gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hz.Musa (a.s) Ölümü hakkında

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Hz.Musanın Ölümü Hz.Musa (a.s) Ölümü

Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda Hz. Musa'nın ölümü hakkında ki bilgilere yer veriyoruz ve Hz. Musa (a.s) ölümüyle ilgili merak edilen tüm bilgileri paylaşıyoruz.

Musa (a.s), Tih çölünde, Harun (a.s)'dan sonra öldü.
    İsrailoğullarını Arz-i Mukaddes'e sokamadı.
    Öldüğünde yüz yirmi yaşında idi.
    Buhârî, onun ölümü ile ilgili olarak şunları rivayet ediyor: "Ölüm meleği geldiğinde, Musa (a.s) onun yüzüne dikkatle baktı. Canını almaya gelen Azrail (a.s) korktu ve gözü karardı. Sonra: "Yarabbi, beni bir kuluna gönderdin ki, ölmek istemiyor" diye tazarru eyledi. Allah Teâlâ, o hali üzerinden kaldırarak, tekrar Musa'ya gönderdi: "Söyle, sayılı olmak şartıyla istediği kadar yaşasın". Hz. Musa: "Yarabbi, sonra ne olacak?" dedi. "Öleceksin" buyuruldu. "Öyle ise ölüm şimdi gelsin" niyazında bulundu. Sonra Allah Teâlâ'dan, kendisini bir taş atımı Beyti Makdis'e yaklaştırmasını, orada ölmesini ve oraya gömülmesini istedi.
    Ebu Hureyre (r.a) şöyle diyor: "Rasulullah (s.a.s): "Eğer ben sizinle beraber orada bulunsaydım, onun yol kenarında ve kızıl bir kum tepesinin yanında bulunan kabrini size gösterirdim" buyurdu".

Hz.Musa (a.s) Ölümü hakkında konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ölüm hakkında!!

ölüm hakkında!!

Her oyunun kendine göre bir kuralı vardır. O kurallara uyularak o oyun oynanır. Eğer siz bu oyunu kurallarıyla değil de; ben dilediğim gibi oynayayım derseniz, size o sahada yer yoktur. Tavla oynuyorsanız pulları gelen zarların rakamına göre ilerletmek mecburiyetindesiniz. Futbolda iseniz topu elinize alamazsınız. Basket oynuyorsanız topu ayağınızla yürütemezsiniz. Bunlar oyunun kuralıdır....
  2. Hz.Musa

Hz.Musa

Hz. MÛSA (a.s) Allah Teâlâ'nin, dört büyük kitaptan biri olan Tevrat'i verdigi ve yeryüzünde dinini teblig edip, hakim kilmasi için gönderdigi Ulu'l-Azm* peygamberlerden biri. Hz. ibrahim (a.s)'in soyundan olup, israilogullarinin akidelerini islah etmek ve onlari Allah Teâlâ'nin diledigi nizama kavusturmakla görevlendirilmisti. Küfürle mücadelesi Kur'ân-i Kerim'de uzun uzun...
  3. Ölüm hakkında ilginç gerçekler

Ölüm hakkında ilginç gerçekler

Ölüm hakkında ilginç gerçekler Amerikan Discover dergisi ölüm ile ilginç bilgiler yayınladı. İşte ölüm hakkında merak edilenler: · İlk ölüleri toprağa gömme işlemi, İspanya'nın Atapuerca bölgesinde 350 bin yıl öncesine kadar dayanıyor. · Bütün ölümlerin temelinde oksijen eksikliği yatar. · Ölümün ilk üç gününde enzimler yemeğe başladığınız gibi sindirilmeye devam ediyor. Parçalanan...
  4. Hz.Musa Ölümü

Hz.Musa Ölümü

Selam arkadaşlar Hz.Musa Ölümü hakkında bilgisi olan var mı
  5. Mihrimah Sultan'ın Ölümü hakkında bilgi

Mihrimah Sultan'ın Ölümü hakkında bilgi

Mihrimah Sultan'ın Ölümü Mihrimah Sultanın Ölümü Hakkında Bilgi Merhaba Sevgili Melek'ler ve Mihrimah Sultan'ın Ölümü hakkında bilgi edinmek isteyen, Mihrimah Sultan ne zaman ve nasıl öldü diyen tüm misafirler, si,zler için bu sayfamızda Mihrimah Sultan'ın Ölümü hakkında bilgiler aktarıyoruz. Mihrimah Sultan 1578 yılında yeğeni (erkek kardeşinin oğlu) III. Murat’ın saltanatı sırasında...

Sayfayı Paylaş