gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Hz Ali’ nin Recep Ayında Ettiği Dua

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

recep ayı, yapılacak dualar, hz.Ali'nin yaptığı dua hakkında bilgiler

Hz.Ali'nin Recep ayında yaptığı duayı paylaşıyorum bu yazımızda melekler

Hz Ali’ nin Recep Ayında Ettiği Dua

Allahım, salat eyle Muhammed Aleyhissalâtü Vesselamın üzerine; hikmet yıldızları ve devamlı nimet ve ismet kaynağı ehl-i beytine.

Allahım, beni her türlü kötülükten koru. Beni unutkan etme ve gaflet üzerinde bırakma. Sonumu da hasret ve pişmanlıkla bitirme. Benden razı ve hoşnut ol. Senin mağfiretin zalimler içindir, ben de nefsime zulmettim.

Allahım, beni bağışla, beni bağışlamakla Sana bir zarar gelmez. Bana nimetlerini ihsan et, bana vermekle senin ihsanın azalmaz. Senin rahmetin geniş ve boldur. Hikmetlerin ise hoş ve güzeldir.

Allahım, bana sıhhat ve afiyet ver. Güven ve huzur ihsan eyle. Şükür ve takvaya ulaştır.

Allahım, Senden sabır ve doğruluk istiyorum. Bana işimde kolaylık ver. İşlerimi güçlükle gördürme. Aileme, çocuklarıma ve kardeşlerime iyilik ve ihsanda bulun. Onları mü’min ve Müslümanlardan kıl ve bu şekilde dünyadan ayrılmalarını nasip eyle.”

Aminn

19bjk03 bunu beğendi.
  2. 19bjk03

19bjk03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Amin Amin Amin... tsk.. çok güzel Dua

PaSikA bunu beğendi.
Hz Ali’ nin Recep Ayında Ettiği Dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aliye nin Şalı

Aliye nin Şalı

aliyenin şalı aliye sala aliyenin atkısı aliye atkısı yapılışı gerçek adı Aliye nin Şalı KULLANILAN MALZEMELER Bir yumak Angora renk:3471 Bir yumak Angora renk:5090 Tığ Sıfır numara(0) Cetvel 30 cm. Uzunluğunda YAPILIŞI Beş direk dört kutudan oluşacak trabzanı yüz yirmi kutu olana kadar zemini hazırlayınız.İpi koparınız. Kutucukların uzun tarafı olmak suretiyle her kutuya on beş...
  2. Recep ayında yapılacak ibadetler

Recep ayında yapılacak ibadetler

recep ayında yapılacak dualar recep ayinda yapilacak ibadetler ayında yapılacak ibadetler yapılan yapılması gereken Receb ayı “Eşhuru hurumdan olup ŞEHFiULLAH yani Allah’ın ayıdır. Bu aya oruçlu olarak girilmeli ve Allah’a bu ayda çok iltica etmelidir. Recebin ilk gecesi, reddedilmeyen bir gecedir. Birinci gecesi bır tesbıh namazı veya Receb-i Şerif’in ilk onu zarfında bır defaya mahsus...
  3. Hz. Ali

Hz. Ali

rüyada hz alinin resmini görmek ALİ İBN EBİ TÂLİB Resulullah'ın amcasının oğlu, damadı, dördüncü halife. Babası Ebû Talib, annesi Kureyş'ten Fâtıma binti Esed, dedesi Abdulmuttalib'tir. Künyesi Ebu'ı Hasan ve Ebû Tûrab (toprağın babası), lâkabı Haydar; ünvanı Emîru'l-Mü'minin'dir. Ayrıca 'ALLAH'ın Arslanı' ünvanıyla da anılır. Hz. Ali küçük yaşından beri Resulullah'ın yanında büyüdü. On...
  4. Recep Ayının Faziletleri

Recep Ayının Faziletleri

hacerül esved hacerül esved taşı ramazan ayının diğer aylardan farkı nedir Arkadaşlar 13 Haziran Pazar günü itibariyle 3 aylara girmiş bulunmaktayız. 3 ayların birincisi olan Recep ayının faziletleri nelerdir buyrun hep birlikte öğrenelim :tik: Receb, tazim ve saygı anlamına gelir, îslâm öncesi Araplar Receb ayına ayrı bir ehemmiyet verirler, saygı gösterir ve şanını yüceltirlerdi. Receb ayı...
  5. Recep Ayında yapılacak ibadetler

Recep Ayında yapılacak ibadetler

recep ayı namazı nasıl kılınır recep ayinda yapilacaklar ayında yapılacaklar şaban ayında yapılacaklar Recep ayında nasıl oruç tutmalıyız nasıl dua etmeliyiz ve kıldığımız namazlar nasıl olmalı işte cevapları :tik: Recep Ayı Girdiğince Yapılacak Duâ Okunuşu: "Allahumme barik lena fi recebe ve şa'ban ve belliğna ramazan" Açıklaması: "Allah'ım! Recep ve Şaban aylarını bizim...

Sayfayı Paylaş