gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Hz. Pir Mevlana Celaleddin Rumi'nin Türbesi

Konu, 'Dini Resimler' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

cehennem kapısı peygamber efendimizin süt kardeşinin türbesi peygamberimizin süt kardeşinin türbesi peygamber efendimizin [​IMG] [​IMG]

2. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Cevap: Peygamber Efendimiz(s.a.v)kabri‏
    çok teşekkür ederim cnm tüylerim diken diken oldu resimden bile görmek insanı mutlu etmeye yetiyor :yahoo::yahoo:

3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

kızlar ben burayı mevlanın türbesine benzettim bi yanlışlık olmasın
    mevlana türbesinin bir resmine bakın aynı ufak değişiklikler var sadece
    buda mevlana türbesi...

4. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

hiç bi fikrim yok mislim bende böyleydi bu konu :(( ikiside aynı görünüyo biri soluk diğeri daha canlı

5. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    :) biri eski resim diğeri yeni ben konyada mevlana türbesine gittim canım biliyorum gördüm o yüzden bilgi yanlış olmasın diye türbe resmini koydum tabiki sendeki bilginin böyle olduğundan şüphem yok zaten ama bana mevlana türbesi gibi geldi bu bilgiyi paylaşmam gerekiyordu canım:)

6. ece_ece

ece_ece Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

çok güzel peygamberimiz (s.a.v.) mezarını görünce çok etkilendim paylaşım için saol

7. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşımın için tşkkr ederim bu benim hoşuma gider tabiikide sevinirim sağolasın :) ama ne olacak bu konu pekii uygun olan ne ise sen iyi bilirsin zaten bebisim

8. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

gercektende cok benziyo yaa herseyi

9. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

allah gerçeğini görmeyi nasip etsin canlarım

10. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

Düzeltme

PEYGAMBER EFENDİMİZİN TÜRBESİ diye açtığınız bu konu yanlıştır bu resim Hz. Pir Mevlana Celaleddin Rumi nin türbesidir düzeltilmesi gerekiyor yanlış bilgi veriyorsunuz gerçek peygamber efendimizin türbe resimlerini görmek istiyorsanız eyüp sultana giderken otobandaki köprünün altında peygamber efendimizin süt kardeşinin türbesinin ön tarafında başka bir türbe daha var yol üstünde o türbenin içinde peygamber efendimizin resmini göre bilirsiniz.lütfen birkere olsun gidip görün

Son düzenleme: 28 Nisan 2010
  11. beklenenbebis

beklenenbebis Forum Okuru

Hz. Pir Mevlana Celaleddin Rumi'nin Türbesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mevlana TÜrbesi

Mevlana TÜrbesi

MEVLANA TÜRBESI Selçuk mimarisinin ve 'türk çadiri' türünün en güzel örneklerinden biri de Konya'daki Mevlana Türbesi'dir. Mimar Tebrizli Bedretten tarafindan 1274 yilinda yapilan bu türbenin kubbesi 16 dilimden olusan bir huni seklindedir. Içi disi çini döseli, duvarlari çok degerli yazilarla süslüdür. Türbe Selçuklular devrinde yapildi, 16 dilimli yivli külahi Karamanogullari zamaninda...
  2. Mevlana Celaleddin Rumi

Mevlana Celaleddin Rumi

Gel, gel, ne olursan ol yine gel,İster kafir, ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel,Bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir,Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel... Bu sözlerle biliriz Mevlana’yı. İnsanları; konumuna, dinine, diline, ırkına göre sınıflandırmaksızın eşit olarak seven, doğru yola sürükleyen bir filozof, bir din alimidir Mevlana. Dünyanın dört bir tarafından her...
  3. Hz Eyyüp Peygamberin Türbesi

Hz Eyyüp Peygamberin Türbesi

Hz Eyyüp Peygamberin Türbesi nerde bu konuda bana bilgi yazar mısınız şimdiden çok tşkler
  4. Hz Eyyüp'ün Türbesi

Hz Eyyüp'ün Türbesi

Hz Eyyüp Peygamberin Türbesi nerede Hz Eyyüp Peygamber Türbesi "Hz Eyyüp Peygamberin Türbesi nerede?" diyen misafirimizin sorusunu buradan cevaplıyoruz ki, sizlerde bu konuda bilgi sahibi olun Melek'lerim. Evet şimdi Hz Eyyüp Peygamberin Türbesi hakkında bilgiler ile sizleri başbaşa bırakıyoruz. Hz Eyyüp Peygamberin Türbesi, Şanlıurfa ili Viranşehir ilçesine 3 km. uzaklıktaki...
  5. Mevlana Celaleddin Rumi Biyografisi

Mevlana Celaleddin Rumi Biyografisi

Mevlana Celaleddin Rumi kimdir Mevlana biyografi Mevlana Celaleddin Rumi hayatı Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizden Mevlana'nın biyografisini isteyen siz sevgili misafirler, bu yazımızda Mevlana Celaleddin Rumi hayatı ile ilgili bilgileri sizler için paylaşıma açıyoruz. Mevlana Celaleddin Rumi ( 07.01.1207)- (29.04.1273) Mevlâna 30 Eylül 1207 yılında bugün Afganistan sınırları...

Sayfayı Paylaş