gebe
  1. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

::::::::::hz.hızır a.s ve camide geçen ilginç bir olay:::::::

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

camideki melek camideki melekler Hızır Olduğunu Söylerim
    Ramazan Cuma günü Cuma vakti Cami Cemaat tek tük camiye girmekte. İmam kürsüde Girenlerin arasında O Hızır Hızır a.s. da genç ihtiyar arasında onlardan biri gibi gidiyor bir köşeye oturuyor. Kürsüde imam sohbete başlıyor Hızırın yanına kırklarında bir adam gelip oturuyor. Cami yavaş yavaş dolmakta

Adam, bir müddet sonra uyuklar bir vaziyette sallanıyor, ha uyudu ha uyuyacak. Hızır a.s. adamı dürtüklüyor:

- Uyuyacaksın, der. Adam:
    - Uyumam, beni rahat bırak.

Hızır a.s. ses etmez, ancak ezan okundu okunacak, adam ha uyudu ha uyuyacak, bir daha dürtükleyerek:
    - Uyuyacaksın dedim, der. Adam:
    - Ben de sana uyumam, beni rahat bırak dedim. Rahat bırak beni. Rahat bırak yoksa Hızır olduğunu söylerim. Buradan çıkamazsın. Bu kalabalık sakalında bir tel bırakmaz.

Hızır a.s. susar ve gözlerine kapar, boynunu büker Allaha yönelerek:
    - Ya Rabbim! Bu nasıl iştir. Bu kulun benim kim olduğumu bildi. Bu nasıl iştir ki bendeki listede bunun ismi yok.
    Cevap gelir:
    - Sana verilen listede beni sevenlerin isimleri var. O ise benim sevdiklerimden

Allah sevdiklerinden etsin Sevmek, seviyorum demek bir iddia. İş sevilenlerden olmak.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ::::::::::hz.hızır a.s ve camide geçen ilginç bir olay:::::::
    emeğine sağlık

::::::::::hz.hızır a.s ve camide geçen ilginç bir olay::::::: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hz. Adem ile Cebrail a.s arasında geçen bir olay...

Hz. Adem ile Cebrail a.s arasında geçen bir olay...

hz adem ile ilgili kıssalar Hz. Adem bir gun bakti ki sag elinin bas parmaginda bir beyaz buyuyecek nokta zahir olmus. Bu bana bir itab olmasin? dedi. Bu anda Cebrail indi. Hemen Cibril'e sordu: -Ya kardes Cebrail, ben ne gunah isledim ki bu bende hasil oldu? Buna bir ilac soyle. Benim bu yuzden hatirim bulanmistir. Cebrail a.s: -Hak teala buyuruyor ki bu bes kelimeyi desin, sifa ondadir....
  2. Bİr KaÇ İlgİnÇ Olay

Bİr KaÇ İlgİnÇ Olay

Kendi dirseğini yalamanın imkansız olduğunu ·Ördeğin vakvaklamasının yankı yaratmadığını ve bunu kimsenin açıklayamadığını ·Dünyadaki fotokopi makinelerinde meydana gelen arızaların %23 ünün, makinede yüzünün fotokopisini çekmek isteyen insanlar sayesinde meydana geldiğini ·Yaşamın boyunca uyku sırasında yaklaşık 70 böcek ve 10 örümcek yiyeceğini (Mmmmh!! ·İdrarın zifiri karanlıkta...
  3. Atatürk ile ilgili ilginç ve gizemli olaylar

Atatürk ile ilgili ilginç ve gizemli olaylar

* 15 YIL HÜKÜM SÜRECEKSİN... AtaTürk hakkında yapılmış birçok kehanet vardır.Bunların en ilginci onun el falına bakan bedevinin söyledikleridir. Mustafa Kemal arkadaşları ile Bingazi'ye, Trablusgarp savaşına katılmaya gidiyordu.Yolda bir bedevi'ye rastladılar.Bedevi el falına çok iyi baktığını ve genç subaylara da isterlerse bakabileceğini söyledi.Hepsi ellerini açarak bedevinin...
  4. nişanlıyken başımızdan geçen iyi ve kötü olaylar...

nişanlıyken başımızdan geçen iyi ve kötü olaylar...

başımızdan geçen olaylar gelinliğimi kiralamak istiyorum nişanlıyken hamile kalmak nişanlıyken öpüşmek sevgili melişler ben 10 ay nişanlı kaldım ve kötü bi dönem atlattım :uhu: bunları paylaşıcak birini aradım ama sizden iyisini bulamadım:) sizde benimle beraber nişanlıyken başınızdan geçen iyi kötü anılarınızı paylaşmak istermisiniz... umarım istersiniz çünkü insan üzerinden ne kadar geçsede...
  5. Tarihte Bilinmeyen Küçük ve İlginç Olaylar

Tarihte Bilinmeyen Küçük ve İlginç Olaylar

ilginç olaylar tarihte olan ilginç olaylar tarihte bilinmeyenler osmanlı padişahları olayları Tarihe hiç bu pencereden baktınız mı,bilmem ama onu zevkli kılan da bu farklı yanları bence.Bakın tarihte ilginç olan birkaç yaşantı da bunlarmış; Tarihte Bilinmeyen Küçük ve İlginç Olaylar - Eski zamanlarda Fatih ve Bayezid Camilerinin avlusunda sergi kurulur ve bu avlular yiyecek v.s. satan...

Sayfayı Paylaş