gebe
  1. renesme

renesme Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    28

Hz.yusuf dizisinin diğer oyuncuları

Konu, 'Reytingli Diziler' kısmında renesme tarafından paylaşıldı.

[​IMG]Hz.Yusuf Dizisi biteli epey vakit oldu ama etkileri hala bitmedi. Halla nette en çok aranılan konulardan biri. Ben de Şimdiye kadar bu dizi ve oyuncular hakkında bilgi vermeye çalıştım. Mostafa Zamani’nin, Katayoon Riahi’nin, Hossein Jaafari’nin hatta Hediye Terhani’nin fotoğraflarını verdim.Arkadaşlarım daha çok oyuncuya ulaşmamı istiyorlar . Bu gerçekten çok zor inanın. Çünkü yazılanlar hem farsça olduğu için okunmuyor, hem de herşey bir kenara iranlılar kendi sitelerinde bile fazla bilgi yazmıyorlar.Bugün son olarak sizin için Elham Hamidi (Asenat),Potifar (Jafar Dehghan) hakkında biraz bilgi ile diğer dizi oyuncularından bazılarının fotoğraflarına ulaştım.Hadi sizi onlarla başbaşa bırakıyorum,iyi seyirler…. [​IMG]
    Elham Hamidi (Asenat)
    Doğum Tarihi ve Yeri:28 Kasım 1977 – Tahran/İran
    Türkiye’nin Hazreti Yusuf dizisinde Asenat rolüyle tanıdığı Elham Hamidi İranlı aktris.
    İran’ın popüler oyuncularından olan Elham Hamidi,son olarak The Kingdom of Solomon filminde rol aldı.
    Diğer rol aldığı yapımlar;
    * 2008 – Hazreti Yusuf (Dizi)
    * 2007 – Sargije
    * 2006 – Zir-e Tigh(Dizi)
    * 2005 – Kheili Dour,Kheili Nazdik (So Close,So Far)
    * 2003 – Donya
    Jafar Dehghan ( potifar)
    Doğum Yeri ve Tarihi: 1960 / Tahran – İran
    Mesleği:Oyunculuk
    İran doğumlu aktör.Teknik üniversite mezunu fakat 14 yaşında Refah Tiyatro Merkezi’nde tiyatro ile oyunculuk hayatına başlamış ve arkasından sergilediği müthiş oyunculuk ile İran’ın gözde oyuncularından olmuştur.Star TV’de yayınlanan Hazreti Yusuf dizisinde Mısır Azizi Potifar rolüyle ekranlarda gördük.
    Onun oyunculuk yaşantısındaki en önemli filmlerden diğer ikisi ise;Hz.Meryem ve Ashab-ı Kehf’tir.
    Phoneix Film Festivali’nde En iyi erkek oyuncu Kristal Ödülü’nü almıştır.
    İşte size
    Kral 4.Amonhotep / Akheneton : Rahim Noroozi
    Kraliçe Nefertiti : Laila Bolokookat’i de içeren birçok resim.
    Acaba bu dört oyuncuyu nasıl buldunuz.?
    Ayrıca
    İnarus: Amir Hossein ve Hz.Yusuf’un Çocukluğunu canlandıran : Hossein Jaafari
    Ankh Mahu (gerçek ismini bulamadım)
    Mimi Sabu (Onun da gerçek ismini bulamadım)

Radomon ve III.Amon Huteb

Hz.Yakup : Mahmut Pakniyet
    Bünyamin
    Ana kraliçe,Bünyamin ve Züleyha
    Malik
    Kahinler
    Cebrail (A.S.) canlandıran oyuncu
    Hz.Yusufun Temsili Çocukları : Efraim ve Menşa
    Son olarak ostafa’ya dublaj yapan yani Hz.Yusuf’u seslendiren kişi İlham Erdoğan isimli bir beymiş. Bu duru sesin sahibini de öğrenmiş olduk.
    Dizi Bitti.Ben de Hz. Yusuf dizisi ile fotoğraflama çalışmamı bitiriyorum. Ama Biliyorum ki Hz. yusuf güzelliği hayatımızdan hiç gitmeyecek….

Hz.yusuf dizisinin diğer oyuncuları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dizideki oyuncular ve karakterleri

Dizideki oyuncular ve karakterleri

sonbahar oyuncuları küçük kadınlar karakterleri küçük kadınlar karakterler sonbahar dizi oyuncuları isimleri dizisi isimleri Oyuncular Adı Soyadı Dizideki Karakteri Beren Saat Yasemin Cansel Elçin Ahmet Okan Yalabık Necdet Engin Şenkan Rıza Ayda Aksel Selma Lale Mansur Nezahat Avni Yalçın Şevket Hüseyin Avni Danyal Adnan Menderes Nergis Öztürk Senaryo Yazarları Adı Soyadı...
  2. Es es dizisinin oyuncularından Ahmet Rıfat  namı diğer şungar

Es es dizisinin oyuncularından Ahmet Rıfat namı diğer şungar

Kısa zamanda büyük bir izleci kitlesine sahip olan Es es dizisinden yakışıklı ve sempatik oyuncu Ahmet Rıfat dizideki adıyla Şungar ın resimleri sizlere özel geliyor:tik:
  3. Bunlarda diğer oyuncuların görüşü

Bunlarda diğer oyuncuların görüşü

Gizli hesaplaşma günü geldi... Oyuncu kadrosu ve entrikalı hikayesiyle merak uyandıran ‘Şüphe’ bu akşam Kanal D’de başlıyor. Dizi, pırıltılı dünyaların ardındaki gizli hesaplaşmaları konu alıyor. Güngör Bayrak, Burcu Kutluk, Uğur Karabulut ve Müge Boz’la diziyi konuştuk. BURCU KUTLUK: SUDAN ÇIKMIŞ BALIK GiBiYDiM Dizide canlandırdığınız Serap nasıl bir karakter? Ailenin biraz asi, zaman...
  4. Gümüş Lale dizisinin Konusu Oyuncuları

Gümüş Lale dizisinin Konusu Oyuncuları

Gümüş lale diye trt1 de bir dizi oynayacakmış bu dizide kimler oynuyor oyuncuları kimler melekler bilgisi olan var mı ?
  5. Sultan dizisinin oyuncuları oyuncu kadrosu

Sultan dizisinin oyuncuları oyuncu kadrosu

Sultan dizisi kanal D de yaayınlanıcakta arkadaşlarım oyuncuları ve oyuncu kadrosu hakkında bilgi verir misiniz bana sğln

Sayfayı Paylaş