Hz.Muhammed (S.A.V) Fatih Sultan Mehmet İçin Hangi Sözleri Söyledi ?

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Peygamber Efendimizin Müjdelediği Büyük Kumandan Fatih Sultan Mehmet

  Peygamber Efendimizin Fatih Sultan Mehmet İçin Söylediği Sözler

  Geçtiğimiz sezon sinemalarda rekor izleyiciye ulaşarak izlenen Fetih 1453 filmi, yakında televizyon dizisi olarak ekranlara gelecek melekler :) Tarihimizin şanlı bir sayfası olarak hafızalarımıza kazınan İstanbul'un fethi İslam tarihi için de son derece önemli bir olay. Peygamber Efendimizin Müjdelediği Büyük Kumandan Fatih Sultan Mehmet, bu müjdenin kahramanı olabilmek için günlerce uykusuz kalmış, düşünmüş. Ve sonunda Allah'ın yardımıyla müjdelenen komutan olma şerefine erişmiş. İşte Peygamber Efendimizin Fatih Sultan Mehmet İçin Söylediği Sözler ...:)

  [​IMG]


  "İstanbul mutlaka feth edilecektir Onu feth eden ne ulu bir komutan, onun askerleri ise ne güzel askerlerdir" (Hz. Muhammed)


  Şehzâdeliğinden beri bir an önce İstanbul’u fethetmek, hazret-i Peygamberin müjdesine mazhar olabilmek ideali ile tutuşan SultanMehmed, bu büyük meselenin halline çalışıyordu. Bu sebeple askerî târihin kaydettiği ilk büyük ateşli silahlar ve toplarla bu orduyu dayanılmaz bir kudret hâline getirmiş, İstanbul muhâsarısında donanmayı Beşiktaş’tan kara yolu ile Haliç’e indirilen teknik bir dehâya ve çeşitli muhâsara makinalarına, seyyar kulelere sâhib olmuştu.

  Manisa’da şehzâdeyken, hocası büyük velî Akşemseddînİstanbul’u fethedeceğini müjdelemişti. Hazret-i Peygamberin; “İstanbul muhakak fethedilecektir. Bu fethi yapacak hükümdâr ve ordu ne mükemmel insanlardır.” meâlindeki hadîs-i şerîfi onu ayrı bir şevke getirmişti.

  Kaynakların belirttiğine göre, Pâdişah, hep İstanbul’un fethini düşünüyordu. Evliyânın işâretleri, keşif ve kerâmet sâhiplerinin sözleri ile o bu fikri tamâmiyle benimsemişti. Pâdişâhın gece-gündüz huzûru kaçmıştı. Yatağına girer kalkarken, sarayında ve dışarıda gezinirken kafası hep İstanbul’un fethi ile meşguldü. Yalnız veya maiyetiyle gezintiye çıktığında da yine fethi düşünür, Peygamberimizin müjdelediği ulu kumandan olmak için istirâhat ve uyku bilmez geceleri hep düşünürdü.

   
Hz.Muhammed (S.A.V) Fatih Sultan Mehmet İçin Hangi Sözleri Söyledi ? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Fatİh Sultan Mehmet

  FATİH SULTAN MEHMET Birgün İstanbul ve İstanbul'un Fethi'nden konuşurlarken söz tabii Fatih'e geldi. Atatürk'ün tarihin kendi hakkında vereceği hükmü etrafındakilere sık sık sorduğu malumdur. Söz sırası yine gelmişti. Ortaya şöyle bir sual attı: "Tarih acaba benim mi, yoksa İkinci Mehmet'in mi yaptığı işleri daha mühim bulacaktır?" Bulunanların hemen hepsi: "Siz" dediler....
 2. İşte ''Fatih Sultan Mehmet'' !

  fetih 1453, fatih sultan mehmet, kim oynuyor, yayın tarihi, şubat 2012, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Bittiydi bitecekti derken Türk sinema tarihinin en yüksek bütçeli filmi ''Fetih 1453'' Şubat 2012 'de izleyiciyle buluşacak. Çekimleri tam üç yıldır süren, Faruk Aksoy’un hem yapımcı hem de yönetmen olarak imzasını attığı filmin en önemli rolünde ise Devlet...
 3. Fatih Sultan Mehmet Nereli

  Fatih Sultan Mehmet Nereli ? Selam millet Fatih Sultan Mehmet Nereli acaba merak ettimde az önce o yüzden merakım gitsin diye size yazdım. :)
 4. Fatih Sultan Mehmet Biyografi

  Fatih Sultan Mehmet Biyografi bilgileri paylaşın bu sayfada lütfen kızlar!
 5. Fatih Sultan Mehmet Cariyeleri

  Fatih Sultan Mehmet Cariyeleri kimlerdir bana mümkünse Fatih Sultan Mehmet Cariyelerinin isimlerini yazarsanız çok yardımcı olursunuz.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. hz muhammed fatih sultan mehmet için söylediği söz

  ,
 2. fatih sultan mehmet hadis

  ,
 3. Hz Muhammed fatih sultan mehmet

  ,
 4. hz muhammedin fatih sultan mehmet hakkındaki sözleri,
 5. fatih sultan mehmet hadisi şerif,
 6. peygamber efendimizin fatih sultan mehmetle ilgili hadisi,
 7. fatih sultan mehmet hz muhammed,
 8. peygamber efendimizin fatih sultan mehmet han için söylediği söz ,
 9. peygamber efendimizin fatih sultan mehmet ile ilgili hadisi,
 10. hz muhammedin istanbulun fethi ile ilgili sözü