gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Hz.İsa'nın Mucizeleri İle İlgili Neler Biliyorsunuz?

Konu, 'Peygamberler, Evliyalar ve Sahabeler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Hz.İsa mucizeleri olağanüstü olaylar nelerdir Kuran-ı Kerim'den ayetler ile ilgili bilgiler burada melekler Hz.İsa biz müslümanların inancına göre peygamberimiz -son peygamber - Hz.Muhammed'den önce gelen peygamberdir melekler.Her peygambere verildiği gibi ona da bazı mucizeler Allah tarafından verilmiştir.Hz.İsa'nın ilk mucizesi doğduğunda annesinin kucağındayken konuşması olmuştur.

Hz.İsa'nın mucizeleri bakın Kur'an-ı Kerim'de nasıl anlatılıyor;

''Onu İsrailoğullarına elçi kılacak. (O, israiloğullarına şöyle diyecek) :"Gerçek şu, ben size Rabbinizden bir ayetle geldim. Ben size çamurdan kuş biçiminde bir şey oluşturur, içine üfürürüm, o da hemencecik Allah'ın izniyle kuş oluverir. Ve Allah'ın izniyle doğuştan kör olanı, alaca hastalığına tutulanı iyileştirir ve ölüyü diriltirim. Yediklerinizi ve biriktirdiklerinizi size haber veririm. şüphesiz, eğer inanmışsanız bunda sizin için kesin bir ayet vardır. Benden önceki Tevrat'ı doğrulamak ve size haram kılınan bazı şeyleri helal kılmak üzere size Rabbinizden bir ayetle geldim. Artık Allah'tan korkup bana itaat edin. Gerçekten Allah, benim de Rabbim, sizin de Rabbinizdir. Öyleyse O'na ibadet edin. Dosdoğru olan yol işte budur." (Al-i imran Suresi, 49-51)

Hz.İsa'nın Mucizeleri İle İlgili Neler Biliyorsunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuran'ın Yeryüzü İle ilgili Mucizeleri

Kuran'ın Yeryüzü İle ilgili Mucizeleri

rahman suresi türkçe yazılışı tarık suresi türkçe yazılışı tarık okunuşu okunuşu yeryüzündeki mucizeler OZON TABAKASI KURAN'DA YAZIYOR MUYDU? Ozon kelimesi Arapça'da, Türkçe'de ve diğer tüm yabancı dillerde hemen hemen aynı şekilde okunup yazılır. Ozon kelimesini oluşturan O-Z-O-N harfleri 72:6 numaralı ayette geçmektedir. Üstelik bu ayetten...
  2. Kuran'ın Fizikle İlgili Mucizeleri

Kuran'ın Fizikle İlgili Mucizeleri

manyetik alan haritası manyetik alan haritaları fizikle ilgili ilginç bilgiler uzayla ilgili ayetler türkiyenin haritası DEMİRDEKİ SIR Demir, Kuran'da dikkat çekilen elementlerden biridir. Kuran'ın "Hadid", yani "Demir" adlı suresinde şöyle buyrulur: ... Ve kendisinde çetin bir sertlik ve insanlar için (çeşitli) yararlar...
  3. Hz.İsa'nın Duasını Biliyor musunuz?

Hz.İsa'nın Duasını Biliyor musunuz?

Hz.İsa duası nedir ya hayyu ya kayyumu duası anlamı ile ilgili bilgiler burada melekler Hz.İsa 'nın ettiği söylenen ya hayyu ya kayyumu duası internette mevcut melekler.Yalnız ben bu duanın kaynağıyla ilgili bir bilgiye rastlamadım.Bu duayı buraya ekleyeceğim ama doğrusu asıl itibar ettiğim Kur'an-ı Kerim'de yazan Hz.İsa'nın ettiği dualardır :) "... Onun adı Meryem oğlu İsa...
  4. Gözlükotu Bitkisi İle İlgili Neler Biliyorsunuz ?

Gözlükotu Bitkisi İle İlgili Neler Biliyorsunuz ?

Gözlükotu nedir Gözlükotunun faydaları Gözlükotu hakkında bilgi Şifalı bitkilerden biri olan gözlükotu bitkisi , özellikleri ve kullanımı hakkında ki bilgilerimiz şöyle melekler :) Gözlükotu (gözotu) : Kırlarda kendiliğinden yetişen bir çeşit bitkidir. Yaprakları dantela şeklindedir. Çiçekleri; ufak, beyazımtırak, mavi ve kırmızı benekli olup, yapraklarının ortasındadır. Çiçekleri, yaz...
  5. Hz.Şit Peygamberin Mucizeleri İle İlgili Bilgi

Hz.Şit Peygamberin Mucizeleri İle İlgili Bilgi

Selamlar. Ben Hz.Şit Paygamberin mucizeleri hakkında bir kompozisyon yazacağım da bu mucizelertle ilgili sitenize varsa bilgi rica ediyorum. Teşekkürler..

Sayfayı Paylaş