gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Hz Ali'nin Rüya Yorumu

Konu, 'Tüm Rüya Tabirleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

dini rüya tabirleri dini rüya yorumu yorumu Ashabtan (Peygamberimizin arkadaşları) Abdullah oğlu Cabir bir rüyasında, büyük ineklerin küçük inekleri sağdığını, hastaların sağları ziyaret ettiğini, kuru bir çay kenarında yemyeşil bahçeler bulunduğunu, minberde (camilerde imamın hutbe okuduğu yer) koca koca putlar durduğunu gördü. Bu, sıradan bir rüyaya benzemiyordu. Bunun önemli bir mesajı olmalıydı. Bu rüyayı yoracak kişi olarak ilk defa Hz. Ali aklına geldi. Hz. Peygamberin "İlim beldesinin kapısı" diye nitelediği Hz. Ali ancak güvenilir bir açıklama getirebilirdi. Bu düşüncelerle rüyasını yordurmak üzere Hz. Ali'ye müracaat etti. Rüyasını tane tane anlattı ve
    ne anlama geldiğini yormasını rica etti. Hz. Ali "Yanlış yorumdan Allah korusun" diyerek söze başladı ve şöyle devam etti. "Büyük ineklerin küçük inekleri sağması, yetki ve mevkilerini halkı soymak için kullanan görevlileri (amir ve memurları); hastaların sağları ziyaret etmesi, yoksulların hallerini arzetmek için zenginlerin peşinde koşmasını; kuru çay kenarında bulunan yemyeşil bahçeler, uzaktan veya dışardan bakıldığında çok büyük sanılan ve öyle ünlenmiş ama aslında içleri kupkuru çölden ibaret olan ilim adamlarını; minberde duran koca koca putlar ise, layık olmadığı halde ilmin, dinin ve devletin yüce makamlarına yükselmiş kimseleri ifade eder."

Hz Ali'nin Rüya Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ey Mevlam (Hz. Ali'nin Duası)

Ey Mevlam (Hz. Ali'nin Duası)

Allah’ım! Sadece tertemiz bir kalple Allah’ın huzuruna çıkan hariç mal ve evlatların -insana- hiçbir yararı olmadığı günde senden aman diliyorum. Zalimin -hasretle- ellerini ısıracağı ve “keşke ben Resulullah’a -itaat- yolunu tutsaydım” diyeceği günde senden aman diliyorum. Günahkârların yüzlerinden tanınacağı, saçları ve ayaklarından tutulacağı günde senden aman diliyorum. Babanın oğul...
  2. Hz. Ali'nin Allah'a yakarışı

Hz. Ali'nin Allah'a yakarışı

Ey ihsanı bol Allah'ım! sana hamd ederim. Ey yegane Rab'bım! Senin önünde eğilirim Yücesin, kullarından dilediğine sonsuz nimetler verirsin.... Dilediğini hüsrana uğratırsın. Ey Yaradanım! Sana sığınırım. Varlık ve darlık zamanında sana yalvarırım. Gerçi günahlarım çok fakat senin affın ondan daha büyüktür. eğer sende beni kapından kovarsan kime sığınırım, kimden medet beklerim, bana başka kim...
  3. Hz. Ali'nin oğluna (Hz.Hasan) Vasiyeti

Hz. Ali'nin oğluna (Hz.Hasan) Vasiyeti

HAZRETİ ALİ’NİN VASİYETNAMESİ (Hazreti Ali’den oğlu Hasan’a) Oğlum Hasan’a; Allah’a şükür ettikten ve Peygamber ile soyuna rahmet diledikten sonra, sana şunları söylemek isterim: Allah’tan kork ve O’na itaatsizlik etme. Gönlünü sağlam inanışla kuvvetlendir. Evini düzene koy ama dünya nimetlerine karşı ahiretini feda etme. Bilmediğin sözü söyleme. Seni dinlemeyene hitap etme. Şunu iyi...
  4. Hz. Ali'nin Büyüklüğü

Hz. Ali'nin Büyüklüğü

Birgün ashab Peygamberimiz (s.a.v)'den Hz. Ali'yi niçin çok sevdiğini sordu. Hz Peygamber o anda mecliste bulunmayan Hz. Ali'yi çağırmaya adam gönderdi ve orada bulananlara sordu: - Birisine iyilik etseniz, o da size kötülük etse ne yapardınız? Cevap verdiler: - Yine iyilik ederiz. - Yine kötülük yapsa? - Biz yine iyilik ederiz. - Yine kötülük yapsa? Ashab cevab vermedi, başlarını öne eğdiler....
  5. rüyama yorum!

rüyama yorum!

Sevgilimle ayrıydık rüyamda ama ikimiz de üzülüyormuşuz bundan dolayı. Sonra beni görmeye gelmiş, bilmediğim bir evdeydim orası benim evimmiş. Kapıyı açıyordum,yağmur yağıyordu ıslandım diyordu ama yağmur yağdığını ben farketmemişim,o geldiğinde pencereden bakıyorum,deli gibi yağmur yağdığını görüyorum şaşırıyorum. İÇeri alıyorum onu. Sonra karşılıklı deli gibi ağlamaya başlıyoruz.Ondan sonra...

Sayfayı Paylaş