gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

I-) Nörohipofiz lobundan salgılanan hormonlar :

Konu, 'Biyoloji bilimi' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

I-) Nörohipofiz lobundan salgılanan hormonlar : Bu lobun iki ana hormonu vardır, birisi Oksitosin diğeri ise Vazopressin dir. Her iki hormonda gerçekte hipotalamusta üretilir, ancak hipotalamus ile hipofiz arasındaki portal damarağına geçerek nörohipofize ulaşır ve buradan kana karışır. Nörohipofiz burada yanlızca kan damarlarına yataklık yapmaktadır, bir bakıma köprü vazifesi görmektedir.

I-) Nörohipofiz lobundan salgılanan hormonlar : konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Itır

Itır

(Çobanignesi / Turnagagasi / Pelargonium odoratissimum / Geranium) Sardunyagillerden, yapraklari güzel kokulu, çiçekleri türlü renklerde bir süs bitkisidir. Kumlu topraklarda yetisir. Yesil kisimlari tüylü ve oyalidir. Çogunun çiçekleri pembe veya beyaz renktedir. Losyon yapiminda kullanilir. Kullanildigi yerler: Cildi güzellestirir. Ishali keser. Bogaz agrilarini giderir. Mide ve barsak...
  2. Nörohipofiz lobundan salgılanan hormonlar nelerdir

Nörohipofiz lobundan salgılanan hormonlar nelerdir

I-) Nörohipofiz lobundan salgılanan hormonlar : Bu lobun iki ana hormonu vardır, birisi Oksitosin diğeri ise Vazopressin dir. Her iki hormonda gerçekte hipotalamusta üretilir, ancak hipotalamus ile hipofiz arasındaki portal damarağına geçerek nörohipofize ulaşır ve buradan kana karışır. Nörohipofiz burada yanlızca kan damarlarına yataklık yapmaktadır, bir bakıma köprü vazifesi görmektedir....
  3. Güzellik Hormonları

Güzellik Hormonları

Hormonlar, güzelliğimizin bodyguard'lan... Ancak madalyonun bir de öbür yüzü var. Hormon dengesi bozulduğunda bodyguard'lar bu kez aleyhimize çalışıyor. Peki, teraziyi dengede tutabilmek ve güzelliğimize zarar vermemek için dışardan hormon takviyesi ne kadar sağlıklı? Güzellik hormonları Cildimizin saçlarımızın ve bedenimizin gelişip şekillenmesinde rol oynayan en önemli maddelerin başında,...
  4. Bitkisel Hormonlar

Bitkisel Hormonlar

Bitkisel Hormonlar Bitkilerde hormon üretilen yapılar: 1) Kök ve gövde ucu 2) Yapraklar 3) Tohum 4) Depo gövde ve köklerde 5) Tomurcuk 6) Dikotiledon’larda yara bölgesi 7) Meyve Bitkilerde taşıma sistemi olmadığı için hormonların taşınması difüzyonla olur. Hedef yapılar, hormon üreten yapılara çok yakındırlar Bitkisel hormonlar; bitkilerde hücre bölünmesi, hücre büyümesi , çimlenmenin...
  5. Gebelikte kilo ve hormonlar

Gebelikte kilo ve hormonlar

kızlar herkeze merhaba öncelikle hiç hamiş kalamadım henüz fakat merak ettiğim bir konu var hamilelikle ilgili yaklaşık 2,5 senedir her türlü bilgiyi öğrendim deneyerek fakat benim çoookk merak ettiğim bi konu var ki bunu sizlerle paylaşmak ve yorumlarınızı öğrenmek istiyorum hepimiz biliyoruzki hamilelikle birlikte baştan ayağa bütün hormonlar değişmekte yalnız benim merakım olan şey kilo...

Sayfayı Paylaş