gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hz. Aişe Ölüm Tarihi Kaç buyrun öğrenelim

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Hz. Aişe Ölüm Tarihi Kaç

Hz. Aişe Ölüm Tarihi Nedir

Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce Hz. Aişe Validemizin duası paylaşımında bulunmuştuk. Bu gün ise Hz. Aişe ölüm tarihi nedir diyen arkadaşalrımız için bilgiler aktarıyoruz.

Mü’minlerin annesi Aişe r.a. validemiz Ebu Bekir b. Ebi Kuhafe r. a. ile Kinane kabilesinden Ümmü Rüman binti Amir b. Uveymir'in kızıdır.Hz. Aişe validemiz, küçük yaşta iken okuma-yazma öğrenmiş olup, çok zekî ve kabiliyetli idi. Her bir hâdise üzerine hemen bir şiir söylemesi, onun zekâsına bir delildir. Öğrendiği ve ezberlediği bir şeyi katiyen unutmazdı.

Hz. Aise validemize müminlerin annesi adini vererek, ona büyük hürmet göstermislerdir. Hz. Âise de, sahâbe içinde, kirk yila yakin bir müddet daha yasamis ve pek çok hadis rivayet etmistir.

Hz. Aişe Validemizin H. 50 yılında vefat ettiği, 67 yaşında olduğu ifade ediliyor.

Hz. Aişe Ölüm Tarihi Kaç buyrun öğrenelim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hz Muhammet kaç yaşında öldü

Hz Muhammet kaç yaşında öldü

Hz Muhammet kaç yaşında öldü Selam millet Hz Muhammet kaç yaşında öldü? Bu konuda cevap bekliyorum sizden
  2. Hz Eyüp'ün Özellikleri nedir buyrun öğrenelim

Hz Eyüp'ün Özellikleri nedir buyrun öğrenelim

Hz Eyüp Özellikleri nedir Hz Eyyub Özellikleri Merhaba Sevgili Melek'ler... Misafirimizin isteği üzerine biz de bu sayfamızda Hz Eyüp'ün özellikleri hakkında merak edieln tüm bilgilere yer veriyoruz ve Hz Eyüp'ün özelliklerini buyrun öğrenelim diyoruz. Eyüp peygamber, İbrahim soyundan gelen bir peygamberdir. Eyyub'dan Kur'anda dört yerde bahsedilir ve sabır örneği olarak takdim edilir....
  3. Önemli Tarihi Günler-Tarihteki Önemli Günler Neler buyrun öğrenelim Melekler

Önemli Tarihi Günler-Tarihteki Önemli Günler Neler buyrun öğrenelim Melekler

Tarihteki Önemli Günler Önemli Tarih Günleri bizlerin önemli günler, evlilik yıldönümü ya da doğum günü gibi özel günlerimizdir. Peki ya hiç düşündünüz mü, tarihte bu gün ne olmuştu diye? Ya da tarihteki önemli günleri hiç düşündünüz mü? Eskiden takvim yapraklarında tarihte bu gün diye notlar vardı, şimdi de var mı bilmiyorum çünkü ben artık takvim yapraklarını okumuyorum. :) Sevgili...
  4. Rüyada Ölmüş Birini Tekrar Öldürmek ne anlama geliyor buyrun öğrenelim

Rüyada Ölmüş Birini Tekrar Öldürmek ne anlama geliyor buyrun öğrenelim

Rüyada Ölmüş Birinin Tekrar Öldüğünü Görmek Rüyada Ölmüş Birinin Öldüğünü Görmek Daha önce rüyada ölmüş biri hapiste görmek ne anlama geliyor diye rüya tabiri sunmuştuk. Şimdi de rüyada ölmüş birinin öldüğünü görmek ne anlama geliyor diyen arkadaşlarımız için, rüyada ölmüş birinin tekrar öldüğünü görmek tabirini sunuyoruz Melek'ler. Rüyada ölüm olayının görülmesi; yolculukla veya...
  5. Hz. Aişe Ne Zaman Evlendi buyrun bilgiler burada

Hz. Aişe Ne Zaman Evlendi buyrun bilgiler burada

Hz. Aişe Kaç Yaşında Evlendi Hz. Aişe Ne Zaman Evlenmiştir Merhaba Sevgili melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, daha önce sizlere Hz. Aişe hayatı hakkında bilgiler paylaşmıştık. Bu gün ise Hz. Aişe ne zaman evlenmiştir diye bilgiler paylaşıyor ve bu konuda bilgi edinmek isteyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet ediyoruz. Bir ilim ve irfan...

Sayfayı Paylaş