gebe
  1. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

$i$ik gözlerden kurtulun

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında CaRiZmA tarafından paylaşıldı.

Şişen gözler dert değil! Çok az ya da çok fazla uyku, bir gece önce alınan alkol, aşırı tuz ve kafein, sabahları şiş gözlerle uyanmanın başlıca nedenleri. Güne şiş gözlerle başlamak istemiyorsanız işte size birkaç öneri...
    Ertesi sabah aynada hoş olmayan görüntülerle karşılaşmak istemiyorsanız bir gece önceden almanız gereken birkaç basit önlem var.

Beslenme: Alkollü içeceklerden ve tuzlu gıdalardan uzak durun.

Uyku: En az yedi saat deliksiz uyuyun.

Bakım: Yatmadan önce göz çevrenize nemlendirici krem sürmeyin. Bunun yerine jel kullanın. Jelli kremler, göz çevresini rahatlatır ve sıkılaştırır. Hatta, daha iyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız göz jelinizi buzdolabında iyice soğuttuktan sonra kullanın. Bu her zamankinden daha ferah bir his yaratır.

Tüm bunlara rağmen sabah şiş gözlerle uyandıysanız, üzülmeyin kısa zamanda eski hale gelebilmeniz için de tavsiyelerimiz var size:

Çiğ patatesi yuvarlak dilimler halinde kesin. Gözlerinizin üzerine birer tane yerleştirip 10-20 dakika arası tutun. Bunun dışında antioksidan içeren kremler de şişlerin inmesine yardımcı olacaktır.

Sorununuz kronikleştiyse, yani ne yaparsanız yapın şiş gözlerle uyanmaktan kurtulamıyorsanız kardiyovasküler egzersizler yapmalısınız. Yürüyüş, koşu, aerobik ve bisiklet bunların başlıcaları. Bu hareketler, vücutta ödeme yol açan tuz ve toksinlerin atılmasını sağlar ve sadece gözaltlarınızdaki değil, tüm vücudunuzdaki şişliklerin giderilmesine yardımcı olur.

Şişliklerin inmesini beklemek için fazla zamanınız yoksa, bir parça buzu göz çevrenizde hafif hafif gezdirin. Bundan daha etkili bir diğer metot ise, içine soğuk su ve buz küpleri doldurduğunuz bir naylon torbayı yüzünüze kapatıp dayanabileceğiniz kadar beklemek. İşe yaradığını göreceksiniz.

Bu uygulamaların hiçbiri işe yaramıyorsa, tek çare var: Şişlikleri makyajla kamufle etmek.! Teninizin rengindeki kapatıcıyı elmacık kemiklerinize kadar olan geniş bölgeye ince bir katman halinde sürün. Farınızı koyu renklerden seçin. Bordo, koyu gri ya da koyu pembe olabilir örneğin. Koyu renk bir rimeli, sadece üst kirpiklerinizin en ucuna doğru sürün. Alt gözkapağınızdaki kirpiklere rimel sürmek dikkatleri bu noktaya çekeceğinden şişlikler ortaya çıkar.

tebesir.org

$i$ik gözlerden kurtulun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Göz Altı Morluklarından Kurtulun!

Göz Altı Morluklarından Kurtulun!

Cildime özen gösteriyorum.. Ancak ne zaman aynaya baksam göz altındaki morlukları görüyorum.. Bu ne kadar sürecek ve kaybolacak" diye merak ediyorsanız bu yazı tam size göre!.. Göz altı morlukları çoğu kadının karşılaşabileceği, hayal kırıklığına uğradığı bir sorun.. Herşeyden önce morlukların iki sebebi var.. Kan dolaşımı.. Yavaş kan dolaşımı göz altı morluklarına neden olabilir. Bu...
  2. "Göz Altı Morluklarından Kurtulun!"

"Göz Altı Morluklarından Kurtulun!"

"Göz Altı Morluklarından Kurtulun!" "Cildime özen gösteriyorum.. Ancak ne zaman aynaya baksam göz altındaki morlukları görüyorum.. Bu ne kadar sürecek ve kaybolacak" diye merak ediyorsanız bu yazı tam size göre!.. Göz altı morlukları çoğu kadının karşılaşabileceği, hayal kırıklığına uğradığı bir sorun.. Herşeyden önce morlukların iki sebebi var.. Kan dolaşımı.. Yavaş kan...
  3. Emrah - İki Gözüm İki Çeşme

Emrah - İki Gözüm İki Çeşme

emrah iki gözüm iki çeşme Ben Gurbetin Kucaginda DÜsÉ Kalka Yoruldum Bir Zalimin Ocaginda Can Evimden Vuruldum Iki GÖzÜm Iki Cesme Yanaklarim Islanir Bu Gidisle Deli GÖmlÜm Dert Cektikce Uslanir Esme RÜzgar Deli Deli Aklim Basimda Degil Bu Gidisle Benim Sonum Galiba Belli Degil
  4. göz altı torbalarından kurtulun

göz altı torbalarından kurtulun

Göz kapakları vücudumuzun en ince ve yumuşak bölgeleridir. Normal cildimiz 2 mm kalınlığındadır, göz kapağımız ise 0.5 mm kalınlığındadır. Bu yüzden bu bölgenin bakımı konusunda daha hassas davranmamız gerekir. Göz altı torbalarının belirtileri - Göz çevresinde şişkinlik - Şiş göz kapakları - Gözlerinizin kaşınması - Göz kızarıklığı - Gözü açamama ya da kapatamama Göz altı torbalarının...
  5. Göz Altı Şişkinliklerinizden Kurtulun

Göz Altı Şişkinliklerinizden Kurtulun

Gözlerinizin altındaki torbalar ve şişkinlikler yüzünden aynaya bile bakmak istemezsiniz.Hele birde mor olunca hiç bakılmıyor.Özelliklede sürekli gözleriniz şiş ise bundan kurtulmanın yolları var artık.Buyrunuz... Parlak ve canlı ciltler sağlıklı görünüm oluştururlar. Özellikle göz çevresindeki mor halkalar, şişkinlikler ve çizgiler hiç de hoş olmayan görüntüler sergiler. Dıştan uygulanacak...

Sayfayı Paylaş