gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

İbadet Artarsa Rızık da Artar

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bir derviş. Evden ayrılışında hanımına işe gidiyorum diyerek ayrılır, ancak doğru tekkeye gider ibadet ederdi. Akşam eve döndüğünde Hanımı: - Yiyecek bir şeyimiz yok biliyorsun, elin boş mu döndün, dediğinde de
    - Çalıştığım zat öyle cömertki... Ondan para istemekden utanıyorum. Ay sonunda ücretimin tamamını toptan verecek, derdi.

Ay sonu geldiğinde, yine evden ayrılmış, tekkeye gitmiş, ibadete koyulmuştu. Akşam eve döneceğinde bir düşünce kendisini aldı, ay sonu idi, hanıma ne diyecekti. Mahzun mahzun eve doğru yürüyordu. Sonunda eve yaklaştı. Evden leziz yemek kokuları etrafa yayılıyordu. Şaşırmıştı, kapıyı hanımı güler yüzle açar, içeri girerler olanları kocasına şöyle anlatır:
    - Kimin yanında çalışıyuorsan bey, gerçekten cömert biriymiş. Öğle sıraları idi, nur yüzlü iki zat kapıyı çaldı: "Bunlar beyinin iş ücretleridir. Eğer bundan sonra da işine devam eder ve daha fazla çalışırsa, ücereti daha da artacaktır" dediler ve taze kesilmiş koyun eti, çeşit çeşit yiyecek, hiç tatmadığım meyveler ve bir kese de altın verdiler. Allah razı olsun o kimseden. Açlıktan artık tahammülümüz kalmamıştı.

Hanımından bu sözleri dinleyen derviş Allah'a şükredip, ibadetine devam etti....

Allah (c.c.) neye kadir değil ki !

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: İbadet Artarsa Rızık da Artar
    emeğine sağlık

İbadet Artarsa Rızık da Artar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resesyon olursa bankaların riski artar

Resesyon olursa bankaların riski artar

Bankacılık sektörünün kur riskini yakın takibe alan BDDK, özellikle global bir resesyon ihtimalinin ortaya çıkmasının tedirginliği artırdığına dikkat çekti. BDDK, Türkiye’de de ekonominin yavaşlaması halinde, gerçek ve tüzel kişilerin ödeme güçlüğüne düşebileceği, bunun da bankalara kredi riski olarak yansıyabileceği uyarısında bulundu. GLOBAL resesyon (durgunluk) ihtimalini gözönüne alan...
  2. Arsa fiyatları nasıl artar?

Arsa fiyatları nasıl artar?

Gayrimenkul yatırımı da borsa gibidir. Spekülasyonlara çok açıktır. Buluttan nem kapar ya da bir anda yıldızı parlar Kentin bir bölümünde yeni inşa edilen bir gayrimenkul aniden her şeyi değiştirebilir. Genel olarak piyasanın durgun olduğu dönemlerde kentin bazı bölgelerinde fiyatlar gerilerken, bazı bölgeler ise çok fazla değer kazanabilir. Belli bir süre sonra durum tam tersine dönebilir....
  3. Microsoft: Yahoo’yla değerimiz artar

Microsoft: Yahoo’yla değerimiz artar

YAHOO’yu almak için teklif veren, ancak teklifi düşük bulunarak Yahoo Yönetim Kurulu tarafından geri çevrilen Microsoft, çalışanlarını bilgilendirmek için bir bildiri yayınladı. "Birleşme olursa şirketin değeri çok artacak" açıklaması yapan Microsoft, yeni oluşumda çalışanların durumu ile ilgili olarak bazı görevlerin üst üste binebileceğine dikkat çekti. Ancak Microsoft Platformları...
  4. Hamilelikte kalsiyum ihtiyacı neden artar?

Hamilelikte kalsiyum ihtiyacı neden artar?

Kişinin kalsiyum ihtiyacı daha doğmadan önce başlar. Anne karnında gelişmekte olan bebeğin de güçlü kemiklerinin ve dişlerinin olması için kalsiyuma gereksinimi vardır. Ayrıca sağlıklı sinir sitemi, kalp ve kas yapıları için de kalsiyum önemlidir. Tıpkı anne için olduğu gibi, gelişimini hızla devam ettiren bebeğin kalp atım ritminin normal ve kan pıhtılaşma sisteminin düzgün şekilde gelişmesi...
  5. Yaşam Büydükce Kayıp Artar !

Yaşam Büydükce Kayıp Artar !

Yaşım ilerledikçe hep birşeyler kaybediyorum. Kaybediyorum... Kaybediyorum.... Çocuktum oyuncaklarını kaybederdim. Okula başladım suluğumu, kalemimi, defterimi kaybettim. Kazanamadığım sınavlarıma üzülür ağlardım. Büyüdükçe kaybettiklerimin yerini hiç dolduramaz oldum. Kayıplarımda büyük oldu. Bunlar artık maddi değil manevi kayıplardı. Onu bekledim, bunu bekledim ... Sevdiğim elimden...

Sayfayı Paylaş