gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İbadetin insanlara faydası nedir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam. İbadet etmek bize sevap kazandırır ama bunun dışında ibadetin insana faydaları nelerdir ?Ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    İslamın Farz kıldığı ibadetlerin faydası yine bize, yani o ibadetleri yapan fertlere ve toplumlaradır...
    Yoksa ALLAH TEALA 'nın bizim İbadetlerimize ihtiyacı yoktur..

Biz namaz kılmakla ve oruç tutmakla hem ALLAH TEALA ' ya karşı
    kulluk vazifemizi yapmış,hemde kalbimizi hertürlü kötülüklerden
    kirlerden temizlemiş oluruz...

Çünkü Namaz ve Oruç insanı manevi olarak yükseltir,yüceltir ve
    kötülüklerden alıkoyar...

Manevi olarak güçlü, kalben temiz kişilerden oluşan toplumlar şüphe yokki
    daha güçlü ve daha yıkılmazlardır...

Yine ALLAH TEALA 'nın emrettiği gibi malının zekatını vermekve
    muhtaçlara yardım etmekle de ,kişi hem ALLAH TEALA ' ya karşı
    kulluk, hemde insanlara karşı sosyal ve insani vazifesini yapmış olur...

İnsan ALLAH TEALA 'nın emrettiği şekilde ibadet etmekle
    bütün kötülüklerden temizlenir....

İbadetin insanlara faydası nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Neden insanları kırarız?

Neden insanları kırarız?

İnsanları kırmak kolay, oysa yeni dost kazanmak zordur. Her zaman böyle olur, yapmak zor, dağıtmak ise kolaydır. Bazen bunu isteyerek yaparız. Sonuç da ne olur? Arkadaşlık ilişkimiz biter. Köprüleri atmış oluruz. Hiç düşündünüz mü “Neden bunu yaparız?” Bir sebebi varmıdır? Çoğu zaman sebebini de bulamazsınız. Bir anlık duygu-davranış durumumuzun sonucudur bu. Öfke, kin, hırs, intikam bu...
  2. Şeytan neden insanlara düşmandır

Şeytan neden insanlara düşmandır

Soru : Şeytan neden insanlara düşmandır Cevap: Nefis, şeytanın vesveselerine hassas bir alıcıdır. Hadiste, insan kalbinde hem melek ilhamı, hem de şeytan vesvesesi için, birer merkez olduğu bildirilmiştir. (1) Kur-an'ın ifadesiyle, "Şeytan, sizin için bir düşmandır. Siz de onu düşman edininiz. Şüphesiz o, kendine uyanları Cehennem ashabından olmaya çağırır." (Fatır suresi, 6)...
  3. neler oluyor insanlarımıza!!!!

neler oluyor insanlarımıza!!!!

meleklerim selam, gece gece acayip şeylere şahit oldum ve çok üzüldüm gerçekten. nereye gidiyoruz anlamıyorum,nerde namus,geleneklerimiz,göreneklerimiz ya,insanlar nekadar midesiz,nekadar aşşağılık.evli bir beyefendi (!) şuan şu saatlerde eşini aldatıyor,hanımefendi(!) deseniz ayrı hava.o da evli ve eşi şuan sevgilisiyle beraber.nekadar iğrenç bi durum ya,ben utanıyorum yazarken,bukadar emin...
  4. ibadet nedir

ibadet nedir

lütfen çok ihtiyacım var...çünkü sınavım var...
  5. İnsan Neden İbadet Eder ?

İnsan Neden İbadet Eder ?

Bu konu; insan neden ibadet eder hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, dünya üzerinde ki insanlar çeşitli dinlere inanır ve dinlerinin buyruklarına göre ibadet ederler. Biz müslümanlar da İslamiyetin gerektirdiği şekilde elimizden geldiğince ibadet etmeye çalışırız. Peki hiç düşündünüz mü insanlar neden ibadet ederler ? İbadet, öncelikle Allah emrettiği için edilir. Bu...

Sayfayı Paylaş