gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Hz.Aişe'nin Doğum Tarihi Bilgileri BUyrun

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Hz. Aişe Ne Zaman Doğmuştur

Hz. Aişe'nin Doğum Tarihi

Az önce Peygamber Efendimizle evlilik yaşı hakkında bilgiler verdiğimiz Hz. Aişe Ne Zaman Doğmuştur merak edenlere Hz. Aişe'nin Doğum Tarihi bilgileri şöyle melekler....

Buharinin, Kefalet 4, Menakıbü’l-Ensar 45, Edeb 64, Salat 86’da, Müsned-i Ahmed 6/198 de zikrettiği rivayette Hz. Aişe r.a.: Anam-babamın İslâm'a girdikleri sırada benim kesinlikle onların davra-nışlarına aklım eriyordu diyor.

Bu hadis, başka kaynaklar-da, Ben bildim bileli anam-babam Müslümandı şeklinde yanlış tercüme edilip yanlış anlaşıldığı için Hz. Aişe’nin bi’setten sonra doğduğu konusuna delil kabul edilmiştir.

Halbuki doğru tercüme edilip doğru anlaşıldığı takdirde bu hadis, Hz. Aişe'nin bi'setten en az 5-6 yıl önce doğduğuna delil olur. Çünkü Ancak 5-6 ya-şındaki bir çocuğun, -biraz da kabiliyetli ise-, o yaşlarda ana-babasının davranışlarına aklı erer. Bu hadise göre Hz. Aişe'nin 604-605 yılları arasında doğmuş olması gerekir.

Hz Ayşe (Aişe); Hz. Muhammed’in üçüncü eşidir (Mekke 613-Medine 678). Birinci Halife Hz. Ebubekir’in kızıdır. İlk eşi Hz. Hatice 619′da öldükten sonra Hz. Muhammed Ayşe’yi Hz. Ebu-bekir’den istedi. 620′de nikahlanıp 622 /623′te evlendiler. Müslümanlar öteki eşleri gibi Ayşe’ye de saygın bir nitelik vererek kendisini Ümmülmü’minin (Müminlerin anası) sıfatıyla andılar.

Hz.Aişe'nin Doğum Tarihi Bilgileri BUyrun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. doğum tarihi nasıl hesaplanır?

doğum tarihi nasıl hesaplanır?

Son adet tarihinin ilk gününden sonra geçen zaman hesaplanarak gebelik yaşı hafta olarak belirlenir. Gebelik süresi ortalama 40 haftadır ve beklenen doğum tarihi buna göre hesaplanır. Bu süreden iki hafta önce ya da sonra olan doğumlar miyadına diğer bir deyişle normal süreli doğumlar olarak tanımlanır. Daha fazla geciken doğumlara doktor müdahale eder ve bebeği doğurtur. Daha erken doğumlara...
  2. doğum tarihine göre

doğum tarihine göre

doğum tarihlerine göre aşk uyumu doğum tarihine göre aşk uyumu gününe isim ve tarihine fal gününe isimler doğum tarihine göre ocak 1 - 9 ~ kopek ocak 10 - 24 ~ fare ocak 25 - 31 ~ aslan şubat 1 - 5 ~ kedi şubat 6 - 14 ~ kugu şubat 5 - 21 ~ kaplumbaga şubat 22 - 28 ~ panter mart 1 - 12 ~ maymun mart 13 - 15 ~ aslan mart 16 - 23 ~ fare mart 24 - 31 ~ kedi nisan 1 - 3 ~ kopek...
  3. Doğumunuz yaklaştımı buyrun...

Doğumunuz yaklaştımı buyrun...

hamileliğin son günlerinde karın ağrısı gebeliğin son günlerinde akıntı hamileliğin akıntı ''Doğumm'' Bu kelimeyi duyan herkes ahh ne yapacam acaba dediğini duyar gibiyim..ama korkulacak birşey yok her kadından biri mutlaka bu duyguyu yaşıyor ve zor olmadığını söylüyor peki hamilesiniz ve doğum belirtim ne acaba merak ediyorsunuz buyrun okuyun.... Doğum belirtileri çeşitlidir. Hamilelik...
  4. Gmail doğum tarihi değiştirme

Gmail doğum tarihi değiştirme

arkadaşlarım gmail üzerinden doğum tarihimi nasıl değiştiriyorum. Öyle bir seçenek var mı sağolun ?
  5. Furkan Palalının Doğum Tarihi

Furkan Palalının Doğum Tarihi

Furkan Palalı Kaç Yaşında Furkan Palalının Doğum Tarihi 2011 Best Model birincisi olan Furkan Palalı hayranı olan bir misafirimiz Furkan Palalı'nın kaç yaşındao lduğunu sormuş. Elbette biz de misafirperverliğimizi sergiledik ve araştırdık, Furkan Palalı'nın kaç yaşında olduğu öğrendik Melek'ler:) - Furkan Palalı 2011 best model birincisi. Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği’nden...

Sayfayı Paylaş