gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hz. Yusuf (a.s)'ın Duası

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

hz. yusuf'un duası Yusuf (a.s)'ın Duası

Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, bu yazımızda Hz. Yusuf (a.s)'ın duasını sizlerle ve Yusuf (a.s)'ın duasını isteyen tüm misafirlerimiz ile paylaşıyoruz.

Kuranda hz. yusuf'un duaları şöyle gecer

(Yusuf) Dedi ki:"Rabbim, zindan, bunların beni kendisine çağırdıkları şeyden bana daha sevimlidir. Kurdukları düzeni benden uzaklaştırmazsan, onlara (korkarım) eğilim gösterir, (böylece) cahillerden olurum. (Yusuf Suresi, 33)

Rabbim, sen bana egemenlikten pay verdin, beni olayları (ya da rüyaları) yorumlamaya ilişkin bazı bilgiler ile donattın Ey göklerin ve yerin yaradanı! Gerek dünyada, gerek ahirette tek dayanağım sensin; canımı müslüman olarak al ve beni iyi kulların arasına kat
    (Yusuf Suresi:101)

Ayette görüldüğü gibi Hz. Yusuf, duasında içinde bulunduğu durumu samimi olarak itiraf etmiştir.

Hz. Yusuf (a.s)'ın Duası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cebrail (a.s.)'ın Hocası

Cebrail (a.s.)'ın Hocası

Cebrail (a.s.)'ın Hocası Birgün Server-i Enbiyâ 's.a.v.' mescidde oturmuş idi. Cebrâîl aleyhisselâm geldi. Sultân-ı Enbiyâ, hazret-i Cebrâîl ile söyleşirdi. Eshâb-ı kirâm mescide gelip, Seyyid-i kâinâtı meşgûl görüp, bildiler ki, hazret-i Cebrâîl ile söyleşir. Sükût edip, oturdular. O sırada hazret-i Alî 'r.a.' içeri girip, selâm verip, yerine oturdu. Hazret-i Osmân 'r.a.' gelip, selâm verip,...
  2. Hz. Yunus (A.s.)

Hz. Yunus (A.s.)

Adı Kur'ân'da geçen peygamberlerden biri. Soyu, Bünyamin vasıtasıyla Ya'kûb (a.s)'a ve onun vasıtasıyla de İbrâhim (a.s)'a dayanmaktadır. Bazı alimlerin naklettiğine göre, İsa (a.s) annesinin adıyla İsa b. Meryem diye anıldığı gibi, Yûnus (a.s) da annesinin adıyla Yûnus b. Matta diye anılmaktadır. (İbn Sa'd, Tabakatü'l-Kübra, Beyrut 1957, I, 55). Buhârî'nin verdiği bilgiye göre ise, bu görüş...
  3. Yusuf (a.s.)

Yusuf (a.s.)

Mülk ve saltanata, aile fertlerinden ayrı kalmaya, kıtlık görmeye, kendine hile yapılmasına ve bütün bunlardan sonra hayırlı ve saadetli döneme girmeye, Onu görmek kadınlardan aşırı ilgi görmeye ve bir kadınla imtihana tabi tutularak, bundan yüz akıyla ççıkmaya delalet eder.Rüyada Yusuf (A.S.)'i görmek, mülke bazen kitliga, aile, akraba ve babasini kaybetmeye ve rüyayi gören hakkinda hile...
  4. Yusuf A.S Duası

Yusuf A.S Duası

Yusuf A.S Duası da paylaşırsanız sitenizde çok ama çok sevinirim şimdiden tşkler diyorum kızlar.
  5. Bebeğim olmuyor diyenler buraya işte size Zekeriya a.s ın duası

Bebeğim olmuyor diyenler buraya işte size Zekeriya a.s ın duası

çocuk olması için dua,bebek olması için dua Zekeriya a.s ın duası bebek isteyenler için: ''Rabbi hebli min ledünke zürriyeten tayyibeten inneke semi'ud dua.,, (Rabbim bana tarafından hayırlı bir nesil bağışla şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin amin.) Ayrıca MERYEM SURESİ 5 ve 6.ayetler ve Kenzül arş duası sürekli okunmalı ve HACET NAMAZI KILINMALIDIR.. Ey Rabbimiz! İkimizi de...

Sayfayı Paylaş