gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Hz. Süleyman Kıssası

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Hazteri Süleyman'ın kıssalarından bir tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum meleklerim. Hazreti Süleyman bilindiği üzere hayvanlarla konuşurdu, ve onların dillerinden anlardı. [​IMG] Baykuşla Süleyman a.s'ın Kıssası

Hayat-ül hayvan kitabında bildiriliyor ki:
    Süleyman aleyhisselam bütün hayvanlarla konuşurdu. Bu onun mucizelerinden biriydi. Gökte tahtı ile gezerdi. Bir gün baykuş Süleyman aleyhisselama selam verdi. Süleyman aleyhisselam selamını alıp ona sordu ki:

- Niçin buğday yemezsin?
    - Âdem aleyhisselam onun yüzünden Cennetten çıktığı için.

- Niçin su içmezsin?
    - Nuh aleyhisselamın kavmi suda boğulduğu için.

- Niçin hep harabelerde bulunursun?
    - Harabeler Allahü teâlânın mirasıdır.

- Niçin evlerde ötersin?
    - İnsanları ikaz için. Önlerinde şiddetli tehlikeler varken nasıl gafletle uyurlar. Böylesine yazıklar olsun!

- Gündüzleri niçin çıkmazsın?
    - İnsanlar bana zarar verebilirler.

- Öterken ne dersin?
    - Tesbih okur bir de "Ey gafiller, çıkacağınız uzun sefer için azık hazırlayın!" derim.

Süleyman aleyhisselam baykuştan daha nasihatçı kuş olmadığını söyledi. (Berika)

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ama burada bir anısı var hayatı yok kiiiiii

Hz. Süleyman Kıssası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hz. Süleyman Peygamberin Yüzüğünü Dev'e Kaptırması

Hz. Süleyman Peygamberin Yüzüğünü Dev'e Kaptırması

Hz. Süleyman'ın yüzüğü ile ilgili bir çok rivayet var meleklerim. Aslında bağzı yerlerde efsane diye geçer. Kimisi yüzük 3 kenar der kimisi 6 kenar der, kimisi bu yüzükle tüm mahlukatlara hükmettiğinden bahseder. Bu yüzükle alakalı bir hikaye var size ondan bahsetmek istiyorum. Süleyman Peygamber’e ait olduğu söylenen sihirli yüzük. Taşı, üst üste yerleştirilen iki eşkenar üçgen...
  2. Hz Harun Kıssası

Hz Harun Kıssası

Hz Harun Kıssası var mı sitenizde? Yoksa konusunu açarmısınız lütfen eğer konuyu açarsanız bana msj atın
  3. Hz Eyyüp Peygamberin Kıssası

Hz Eyyüp Peygamberin Kıssası

Hz Eyyüp Peygamberin Kıssası hakkında yazı hikaye istiyorum sizden lütfen duyun sesimi kızlar
  4. Hz Eyyüp Kıssası

Hz Eyyüp Kıssası

Hz Eyyüp Kıssası Hz Eyyüp Peygamberin Kıssası Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda Hz. Eyyüp Peygamber'in kıssasını sizlerle ve Eyyüp Peygamber'in kıssasını merak eden tüm misafirlerimiz ile paylaşıyoruz. Geçmiş zamanların birinde bağlarıyla ünlü Suriye topraklarında Eyüp adında zengin ve iyi ahlaklı biri yaşardı. ‘Para insanı saptırır’ derler ya, onunkisi öyle değildi; malı gün...
  5. Hz.Eyyüp Peygamberin Kıssası

Hz.Eyyüp Peygamberin Kıssası

Hz Eyyüp Kıssası Hz Eyyüp Peygamberin Kıssası Bu yazımızda Kur'an-ı Kerim'de adı geçen peygamberlerden Eyyüp Peygamberin sabrını anlatan kıssasını sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Allah herkese Eyyüp Peygamber sabrı versin :) Geçmiş zamanların birinde bağlarıyla ünlü Suriye topraklarında Eyüp adında zengin ve iyi ahlaklı biri yaşardı. ‘Para insanı saptırır’ derler ya, onunkisi öyle...

Sayfayı Paylaş