aynıydı diğer 4 kan grupları nasıl çıktı?

Her insanda, her bir karakter bir gen çifti, yani iki gen tarafından kontrol edilir. Bu genlerden birisi anadan, diğeri babadan gelmiştir. Kan grubunu tayin eden genler; A, B ve 0 genleridir. Her bir fertte bu genler şu şekillerden biri durumunda bulunabilir: AA, A0, BB, B0, AB ve 00. 0 geni, A ve B genlerine göre çekinik (resessif) bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla AA genleri A kan grubunu...
  5. İlk insan hz ademmidir?

İlk insan hz ademmidir?

(Allahü teâlâ, Âdem aleyhisselamı yeryüzünün her tarafından alınan topraklardan yarattı. Bu sebeple neslinden, siyah, beyaz, esmer, kırmızı renkte olanlar olduğu gibi, bu renkler arasında bulunanlar da oldu. Kimi yumuşak, kimi sert, kimi de temiz oldu.) [Ebu Davud] (Allahü teâlâ, Âdem aleyhisselamı yarattıktan sonra, “Git şu meleklere selam ver. İşte senin ve neslinin selamlaşması böyle...

Sayfayı Paylaş