Hz.Eyüp Peygamberin Duası

Konu, 'Peygamberler, Evliyalar ve Sahabeler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Hz Eyyüp Peygamberin Duası Arapça Okunuşu Hz Eyyüp Peygamberin Duası Türkçe Meali

Eskiler yer gök duayla durur derler, ne güzel bir laf melekler. Her işimize başlarken, evden çıkarken, uyumadan önce, sonra dua ederek Allah'a sığınmak kadar rahatlatıcı, huzur verici bir şey var mı ? Bu yazımızda biz de Hz.Eyüp peygamberin Allah'tan merhamet dilediği duasını paylaşmak istiyoruz sizlerle.. :)

Hz. Eyüp’ün Duası

Hz Eyüp’ün Duası Latince

Rabbi inni messeniyeddurru ve ente erhamürrahimin

Hz Eyüp’ün Duası Türkçe Meali

Ya Rabbi zarar bana dokundu Sen merhamet edenlerin en merhametlisisin Bana da merhamet eyle yarabbi

Hz.Eyüp Peygamberin Duası konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Peygamberimiz (S.A.V)’ in Ümmetine Duası

peygamberimizin ümmetine duası İbn-i Amr İbni'l-As (R.A) anlatıyor: "Resulullah (SAV) (Hz. İbrahim'in duası olan): "Ey Rabbim şüphesiz ki o putlar insanlardan pek çoğunu saptırmıştır. Kim bana uyarsa muhakkak ki o bendendir. Kim de emirlerine karşı gelirse, şüphesiz ki sen çok bağışlayıcı, çok merhamet edicisin" (İbrahim; 36) mealindeki ayeti...
  2. peygamber efendimizin yemek duası

yemek duası ve anlamı yemek duası türkçe peygamber efendimizin türkçe duaları Peygamber Efendimiz yemeklerden sonra özel bir dua ederdi. O'nun izinde gitmeye çalışan bizler de bu özel duayla yemek sofralarımızı nurlandırmalıyız... İşte Efendimizin o güzel duası ve anlamı... Peygamber Efendimiz'in yemekten sonra yaptığı dualardan birisi şuydu: "Elhamdülillahillezi et'amenî hazâ...
  3. Peygamber efendimizin şifa duası

Hazreti Muhammedin şifa duası varmış kızlar bu duayı bulamadım yardımcı olur musunuz lütfen.
  4. Hz Eyyüp Peygamberin Duası

Hz Eyyüp Peygamberin Duası Merhaba arkadaşlar Hz Eyyüp Peygamberin Duası hakkında bir konu açar mısınız lütfen
  5. Peygamber Efendimizin İftar Duası Burada Melekler

peygamberimizin iftar duası iftar duası iftar duaları Sevgili melekler, ramazan ayını uğurlamamıza az bir zaman kala, Muaz İbn-i Zühre r.a 'den rivayetle, Peygamber Efendimizin etmiş olduğu iftar duasını sizlerle paylaşıyoruz... "Bana ulaştı ki, Resulullah s.a.v. iftar ettiği zaman şu duayı okurdu: Allahümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü.Ey Allah’ım, Senin rızan için oruç...

Sayfayı Paylaş