gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

İ.Ü. Rektörü Prof.Dr.Yunus Söyletin türban ayarı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

İstanbul Üniversitesi Yunus Söylet, türban konusunda anayasaya uyacaklarını ifade etti.

İstanbul Üniversitesi Rektörü Yunus Söylet, "Türbanlı öğrencilerin eğitim ve öğretimi konusunda anayasa ve yasalara uymak zorundayız. Bu, kişisel fikirlerimizle örtüşmeyebilir ama önemli kurumlarınbaşındaki insanlar kişisel ideoloji ve düşünceleriyle değil, kanunlarla ve Anayasa hükümleriyle hareket ederler" dedi.

Söylet sözlerine, "Beğenmeseler de farklı düşüncedeki insanlarla birlikte çalışırlar aynı ülke için. Biz bunu yaparız ve böyle yapmayı planlıyoruz. Anayasa ve kanunlarla sınırlı olmayan her türlü özgürlüğe birbaşkasının özgürlüğünü engellememesi kaydıyla tabii ki destek olacağız ve varız. Bu da zaten üniversite olmanın gereğidir" diye devam etti.

Bir basın mensubunun, "Daha önce İÜ, rektörlerin fikri yapısına göre şekillenebilen bir yapıya dönüşmüştü. Sizin adaylığınızla birlikte, 'türban geri mi dönecek?' imajı ortaya çıktı. Sizce İÜ'nün ciddi bir imaj sorunu var mı? Adaylığınız süresince bütün bunlar sizi nasıl etkiledi?" şeklindeki soruya da şu cevabı verdi:

"Ben hayatım boyunca farklı fikirden insanlarla yakın dostluk içindey aşadım. Onlarla birlikte ürettim. Böylesinin ülkemiz için çok daha doğru olduğunu düşündüm. 'Beni nasıl etkiledi' derseniz, çok büyük bir mutluluk içinde... Böyle bir etkilenme oluştu. Bundan da büyük mutluluk duyuyorum."

İ.Ü. Rektörü Prof.Dr.Yunus Söyletin türban ayarı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rektör

Rektör

Rüyada bir üniversite rektörü görmek, çalismak için basvurdugunuz bir kurumdan müjdeli bir haber alarak, ise baslayacaginiza; bir taahhüt isi almis iseniz o isi basariyla tamamlayarak kazancinizi saglayacaginiza; çalisma gücünüzün her gün biraz daha artacagina isarettir.
  2. YÖK Rektör Adaylarını Belirledi

YÖK Rektör Adaylarını Belirledi

YÖK, en fazla oy alan 6 aday arasından Cumhurbaşkanı Gül’e gönderilecek üçer ismi belirledi. YÖK, görev sürüleri Ağustos ayında sona erecek 21 üniversitenin rektör adaylarını belirledi. YÖK, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e gönderilecek isimleri atamalar yapılana kadar açıklamayacağını bildirdi. YÖK Genel Kurulu, 126 rektör aday adayından 63 ismi belirledi. YÖK’ten yapılan açıklamada 21...
  3. Abdullah Gül, Türban Muhalifi Rektörü Eledi

Abdullah Gül, Türban Muhalifi Rektörü Eledi

Evet arkadaşlarım yanlış duymadınız A.Gül, Türbana karşı çıkan rektörü atamalardan geri çevirdi. Yenire türban için ılımlı olan rektörü atadı. Haberin devamına bakalım. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, görevleri bugün başlayacak olan 21 üniversite rektörünü dün atarken, YÖK'ten gelen listede birinci sırada olmayan 4 isim rektör oldu. Türban muhalifi rektörler ise elendi. Cumhurbaşkanı Gül,...
  4. Dicle Üniversitesine bayan rektör

Dicle Üniversitesine bayan rektör

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül tarafından Diyarbakır Dicle Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç (49), bölgenin ilk kadın rektörü oldu. AK Parti'den 22 Temmuz seçimlerinde milletvekili adayı olan Ayşegül Saraç, aynı zamanda yurt genelinde rektör olarak atanan iki kadından biri olma özelliğini taşıyor. Dün gerçekleştirilen devir teslim töreniyle görevine başlayan Prof....
  5. İstanbul Üniversitesi'nin yeni Rektörü Prof.Dr.Yunus SÖYLET oldu

İstanbul Üniversitesi'nin yeni Rektörü Prof.Dr.Yunus SÖYLET oldu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Yunus Söylet’i atadı. Prof. Dr. Yunus Söylet Çankaya Köşkü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımız, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130 uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından...

Sayfayı Paylaş