gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Hz. Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) rivayet ediyor

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

"Oruç perdedir. Biriniz birgün oruç tutacak olursa kötü söz sarfetmesin, bağırıp çağırmasın. Birisi kendisine yakışıksız laf edecek veya kavga edecek olursa "ben oruçluyum!'' desin (ve ona bulaşmasın).'' (Kaynak: Buhari, Savm bölümü)
    Hz. Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) rivayet ediyor:

“Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: “Ademoğlunun her ameli katlanır. (Zira Cenab-ı Hakk'ın bu husustaki sünneti şudur Hayır ameller en az on misliyle yazılır, bu yediyüz misline kadar çıkar. Allah Teâla Hazretleri (bir hadis-i kudside) şöyle buyurmuştur: “Oruç bu kaideden hariçtir. Çünkü o sırf benim içindir, ben de onu (dilediğim gibi) mükâfaatlandıracağım. Kulum benim için şehvetini, yiyeceğini terketti.”

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Hz. Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) rivayet ediyor
    ellerine emeğine sağlık

Hz. Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) rivayet ediyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hz. Ebu Bekr-i Sıddık

Hz. Ebu Bekr-i Sıddık

Resul-i Ekremin birinci yâri, Hak katında büyük Sıddîkin yeri. Bütün eshab gördü şudur hakikat, Hazret-i Resule etti sadakat. Her yerde Resulü tasdik etmiştir, Malıyla canıyla desteklemiştir. Erkeklerden dine ilk giren odur, İman nuru ile ilk gören odur. Cennete de önce o girer elbet, Ona nasip olur bu büyük nimet. Peygamberden sonra en üstün kişi, Sözle anlaşılmaz, muhabbet işi. Resule...
  2. Ebu Süfyan Kalitesi

Ebu Süfyan Kalitesi

İSLÂM’IN İLK YILLARINDA MEKKE müşriklerinin tevhid güneşini gölgelemek için yapıp ettikleri, anahatları itibarıyla, hemen her mü’minin mâlûmudur. Bu yapılanlar arasında en acımasız işkencelerden en yakışıksız hakaretlere, zincire vurmaktan üçbuçuk sene ambargo uygulayıp aç ve açık bırakmaya kadar uzanan türlü çeşit maddî manevî eziyet de mevcuttur. Sonu hicrete uzanan bu zor onüç yılın...
  3. hz. Ebu Zerr'in müslüman oluşu

hz. Ebu Zerr'in müslüman oluşu

Ebu Zerr el-Gıfari, Medineliydi. İslam’la şereflenmeden önce de Allah’ın sevgili bir kulu olabilmek için geceler boyu ibadet ediyordu. Bir gün kardeşi Mekke’ye alışverişe gitti ve kendisiyle birlikte kavminin de hayatı değişiverdi. Hz. Ebu Zerr (ra), “Resulullah (sas) ile karşılaşmazdan önce üç yıl ibadet ettim” demişti. Kendisine: “(Bu ibadeti) kimin için yaptın?” diye sordular. “Allah...
  4. Hz. Ebu Bekirin son sözleri

Hz. Ebu Bekirin son sözleri

hz ebubekirin mezarı hz ebubekir sözleri Hz. Ebu Bekirin son sözleri Hz. Ebû Bekirin hastalığı ağırlaşmıştı. Mescide çıkamıyordu artık. Ziyaretine gelenlere o gece gördüğü rüyasını anlattı: Gecenin sonuna doğru uyumuşum. Resûl-i Ekremi rüyada gördüm. İki beyaz elbiseyi giymişti. O elbiselerin eteklerini ben tutuyorum. O sırada elbiseler yeşil olup, parlamağa başladı. Bakanların gözlerini...
  5. Efendimiz (s.a.v)hz muaz'a nasihat ediyor

Efendimiz (s.a.v)hz muaz'a nasihat ediyor

Melekler Efendimiz s.a.v in bu nasihatlerini okurken bize nasihat ediyomuş gibi düşünelim Öldürülsende yıkılsanda Allah'a şirk (ortak) koşma Çoluk çocuğa Allah'ın sana verdiğinden kaçma Terbiye edeceğim diye çoluk çocuğuna vurma Onlara Allah tan korkmayı aşıla Asala şarap içme çünkü her kötülüğün başıdır Günahlardan sakın zira günahla Allah'ın azabı iner Bütün ordu helak olsa sakın harpte...

Sayfayı Paylaş