gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

İbrahim ERKAL--Biyografisi..

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

halil erkal biyografi ibrahim erkal biyografi halil hayatı ibrahim ağam hey vikipedi (1967) Erzurum’un Narman İlçesinde doğdu. Altı kardeşin en büyüğüdür. İlköğrenimini ve liseyi

Narman’da tamamladı. Müziğe, kendi kendine daha ilkokulda bağlama, mandolin ve flüt çalarak

adım attı..
    Liseden sonra Ankara’da Musa Eroğlu Müzik Eğitim Merkezi’nde solfej ve nota dersleri almaya

başladı.; geceleri ise Ankara’nın çeşitli yerlerinde sahne alıyordu..
    Askerliğini 1987–88 yıllarında İstanbul Kalender Ordu Evinde solist olarak bitirdi ve

Erzurum’a geri döndü.
    Ancak kısa bir süre sonra bir pantolon bir ceket bu defa başka amaçlarla İstanbul’un yolunu

tuttu.
    (1989)
    İstanbul’da Nişantaşı‘nda garsonluk yaparken bir yandan da “Telden Dile Müzik Merkezi”nde

eğitimine devam etti. 1991 yılında Piyanist ve Udi olarak sahneye çıkmaya başladı.
    1992 yılında Tekirdağ ve Kumbağ ilçesinde aynı şekilde bir yıl çalıştı. Bu esnada ilk albümü

TUTKU’nun şarkılarını tamamladı.
    1992’nin sonunda Tekirdağ’dan İstanbul’a dönüp “Telden Dile Müzik Merkezi”ndeki öğretmen

arkadaşları ile Tutku albümünü yaptı. Elinde hazır albümüyle hayatında ilk kez Plakçılar

Çarşısına gitti.
    (1993)
    Eserlerini bir çok plakçıya dinletmesine rağmen olumlu bir sonuç alamadı. Vazgeçip Erzurum’a

dönmek üzereyken rastlantı sonucu İskender ULUS’la tanışan İBRAHİM ERKAL’ın, gerçek müzik

kariyeri başlamış oldu.
    “TUTKU” albümü çıktıktan sonra solist olarak çalıştığı Merhaba Restoran’daki işini bırakıp,

yeni albüm ve yeni bestelerine konsantre olmak üzere kolları sıvadı.
    1994’te İkinci albümü “SIRA BENDE - AKLIMDASIN” ı piyasaya çıkardı. Televizyonların,

radyoların kapıları bu albümdeki hit şarkılarıyla açıldı ( KAHRETSİN AKLIMDASIN, SEVMESEN DE

OLUR, BEKARLIK, İNSAFSIZ vs. ).
    Hemen ardı sıra “GÖNLÜNÜZE TALİBİM” adlı üçüncü albümü çıktı. Tüm Türkiye’yi saran “CANISI”

şarkısı ile Canısı akımı başladı. Aynı albümden daha birçok eseri dillere dolandı.

(YALNIZIM, UNUTMAYACAĞIM, ADAM GİBİ, ERZURUM’A GEL, BENDE İSTEREM, A BEBEĞİM vs. )
    90 dakikalık Temel GÜRSU’nun yönettiği “CANISI” filmi ve ardından 26 bölümlük “CANISI”

dizisi televizyonlarda rating rekorları kırarak defalarca yayınlandı.
    Bu süre zarfında İbrahim Erkal besteleri, şarkıları Müzik Piyasasında aranılan melodiler

olmaya başladı. Zara, İzzet Yıldızhan, Vahdet Vural, Zeynep, Murat Yıldız, Kader, Hülya

Avşar, Metin Şentürk, İbrahim Tatlıses, Ayhan Aşan, Yudum, Umut Yılmaz, Burhan Çaçan

sanatçının eserlerini verdiği isimlerden bazıları oldu.
    1997’de “SIRILSIKLAM” adlı dördüncü albümü ile olağan üstü satış grafiği yakaladı. Akabinde

