gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Hz.İsa'nın Söylediği İlk Sözler...

Konu, 'Peygamberler, Evliyalar ve Sahabeler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

hz.isa söylediği ilk sözler bebekken beşikteyken nedir ne demiş ile ilgili bilgiler burada melekler Müslümanlar olarak bizim inancımızda tüm peygamberlere iman vardır melekler .Son peygamber,bizim peygamberimiz Hz.Muhammed (SAV)'den önce dünyayı şereflendirmiş olan Hz.İsa da mucizeleriyle Kur'an-ı Kerim'de yerini almıştır.

Bu mucizelerin ilki de daha yeni doğduğunda annesi Hz.Meryem'in kucağında konuşması olmuştur.Hz.Meryem Allah'ın bir lütfu ve hikmeti olarak Hz.İsa'yı babasız dünyaya getirince Allah tarafından Cebrail aracılığıyla ona yapması gerekenler söylendi melekler.Hz.Meryem'e mutlu olmasını,eğer insanları görürse onlara Allah için susma orucu adadığını söylemesi ve konuşmaması emredildi.

Hz.Meryem bebeğini kucağına alıp insanların arasına girince herkes ona şüpheyle baktı ve ona yaptığı şeyin çok kötü olduğunu söylediler.O da hiç konuşmadı ve bebeğini gösterdi ve işte o anda Hz.İsa bebek haliyle konuşmaya başladı.Aynen Mur'an-ı Kerim'den aktarıyorum melekler;

''Ben gerçekten Allah'ın kuluyum.Bana kitap verdi ve beni peygamber yaptı.Beni her nerede olsam mübarek kıldı ve yaşadığım müddetçe bana namazı,zekatı emretti.Beni anneme hümetkar kıldı,azgın bir zorba yapmadı.Hem doğduğum gün,hem öleceğim gün,hem de diri olarak kaldırılacağım gün selam bana! '' MERYEM SURESİ-30/31/32/33. AYETLER

narçiçeğimm bunu beğendi.
  2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

evet inecek ve şeriatı muhammediye ile amel ederek hz.muhammed a.s.'ın ümmetinden olacak.

3. İncil

İncil Forum Okuru

Suyu gerçek kaynağından için o su tatlı ve lezzetlidir. Sahtelriden kaçının acı ve sancı doludur onlar

Hz.İsa'nın Söylediği İlk Sözler... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürkün Söylediği Sözler

Atatürkün Söylediği Sözler

atatürkün sözleri ve anlamları atatürk sözleri ve anlamları atatürkün söylediği sözler sözlerinin anlamı sözlerinin BİRLİK - BERABERLİK Birlik ve beraberlik; ölümden başka her şeyi yener. Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez. Bugün vatanımızda bir milli kudret varsa, o cereyan, felaketlerden ders alan ulusun kalp ve dimağından...
  2. Cevahir'in Şükufe'ye Söylediği Sözler

Cevahir'in Şükufe'ye Söylediği Sözler

cevahirin şükufe şiirleri cevahirin şiirleri şiir sözleri şukufeye söylediği şiirler cevahir Cevahir'in Şükufe'ye Söylediği Sözler Molotof Kokteylim İhraç fazlam... Günaydın çapağım.. İhtiyaç dahilim.. Piknik sepetim Hızlı ve öfkelim.. Asfalt gözlüm Karışık CD'm İkiz kulem Süpriz Yumurtam Menkul kıymetlim.. Gelişi Güzelim .. Gamzelerine dolgu yaptığım .. Yavru vatanım Kesilmiş...
  3. Cevahir'in Ulvi'ye Söylediği Sözler

Cevahir'in Ulvi'ye Söylediği Sözler

ulvi sözleri 2011 Geniş aile dizisinin belkide en sevilen saf karakterini oynayan Ulvi her bölümde izleyici hareketleriyle ve sözleriyle kırıp geçiriyor.Onun bu karakterinden yola çıkarak Cevahir ise Ulvi'ye söylemiş olduğu söyler ve replikler internette ve günlük hayatta inanılmaz bir ilgi görüyor.Sizlere Cevahir'in Ulvi'ye söylemiş olduğu sözlerden seçtiğim bazı replikleri sunuyorum. #...
  4. Albert Einstein söylediği Özlü Sözler

Albert Einstein söylediği Özlü Sözler

Einstein söylediği Özlü Sözler Albert Einstein Sözleri Merhaba Sevgili Melek'ler ve Albert Einstein sözleri arayan siz sevgili misafirler, bu yazımızda sizler için Albert Einstein söylediği özlü ve güzel sözleri paylaşıma açıyoruz. "İlimsiz din topal, dinsiz ilim kördür." " Bir kum tanesinin sırrını çözmeyi başarsaydık, bütün dünyanın sırrını çözmüş olurduk. "...
  5. Mevlananın peygamberimiz İçin Söylediği Sözler

Mevlananın peygamberimiz İçin Söylediği Sözler

mevlana sözleri mevlananın anlamlı sözleri mevlanadan güzel sözler Ünlü mesnevi yazar ve düşünürü Mevlana'nın peygamber efendimiz H.z Muhammed (S.A.V) için söylediği anlamlı ve değerli sözleri sizler için paylaşıyoruz. Ey dostum, ey dostum, ey başka sığınağa gerek duymayan dostum, ey dilberim, ey gönül bağım olan dostum, ey mahrem ve sığınağım. Ey yeryüzünde bize ay olan, ey gece...

Sayfayı Paylaş