Temel GÜRSU’nun yönettiği 32 bölümlük “SIRILSIKLAM” dizisi ile başarısını devam ettirdi.
    “DE GET YALAN DÜNYA” Beşinci albümüydü. ERKAL bu albümde “NASIL SEVMİŞTİM, DE GET, SEVİN

GÖNÜL” gibi kendi eserlerinin yanı sıra “SARI GELİN, HELE DADAŞ” gibi halk Türkülerini

yorumlayarak çıtasını hiç düşürmedi.
    Başarılarını 2001 yılında çıkan “SU GİBİ” albümü ile pekiştirdi.
    2002’de “BEN BU ŞÖHRETİ SEVMEDİM” adlı şiir kitabı ve aynı yıl AŞK NAĞME” adlı 7. albümünü

çıkardı.
    Son albümü “GÖNÜL LİMANI” aynı zamanda evlilik ve bir kız, bir oğlan, 2 çocuk getirdi.
    Hobileri arasında seyahat etmek, fotoğraf çekmek ve bahçesi ile ilgilenmek yer almaktadır.
    Bunun akabinde fobileri; yükseklik ve aşırı hızdır.

İbrahim ERKAL--Biyografisi.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Halil Erkal - Kesik Çayır

Halil Erkal - Kesik Çayır

Kesik çayır biçilir mi Sular soğuk içilir mi Bana yardan geç diyorlar Seven yardan geçilir mi Ağam desinler desinler Şeker yesinler Şu kız şu oğlana Vurgun desinler Aman ben yandım Yandım yandım yandım Ellerin köyünde Aldandım kaldım Ağam desinler desinler Şeker yesinler Şu kız şu oğlana Vurgun desinler Ağam ben yandım Yandım yandım yandım Ellerin memleketinde Aldandım kaldım Ankara'nın...
  2. Halil Erkal - Kara Dudum

Halil Erkal - Kara Dudum

halil erkan halil erkal erkal karadudum kara dudum kara dudum Kara Dudum Kanaryamsın..Senin İçin Ölüyorum Yanağından Bir Öptürsen seni benim Sanıyorum seni benim Sanıyorum Yanağından Bir Öptürsen seni benim Sanıyorum seni benim Sanıyorum Şu Sevgimi Ölçüyorsan..Bana Değer Biçiyorsan Ben Senin İçin Ölürüm.. Beni Biraz Seviyorsan Beni Biraz Seviyorsan Ben Senin İçin Ölürüm.. Beni Biraz...
  3. Ibrahim Erkal - Aranagme 2oo8

Ibrahim Erkal - Aranagme 2oo8

ibrahim erkal ağam hey 01. Sana Değer 02. Kralda Ben Sultanda 03. Sen Bana Lazımsın 04. Seni Veren Alllaha Kurban Olurum Ben 05. Tutmayın Beni 06. Kurtuldum 07. Var Gün Dostları 08. Seni Aradım (Şiir) 09. Nenni Nenni 10. Çıkrık Benim
  4. Genco Erkal kimdir

Genco Erkal kimdir

genco erkal kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler ve merak edilen herşey burada arkadaşlar. En iyi Sinema Oyuncusu seçilerek iki defa "Altın Portakal" ödülünü alan Genco Erkal hakkında bilgilere yer verdik bu yazımızda Melek'ler. Genco Erkal 28 Mart 1938 İstanbulda doğdu. İstanbul Üniversitesi'nin Psikoloji bölümünü bitiren Genco Erkal 1959 yılından başlayarak...
  5. İbrahim Erkal Kimdir?

İbrahim Erkal Kimdir?

ibrahim erkal ibrahim erkal kimdir, hayatı, biyografisi, hakkında merak edilen herşey burada arkadaşlar. Şarkıları ile tanıdığımız İbrahim Erkal'ın biyografisi sizlerle melekler. Erzurum’un Narman İlçesinde doğdu. Altı kardeşin en büyüğüdür. Babası Ziraat işçiliğinden emekli annesi ise ev hanımıdır. İlk ve Orta öğrenimini Narman’da 18 Mart İlköğretim okulunda, liseyi de Narman...

Sayfayı Paylaş